favore.pl
Pediatria - poradnia, diagnostyka, konsultacje! W - wa

Pediatria - poradnia, diagnostyka, konsultacje! W - wa nr 3245

Lokalizacja: Warszawa (woj. mazowieckie)

WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
 [rozwiń]
udostępnionych przeze mnie danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz w celu realizacji prawnie uzasadnionych celów Współadministratorów danych. Współadministratorami są Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A, We Net Group S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A oraz We Net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia. [zwiń]

INFORMACJE
Cena
100 / sztuka
Kontakt
Centrum Medyczne DANTEX MED
Wyślij e-mail
ul. Nowolipie 18 i 25
01-005 Warszawa

tel: 22 636 81 7122 636 81 71
tel: 22 636 81 7222 636 81 72
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 08:00-20:00
sb: 10:00-14:00
rozwiń
OPIS USŁUGI

Poradnia pediatryczna

Pediatria, to nauka o dziecku, zajmująca się zarówno przebiegiem okresu wzrostu
i dojrzewania dziecka, jak i różnymi zagadnieniami dotyczącymi ochrony zdrowia, wczesnego rozpoznawania różnych chorób oraz zapobiegania tym chorobom.

Pediatria zajmuje się opieką nad dzieckiem od urodzenia do wieku dojrzewania, dzieląc te okresy życia na:
- noworodkowy (od urodzenia do końca 1 miesiąca życia)
- niemowlęcy (od 1 miesiąca życia do końca 1 roku życia)
- wczesnego dzieciństwa (od 1 roku życia do ukończenia 5 lat życia)
- późnego dzieciństwa (od 6 do 12 roku życia)
- wieku dojrzewania/dorastania (od 13 do 17 rok życia).

W zależności od wieku dziecka, spotykamy się z różnymi chorobami i zagrożeniami.

W okresie niemowlęcym najczęstszymi problemami zdrowotnymi są zakażenia górnych dróg oddechowych. Przy nieprzestrzeganiu zasad prawidłowego odżywiania u dziecka może wystąpić niedokrwistość, głównie z niedoboru żelaza, oraz alergia, wynikająca z nietolerancji mleka krowiego.

W okresie przedszkolnym problemem są głownie zakażenia górnych dróg oddechowych i zapalenia ucha środkowego, niekiedy z powodu nieprzestrzegania higieny pojawiają się biegunki u dzieci. Niezależnie od tego bardzo istotnym problemem, na który należy zwrócić szczególnie uwage, są różnorodne urazy, które mogą nawet zagrażać życiu dziecka.

W okresie szkolnym, oprócz chorób zakaźnych, które na szczęście są coraz rzadsze na skutek prowadzenia szczepień ochronnych, nadal mamy do czynienia z chorobami alergicznymi, zakażeniami górnych dróg oddechowych oraz wielonarządowymi często urazami. W okresie szkolnym pojawiają się również psychologiczne problemy okresu dojrzewania dzieci, wynikające najczęściej z przestrojenia hormonalnego, a niekiedy zaburzeń hormonalnych. Należy również pamiętać, że okres szkolny to ogromne zagrożenie uzależnieniem się dziecka od leków i narkotyków, oraz innych substancji odurzających. Zmiana zachowania dziecka, nadmierna pobudliwość lub senność, zawsze powinna być alarmującym objawem, który wymaga konsultacji z lekarzem pediatrą lub psychologiem.

Gorączka powyżej 38,5 stopnia, zaburzenia świadomości, kaszel, wymioty, biegunka - są to ostre objawy, które zawsze wymagają konsultacji z lekarzem pediatrą. Przewlekłe problemy z przyjmowaniem pokarmów, jak również prawidłowe jedzenie z jednoczesnym chudnięciem dziecka, powinno również zaniepokoić rodziców i doprowadzić do konsultacji z lekarzem pediatrą.

Lekarze pediatrzy, to często jednocześnie tzw. lekarze rodzinni. Nie jest to przypadek, ponieważ pediatria, dbając o prawidłowy rozwój dziecka, ma na uwadze powiązania wzajemne między różnymi aspektami opieki zdrowotnej nad dzieckiem, w tym również aspekt ekonomiczny i socjologiczny. Rozpoznanie choroby odbywa się najpierw na podstawie szerokiego wywiadu rodzinnego, a dopiero później lekarz bardzo dokładnie bada młodego pacjenta.

