favore.pl
Zostań filmowcem! Zapraszamy!

Zostań filmowcem! Zapraszamy! nr 2937

Lokalizacja: Warszawa (woj. mazowieckie)Więcej: (siódme piętro) przy Uczelni Łazarskiego

WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
 [rozwiń]
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Postępu 14A, 02-676Warszawa.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

INFORMACJE
Cena
700 / miesiąc
Kontakt
Warszawska Szkoła Filmowa
Wyślij e-mail
ul. Świeradowska 43
02-662 Warszawa

tel: 22 543559922 5435599
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-16:00
OPIS USŁUGI

Wyślij e-mail " alt="" /> Wyślij e-mail " alt="" /> Wyślij e-mail " alt="" />

O NAS

WARSZAWSKA SZKOŁA FILMOWA mieści się przy Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie.
 
WARSZAWSKA SZKOŁA FILMOWA to pierwsza tego typu szkoła artystyczna w Polsce. Jej założycielami są: aktor Bogusław Linda oraz reżyser Maciej Ślesicki.
 
WARSZAWSKA SZKOŁA FILMOWA jest szkołą wyjątkową: rzemiosła artystycznego uczą w niej najwybitniejsi specjaliści i największe gwiazdy polskiego kina: Bogusław Linda, Maciej Ślesicki, Magdalena Łazarkiewicz, Agnieszka Holland, Beata Tyszkiewicz, Marek Koterski, Dorota Segda, Małgorzata Zajączkowska, Daniel Olbrychski, Piotr Łazarkiewicz, Rafał Mohr, Piotr Zelt, Andrzej Wolf, Andrzej Ramlau, Ilona Łepkowska, Zbigniew Hołdys...
 
Na sukces w branży telewizyjno - filmowej na całym świecie składają się: odpowiednie kontakty, umiejętności praktyczne oraz talent. Talentu jeszcze nikt nigdy nikogo nie nauczył, ale można nauczyć praktyki zawodowej oraz zapewnić kontakty w branży. I tym dokładnie zajmuje się nasza Szkoła.
 
Szkoła wzorowana jest na modelu artystycznych szkół filmowych w Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Tam wykształcenie filmowe to przede wszystkim solidne wykształcenie zawodowe. Klasycznym przykładem jest słynne "Actor’s Studio". Wybitne osobistości, znakomity program i dostosowanie wykształcenia do warunków rynkowych.
 
WARSZAWSKA SZKOŁA FILMOWA to Szkoła dla ludzi, którzy chcą nauczyć się podstaw zawodów filmowych, a nie mogą pozwolić sobie na spędzenie czterech lat w państwowych uczelniach.
 
To szkoła dla tych, którzy wiedzą, że chcą być aktorami, reżyserami czy operatorami i chcą poznać zasady kierujące tymi zawodami, po czym szybko i skutecznie spróbować swoich sił w pracy. W naszej Szkole, w odróżnieniu od uczelni państwowych, nie ma prawie wcale przedmiotów teoretycznych. Wszystkie wykłady i ćwiczenia mają przełożenie na praktyczne umiejętności i dlatego w ciągu dwóch lat możemy wykształcić profesjonalistów, którzy będą gotowi do podjęcia pracy w filmie i telewizji.


O SZKOLE

 
Program Szkoły oparty jest na praktycznych ćwiczeniach zawodowych. Słuchacze uczą się od aktywnych zawodowo przedstawicieli środowiska filmowego.
 
Cztery wydziały: Reżyseria, Aktorstwo, Operatorstwo i Charakteryzacja, ściśle ze sobą współpracują i w ten sposób słuchacze uczą się, że film składa się z wielu elementów i jest dziełem zbiorowym. Kładziemy nacisk na umiejętność współpracy między poszczególnymi pionami, tak, aby absolwenci opuścili Szkołę gotowi do pracy na planach filmowych i telewizyjnych.
 
Nauka umiejętności pracy na planie filmowym jest priorytetem naszej Szkoły. Taki charakter Szkoły nie ma odpowiednika wśród istniejących w Polsce uczelni filmowych. Stawia to naszych absolwentów na uprzywilejowanej pozycji, gdyż oszczędzi im żmudnego praktykowania na planach filmowych po zakończeniu nauki.

 
Wyślij e-mail " alt="" />

 
Wyślij e-mail " alt="" />

 
Wszyscy studenci otrzymują podstawowe wykształcenie z historii i teorii filmu, plastyki oraz historii sztuki. Uczestniczą też w zajęciach poświęconych autopromocji - jak z sukcesem "sprzedać siebie" na rynku, jak wygrać casting, jak znaleźć się w obecnej rzeczywistości branży audiowizualnej itp.
 
Nie chcemy konkurować z państwowymi uczelniami,
 
Nauka w Szkole ma charakter dzienny i zaoczny, a ofertę Szkoły uzupełniają kursy w dziedzinie sztuki pisania scenariuszy oraz samodzielny Wydział Fotografii.
 
których program sprofilowany jest inaczej (np. akademie teatralne kształcą aktorów do teatru) i mamy wśród ich wykładowców wielu przyjaciół. Szkoła jest więc uzupełnieniem luki na rynku dla tych, którzy chcą się uczyć czystej praktyki bez teoretycznych przedmiotów uniwersyteckich.

 
Najlepszym absolwentom zapewnimy praktyki na planach filmowych i start zawodowy. Nie będą mieli problemu z dostaniem pracy, bo po prostu będą pracować z nami.
 
Naszym głównym partnerem jest firma producencka Wyślij e-mail , profesjonalnie wyposażona firma, która stwarza młodym ludziom możliwości zaistnienia na rynku filmowym. Studenci naszej szkoły skorzystali na tej współpracy realizując making of na planie najnowszego filmu oskarowego reżysera Volkera Schlöndorffa pt" Zapomniana Bohaterka. Paisa Films była jednym z współproducentów tego filmu.

Dzięki współpracy z  Wyślij e-mail Szkoła dysponuje w pełni wyposażonym studiem telewizyjnym z siedmioma kamerami, a jednym z naszych wykładowców jest Dariusz Jankowski, jeden z najlepszych w Polsce specjalistów od mediów elektronicznych.

 
 
Wyślij e-mail " alt="" />

 
Szkoła współpracuje z Agencją Aktorską Gudejko.
 
Szkoła współpracuje ze Wyślij e-mail a naszymi wykładowcami są reżyser dźwięku Małgorzata Przedpełska i realizator dźwięku Grzegorz Lindemann.
 
 
Wyślij e-mail " alt="" />

Patronat nad Warszawską Szkołą Filmową
objął Minister Kultury


 

KIERUNKI I SPECJALIZACJE - PROFILE 

Studia podyplomowe dla producentów filmowych i telewizyjnychW październiku 2006 roku ruszają podyplomowe studia dla producentów filmowych i telewizyjnych prowadzone przez Centrum Kształcenia Podyplomowego w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego, zorganizowane we współpracy z Warszawską Szkołę Filmową Bogusława Lindy i Macieja Ślesickiego.

Celem studiów jest dostarczenie wiedzy teoretycznej i praktycznej, niezbędnej do wykonywania pracy producenckiej, menedżerskiej i dziennikarskiej w sektorze rynku medialnego, stale rosnącym i mającym największe perspektywy rozwojowe. Sektor ten mocno integruje film, telewizję, prasę, radio i internet.

Absolwenci otrzymają także wiedzę pozwalającą im pełnić różnorodne funkcje w ramach produkcji filmowej i telewizyjnej oraz public relations. Studia te mają za zadanie rozwinięcie umiejętności twórczych a także analitycznych, niezbędnych do pracy w przedsiębiorstwach o profilu produkcyjnym i dystrybucyjnym w branży filmowej i telewizyjnej.

Na studia składają się dwa semestry nauki prowadzonej w systemie zaocznym, w soboty i niedziele, co dwa tygodnie, w siedzibie WSHIP przy ulicy Świeradowskiej 43. Program obejmuje 209 godzin zajęć, które będą miały formę wykładów, warsztatów i ćwiczeń prowadzonych przez wybitnych dydaktyków i specjalistów. Przedmioty kończą się zaliczeniem, którego zasady i formę ustalą wykładowcy z poszczególnych dziedzin.

Wykładowcami na wydziale będę min.: Maciej Ślesicki, Bogusław Linda, Jacek Bromski, Iwona Ziułkowska, Michał Kwieciński, Jan Dworak, Bogusław Chrabota, Henryk Romanowski, Michał Szczerbic, Małgorzata Przedpełska, Piotr Łazarkiewicz, Krzysztof Lang, Andrzej Wolf, Andrzej Ramlau.

Program obejmuje, między innymi, nastepujące przedmioty:
  Wyślij e-mail ); text-align: left;">
 • Struktura finansowania kinematografii zgodnie z obowiązującą dziś ustawą o kinematografii
 • Systemy producenckie w Europie i na świecie
 • Organizacja koprodukcji filmowych. Prawne aspekty umów
 • Producent filmowy i jego miejsce w strukturze realizacji filmu
 • Podstawy reżyserii filmowej
 • Struktura zawodów filmowych
 • Organizacja grupy zdjęciowej ze szczególnym uwzględnieniem zadań pionu produkcji
 • Prawne aspekty realizacji filmu fabularnego, dokumentalnego, reklamy
 • Konstrukcja umów pod kątem prawa autorskiego i prasowego
 • Elementy prawa podatkowego ze szczególnym uwzględnieniem praktyki zawodów filmowych
 • Ubezpieczenia jako gwarancja bezpieczeństwa produkcji
 • Budowa budżetu - fabuła, dokument, reklama
 • Sprawozdawczość - rozliczenie realizacji filmu
 • Elementy techniki w praktycznym procesie realizacji
 • Fundusze europejskie i sposoby aplikacji
 • Praktyczne ćwiczenia przy filmach słuchaczy WSF
W trakcie studiów przewiduje się szeroko rozumianą współpracę zarówno ze studentami WSF, specjalistami i wykładowcami WSF. Studia kończą się zrealizowaniem i obroną filmu dyplomowego.

Studia kierowane są do osób, któe ukończyły już studia wyższe i są zainteresowane zawodem producenta filmowego, kierownika produkcji w filmie, tv i reklamie, dziennikarza telewizyjnego lub filmowego.

Koszt nauki to 6100 zł za rok, lub 3050 zł za semestr.

Czekamy na zgłoszenia kandydatów. Rekrutacja potrwa do końca września. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Informacje na temat studiów znajdują się także na stronie internetowej WSHIP Wyślij e-mail

ZAPISY:
Centrum Kształcenia Podyplomowego
Wyślij e-mail
tel.: (+ 48 22) 543 53 50 lub (+ 48 22) 543 53 52

KONTAKT:
Ewa Getyńska
Wyślij e-mail
tel.: (+ 48) Wyślij e-mail lub (+ 48 22) 543 55 99/98
      

 

WYDZIAŁ REŻYSERII


Wyślij e-mail " alt="" />

Nasi absolwenci opuszczą Szkołę jako profesjonaliści, którzy będą umieli napisać scenariusz, wyreżyserować i zmontować własny film fabularny, dokument, reklamę, teledysk. Kamera nie będzie dla nich obcym przedmiotem. Będzie piórem, którym będą pisali własne historie. Będą wiedzieli czym jest język filmu i z jakich elementów się składa. Nauczą się, jak pracować z aktorem, jak współpracować z operatorem i innymi członkami ekipy, jak zmontować film. Przejdą też podstawowy kurs aktorski, żeby wiedzieli, jak to jest po drugiej stronie kamery. Poznają elementy produkcji i postprodukcji filmu - budżet i udźwiękowienie. Mają do dyspozycji własne studio dźwiękowe, studio animacji komputerowej z programami SHAKE, COMBUSTION, SOFTIMAGE XSI, MAYA, ADOBE AFTER EFFECTS i innymi oraz stanowiska montażowe z programami AVID i  FINAL CUT. Jeśli tylko będą mieli dość talentu - po naszej Szkole będą wiedzieli jak go wykorzystać.
 
Wyślij e-mail
 


 

WYDZIAŁ AKTORSKI


Wyślij e-mail " alt="" />

Aktorzy przejdą pełny kurs zawodowy oparty o materiał klasyczny, dramaty i komedie, a także o współczesne scenariusze filmowe i telewizyjne. W odróżnieniu od państwowych szkół teatralnych, od początku będą się uczyć pracy z kamerą i współpracy z reżyserem i operatorem filmowym, a także elementów technicznych koniecznych do pracy w filmie i telewizji - kierunków montażowych, chodzenia "po świetle" itp. W programie kursu są podstawowe zadania aktorskie, zajęcia z ruchu, dykcji, piosenki, impostacji głosu, elementy kaskaderki. Szkoła finansuje także dwutygodniowy obóz konno-szermierczy podczas którego słuchacze nauczą się jeździć konno i poznają podstawy władania białą bronią. Będziemy też uczyć technik radiowych i dubbingu, który jest sztuką dynamicznie rozwijającą się, z dużą przyszłością.
Nasi słuchacze będą mieli nie tylko możliwość zetknięcia się z grupą wybitnych postaci swojego przyszłego zawodu, ale także od pierwszych dni w Szkole będą pracować z zawodowymi reżyserami i operatorami.
 
Podstawowe zadania aktorskie są prowadzone przez Elżbietę Słobodę, która ukończyła trzyletnie podyplomowe studia z tytułem Master of Fine Arts w słynnym Actors Studio Drama School w Nowym Jorku i jest uprawniona do uczenia "metody" - programu Actors Studio.
 
Wyślij e-mail
 

 

WYDZIAŁ OPERATORSKI


 
Wyślij e-mail " alt="" />

fot. Jurand Węgrzyn

Operatorzy otrzymają podstawową wiedzę teoretyczną, taką jak: techniki zapisu obrazu filmowego i telewizyjnego, nośniki i zasady transferu obrazu między nimi, fotochemia, kolor, światło, sensytometria. Większość czasu spędzą na fotograficznych i filmowych ćwiczeniach praktycznych. Będą wykonywali własne ćwiczenia operatorskie, ale także będą pracować przy realizacji filmów kolegów z reżyserii. Dowiedzą się, jak wygląda współpraca operatora z reżyserem na poszczególnych etapach powstawania filmu - od dokumentacji i pracy nad scenopisem poprzez etap zdjęciowy aż po postprodukcję i nadanie filmowi ostatecznego kształtu plastycznego. Z upływem czasu, będą pracować w warunkach coraz bardziej zbliżonych do planu filmowego i do współpracy z reżyserem dojdzie współpraca z aktorem, charakteryzatorem i innymi członkami ekipy. Szczególny nacisk położymy na ważną w zawodzie umiejętność współpracy z ekipą techniczną: z oświetlaczami, wózkarzami, dźwiękowcami. W programie znajdzie się dokładny kurs szwenkowania czyli prowadzenia kamery, tak, aby nasi absolwenci bez kłopotu mogli odnaleźć się na przyszłych planach filmowych.
 
Wyślij e-mail
 

 

WYDZIAŁ CHARAKTERYZACJI FILMOWEJ, WIZAŻU i STYLIZACJI


 

Nasi słuchacze poznawać będą zasady pracy na planie filmowym i w studio fotograficznym. Od początku będą współpracować ze słuchaczami innych kierunków -aktorami, reżyserami i operatorami. Opuszczą Szkołę gotowi do pracy w filmie, telewizji, reklamie. Program obejmuje kompleksową naukę charakteryzacji filmowej i telewizyjnej a także perukarstwa, fryzjerstwa, pełną gamę efektów specjalnych i wyrób środków do ich tworzenia, podstawy stylizacji ubioru i kostiumografii.

W żadnej szkole charakteryzacji w Polsce słuchacze nie uczą się w warunkach planu filmowego. U nas od początku współpracują ze słuchaczami Wydziałów Reżyserii, Operatorstwa i Fotografii, którzy mają zajęcia "za ścianą". Ponadto nasi słuchacze mają możliwość praktyk na prefesjonalnych planach filmowych i telewizyjnych.
 
Warsztat z wizażu poprowadzi Jarosław Dyniewicz wizażysta Heleny Rubinstain i Guerlain.
 
Ponadto nasi słuchacze będą pobierać lekcje rysunku, malarstwa i rzeźby oraz historii sztuki i historii makijażu, fryzur i kostiumu.
 
Wyślij e-mail
 
Wyślij e-mail
 
Wyślij e-mail
 

 
Wyślij e-mail
Patronem Wydziału
Charakteryzacji Filmowej,
Wizażu i Stylizacji jest
L’Oreal

Partnerem Wydziału
Charakteryzacji Filmowej,
Wizażu i Stylizacji jest
Makryon - artykuły
charakteryzatorskie
do filmu, teatru i TV

Wyślij e-mail

 

 

WYDZIAŁ SCENARIOPISARSTWA


 
Wyślij e-mail " alt="" />

Roczny, intensywny kurs scenariuszowy prowadzony przez Macieja Karpińskiego, Ilonę Łepkowską, Piotra Łazarkiewicza, Jacka Kondrackiego, Pawła Mossakowskiego, Piotra Wereśniaka i Macieja Ślesickiego. Słuchacze nauczą się jak pisać scenariusze filmu fabularnego, telewizyjnego, sitcomu i reklamy. Opuszczą Szkołę z gotowym do produkcji scenariuszem filmu fabularnego lub - zależnie od zainteresowań - kilkoma odcinkami serialu TV. Dowiedzą się na czym polega ich zawód w praktyce, ponieważ rozpoczną współpracę ze słuchaczami pozostałych wydziałów Szkoły i zobaczą fragmenty swoich tekstów przeniesione na ekran, usłyszą własne dialogi wypowiadane przez aktorów... Ta praktyczna metoda nauki pozwoli na przygotowanie ludzi gotowych do wykonywania przyszłego zawodu i współpracy z reżyserem i aktorami. Duży nacisk położymy na umiejętność współpracy z producentami. Zorganizujemy specjalne warsztaty z producentami filmowymi i telewizyjnymi, żeby zainteresować ich projektami słuchaczy i pokazać na czym polega współpraca z człowiekiem zamawiającym tekst. Słuchacze poznają podstawy reżyserii i operatorstwa filmowego i będą mieli pełne prawo do uczestnictwa w projekcjach filmowych, specjalnych seminariach i spotkaniach z gośćmi Szkoły.
 

 

WYDZIAŁ FOTOGRAFII


 
Wyślij e-mail " alt="" />

Dwuletni, zaoczny Wydział Fotografii ściśle współpracujący z innymi wydziałami Szkoły. Wykłady i ćwiczenia z fotografii reklamowej, portretowej, architektury, mody, aktu, fotoreportażu, uzupełnią zajęcia z ludźmi sztuki: reżyserami, operatorami, dziennikarzami, aktorami, którzy w sposób naturalny będą obecni w Szkole. Słuchacze będą uczestniczyli w zajęciach praktycznych, plenerach, warsztatach i stażach oraz innych wydarzeniach z życia Szkoły: warsztatach ogólnowydziałowych, spotkaniach z gwiazdami, projekcjach filmowych. Nie zapominając o tradycyjnych technikach fotograficznych, duży nacisk położymy na fotografię cyfrową i nowe technologie.
 
Nauka w Szkole będzie miała w dużym stopniu charakter praktyczny. Słuchacze będą pracować we własnym studio i ciemni fotograficznej Szkoły.
 
Szkoła organizuje wyjazdy plenerowe dla Wydziału Fotografii. Poniżej prezentujemy zdjęcia dokumentujące plenery.

Wyślij e-mail
 
Wyślij e-mail
 
Szkoła współpracuje ze Wyślij e-mail , jednym z najlepiej wyposażonych studiów fotograficznych w Europie. Nasi słuchacze będą mieli w Wyślij e-mail cykliczne zajęcia.
 
Przygotujemy słuchaczy do prezentacji portfolio i różnych form sprzedaży własnych prac. Na zakończenie kursu, Szkoła zorganizuje podyplomową wystawę prac, eksponowaną w kilku miastach.
 
Naszym celem jest przekazanie słuchaczom konkretnych umiejętności i wiedzy potrzebnej do uprawiania zawodu, dlatego po pierwszym roku nauki ogólnej, program zostanie dostosowany do wybranych specjalności i indywidualnych zainteresowań słuchaczy.
 
Lista wykładowców Wydziału Fotografii Warszawskiej Szkoły Filmowej:
 1. Profesor Bogdan Dziworski
 2. Andrzej Świetlik - portret, akt, fotografia reklamowa
 3. Marcin Tyszka - portret, moda
 4. Krzysztof Miller - fotoreportaż
 5. Olek Iwaszkiewicz - architektura i wnętrza
 6. Marlena Bielińska - moda, portret
 7. Michał Glinicki - wnętrza
 8. Prot Jarnuszkiewicz - fotografia reklamowa
 9. Piotr Janowski - fotoreportaż
 10. Lidia Popiel - portret
 11. Krzysztof Wellman - fotosy z planu filmowego
 12. Piotr Kłosek - fotografia użytkowa
 13. Kasia Lengren - historia sztuki, kostiumu, światła
 14. Marek Łebkowski - sztuka edytorska, ilustracje książkowe, prawo autorskie
 15. Hirek Wrona - tworzenie stron internetowych, e-commerce (sprzedaż prac przez internet), budowa wizerunku.
Wyślij e-mail
 
Prezentacje najzdolniejszych sluchaczy Wydziału można zobaczyć w magazynie FOTO. Zobacz publikację, która ukazała się w majowym numerze magazynu: Wyślij e-mail
 
Patronem medialnym Wydziału Fotografii WSF jest FOTO.
Wyślij e-mail

 

 

WYDZIAŁ ANIMACJI I EFEKTÓW SPECJALNYCHWyślij e-mail " alt="" />

"MOUSE" reż. W.Wawszczyk


Wydział Animacji i Efektów Specjalnych prowadzony przez Wojtka Wawszczyka i Michała Skrzypca to oferta zarówno dla przyszłych reżyserów filmów animowanych jak i dla wszystkich pragnących nabrać sprawności technicznej i zawodowo zajmować się animacją i efektami specjalnymi w filmie i reklamie. Słuchacze otrzymają wykształcenie z zakresu różnych technik animacji, poznają pakiety do animacji 3D: Maya i Softimage XSI oraz programy do kompozycji. W zakres nauki wchodzi cały pakiet reżysersko - produkcyjny zakończony realizacją własnego filmu animowanego i przygotowaniem profesjonalnej kasety demo oraz pakiet techniczny, w skład którego wchodzą między innymi modelowanie, teksturowanie, oświetlanie, animacja obiektów, renderowanie, rigging, inverse i forward kinematics, animacja postaci, shape animation, dynamika... Jednak tym co różni nasz wydział od podobnych szkół w Polsce jest dużo szersza oferta programowa: słuchacze będą mieli zajęcia z historii filmu animowanego i klasycznego, przejdą kurs autopromocji, będą się uczyć podstaw rysunku i storyboardingu oraz co szczególnie istotne, będą mieli regularne zajęcia z reżyserii, scenariopisarstwa, montażu i sztuki operatorskiej. Fakt, że będą się uczyć w Szkole Filmowej da im możliwość stałej współpracy z kolegami z innych wydziałów przy projektach filmowych, fotograficznych i reklamowych.Zasady rekrutacji obowiązujące w roku szkolnym 2007/2008.

Kandydaci do Warszawskiej Szkoły Filmowej powinni:
 1. Dostarczyć do WSF świadectwo ukończenia szkoły średniej oraz trzy zdjęcia.

 2. Wypełnić i wysłać na podany  Wyślij e-mail na adres szkoły (do pobrania teraz lub w biurze szkoły).
   

 3. Zaprezentować samodzielnie wykonane prace artystyczne świadczące o zainteresowaniach i zdolnościach kandydata. Wszystkie prace literackie należy dostarczyć do szkoły przynajmniej jeden tydzień przed terminem rozmów kwaklifikacyjnych; inne prace należy przedstawić bezpośrednio podczas rozmów kwalifikacyjnych. Powyższe nie dotyczy kandydatów na Wydział Aktorski, którzy na rozmowy kwalifikacyjne przygotowują własną prezentację artystyczną. Szczegółowe infromacje w sekcji ROZMOWY KWALIFIKACYJNE poniżej.
   
 4. Uiścić opłatę kwalifikacyjną: 200 PLN dla Wydziału Aktorskiego, Reżyserii i Operatorstwa, 100 PLN dla Wydziału Fotografii, Charakteryzacji Filmowej, Wizażu i Stylizacji, Animacji i Efektów Specjalnych, Kursu Scenariuszowego oraz dostarczyć do WSF potwierdzenie dokonania wpłaty.

  UWAGA! Podajemy numer konta na które należy wpłacać opłatę kwalifikacyjną.
  Dowód wpłaty stanowi zgłoszenie do Szkoły i jest podstawą dopuszczenia do egzaminu.


  Nazwa rachunku: Warszawska Szkoła Filmowa Bogusława Lindy i Macieja Ślesickiego
  Numer rachunku: PKO S.A. III O/W-wa
  Wyślij e-mail

  z dopiskiem "Opłata kwalifikacyjna WSF"
   
 5. Kandydaci składający dokumenty na Wydział Aktorski winni przedstawić, razem z wyżej wymienionymi dokumentami, zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań do kształcenia się na kierunku aktorskim, w tym uczestniczenia w zajęciach ruchowych, i wykonywania zawodu aktora.

  Zaświadczenie winno potwierdzać odbycie badań lekarskich dla kandydatów do szkół którzy w trakcie praktycznej nauki zawodu są narażeni na działanie czynników szkodliwych, uciążliwych lub niebezpiecznych dla zdrowia, z orzeczeniem braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia nauki.

KIERUNKI KSZTAŁCENIA

 
Wydział Reżyserii, Wydział Operatorski
Wydział dwuletni, dzienny. Intensywne zajęcia praktyczne pod kierunkiem wykładowców WSF odbywają się przez pięć dni w tygodniu. Słuchacze uczestniczą w ćwiczeniach kolegów oraz w projekcjach filmowych stanowiących integralną część procesu nauczania. Szkoła udostępnia słuchaczom sprzęt do samodzielnej realizacji zadanych ćwiczeń.
Planowana cena za naukę wynosi 1250 PLN miesięcznie.*
Od słuchaczy przyjętych do Szkoły, po egzaminie wstępnym, zostanie pobrane wpisowe w wysokości 2500 PLN*.
 
Wydział Aktorski
Wydział dwuletni, dzienny. Zajęcia praktyczne z wykładowcami WSF odbywają się przez pięć dni w tygodniu. Szkoła udostępnia słuchaczom sale do samodzielnej pracy nad zadaniami aktorskimi. Słuchacze uczestniczą w ćwiczeniach kolegów, projekcjach filmowych i zajęciach dodatkowych (Szkoła oferuje, między innymi - kurs autopromocji oraz obóz konno-szermierczy w cenie czesnego).
Planowana cena za naukę wynosi 1350 PLN miesięcznie.*
Od słuchaczy przyjętych do Szkoły, po egzaminie wstępnym, zostanie pobrane wpisowe w wysokości 2500 PLN*.
 
Wydział Charakteryzacji, Wizażu i Stylizacji
Wydział roczny, zajęcia w trybie zaocznym.
Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu, w piątek, sobotę i niedzielę.
Planowana cena za naukę wynosi 700 PLN miesięcznie.*
Wpisowe, płatne po zdanej rozmowie kwalifikacyjnej, wynosi 1000 PLN.*
 
Szkoła stwarza słuchaczom możliwości odbycia praktyk na planach filmowych, telewizyjnych i fotograficznych.
 
Kurs Scenariuszowy
Kurs roczny. Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele, dwa razy w miesiącu.
Planowana cena za naukę wynosi 700 PLN* miesięcznie.
Wpisowe, płatne po zdanej rozmowie kwalifikacyjnej, wynosi 1000 PLN.*
 
Wydział Fotografii
Wydział dwuletni, zaoczny. Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu, w piątki po południu, soboty i niedziele. Słuchacze uczestniczą w zajęciach praktycznych a także w plenerach i stażach. Słuchacze Wydziału Fotografii mają pełne prawo do współpracy ze słuchaczami innych wydziałów Szkoły, do uczestnictwa w projekcjach filmowych oraz w warsztatach i wykładach ogólnowydziałowych prowadzonych przez specjalnych gości Szkoły.
Planowana cena za naukę wynosi 3800 PLN* rocznie (opłata jednorazowa) lub 4100* PLN rocznie (opłaty ratalne, 4 x 1025 PLN)
Wpisowe, płatne po zdanej rozmowie kwalifikacyjnej, wynosi 100 PLN.*
 
Wydział Animacji i Efektów Specjalnych
Wydział dwuletni, zaoczny. Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu, w piątki po południu, soboty i niedziele. Szkoła udostępnia słuchaczom stanowiska komputerowe wraz z potrzebnym do nauki oprogramowaniem, stanowiska do animacji klasycznej oraz bibliotekę książek i tutoriali.
Planowana cena za naukę wynosi 600 PLN* miesięcznie.
Wpisowe, płatne po zdanej rozmowie kwalifikacyjnej, wynosi 1200 PLN.*

KALENDARIUM


Zajęcia w Warszawskiej Szkole Filmowej trwają od początku października do końca czerwca.

PŁATNOŚCI


Termin wpłaty wpisowego upływa 14 dnia od ogłoszenia wyników rozmów kwalifikacyjnych.

Termin opłat miesięcznych upływa 5-go każdego miesiąca.

Terminy opłat ratalnych dla Wydziału Fotografii to, kolejno: 05.10., 05.12., 05.03., 05.05.

Dla Wydziału Aktorskiego, Reżyserii i Operatorstwa, dla których szkoła jest dostępna przez caly rok, opłata za miesiące wakacyjne (lipiec, sierpień, wrzesień) wynosi 500 PLN miesięcznie.

Słuchacze Wydziałów Aktorskiego, Reżyserii i Operatorskiego mogą wybrać opcję wpłaty jednorazowej, korzystając z ulgi: jeden miesiąc nauki wolny od opłaty czesnego. Kwotę wpłaty jednorazowej należy skalkulować w następujący sposób: 8 opłat miesięcznych plus płatność za miesiące wakacyjne. Termin wpłaty jednorazowej upływa 5-go października. Miesiąc nauki wolny od opłaty czesnego to czerwiec.

Podajemy numer konta na które należy wpłacać wpisowe i czesne:

Nazwa rachunku: Warszawska Szkoła Filmowa Bogusława Lindy i Macieja Ślesickiego
Numer rachunku: PKO S.A. III O/W-wa
Wyślij e-mail

z dopiskiem: "imię, nazwisko, wpisowe" lub "imię, nazwisko, czesne za miesiąc __ "
 

 
* powyższe ceny nie stanowią oferty w rozumieniu art.66 k.c. Fundacja zastrzega sobie możliwość zmiany powyższych cen.
Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz

INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA
INFORMACJE
Cena
700 / miesiąc
Kontakt
Warszawska Szkoła Filmowa
Wyślij e-mail
ul. Świeradowska 43
02-662 Warszawa

tel: 22 543559922 5435599
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-16:00
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
Zostań filmowcem! Zapraszamy! - galeria
Zostań filmowcem! Zapraszamy! Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4 na 5 (liczba ocen: 15)
Poprzednia usługa: Prywatne Przedszkole im. Kubusia Puchatka   Następna usługa: Usługi z zakresu automatyki, sys. komputerowych