Pediatrzy często współpracują z działem rehabilitacji, również z psychologami. Dantex-Med, dbając o prawidłowy rozwój fizyczny dziecka, usunięcie ewentualnych wad postawy bądź zapobieżenie im, zapewnia swoim małoletnim podopiecznym pełną rehabilitację dziecięcą, na podstawie programów ćwiczeń opracowywanych przez fizjoterapeutę, rehabilitanta i lekarza pediatrę.

Dbając o rozwój psychicznych dziecka, prawidłowy przebieg dojrzewania psychicznego, zapewniamy konsultacje z psychologiem. Taka konsultacja pomoże znaleźć odpowiednie metody wychowawcze, wskazać rozwiązania problemów, ale - co równie istotne - zidentyfikować i określić potrzeby dziecka i pomóc rozwijać jego talenty.

Z racji coraz częściej pojawiających się alergii u dzieci już w bardzo wczesnym okresie życia dziecka, pediatrzy często współpracują także z alergologami i laryngologami.

Konsultacje u lekarza pediatry powinny odbywać się zgodnie ze wskazanym przez niego harmonogramem wizyt, łączącym zarówno profilaktyczne kontrole stanu zdrowia  i tzw. okresowe bilanse rozwoju dziecka, oceniające prawidłowy rozwój psychomotoryczny małego podopiecznego. Również, nie tylko rodzice, ale pediatrzy powinni pamiętać o przestrzeganiu programu szczepień ochronnych i w określonych terminach wzywać dzieci na szczepienia.

W ramach poradni pediatrycznej, Dantex-Med zapewnia:
- pełen dostęp do diagnostyki analitycznej, biochemicznej, hematologicznej, immunologicznej, bakteriologicznej;
- punkt szczepień ochronnych;
- badania alergiczne: testy naskórkowe, punktowe;
- badania czynnościowe układu oddechowego;
- badanie EKG;
- badania obrazowe, takie jak USG i badania radiologiczne.

Nasz personel

Personel zatrudniony w placówkach DANTEX-MED to zespół specjalistów z dziedziny medycyny, zarządzania prywatnymi systemami opieki medycznej i obsługi klienta.

  Wszyscy zatrudnieni lekarze posiadają przynajmniej 2 stopień specjalizacji w swojej dziedzinie.
Konsultantami wielu poradni są najlepsi eksperci z tytułem profesorskim.
Większość specjalistów wywodzi się ze szpitali Akademii Medycznej, co jest gwarancją najwyższych kwalifikacji zawodowych i dostępu do najnowszych osiągnięć medycyny.
 

  Rekrutacja personelu medycznego oparta jest na stosowaniu norm polityki jakości i wewnętrznych procedurach, gwarantujących współpracę wyłącznie z najlepszymi specjalistami.
 

  Troska o zapewnienie najwyższych kompetencji personelu zapewnia pracownikom nieustanny dostęp do wewnętrznych i zewnętrznych cykli szkoleniowych.


Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz

INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA
INFORMACJE
Cena
100 / sztuka
Kontakt
Centrum Medyczne DANTEX MED
Wyślij e-mail
ul. Nowolipie 18 i 25
01-005 Warszawa

tel: 22 636 81 7122 636 81 71
tel: 22 636 81 7222 636 81 72
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 08:00-20:00
sb: 10:00-14:00
rozwiń
OPINIE O UŻYTKOWNIKU dantex_med
negatywna
rozwiń Oszuści !!! Umówiłem się na zabieg do doktora Maciejewskiego, przyszedłem okazało się że jestem umówiony na wizytę 15 minut , a powinienem być umówiony na wizytę 30 minut.Za ten błąd Pani w recepcji zapłaciłem 140 zł za wizytę i zrobiłem sobie darmową wycieczkę na drugi koniec Warszawy. Wystawiona 07-06-2013 21:41 przez Szczśliwy (212.180.168.*)   Zgłoś nadużycie
negatywna
rozwiń Oszuści !!! Umówiłem się na zabieg do doktora Maciejewskiego, przyszedłem okazało się że jestem umówiony na wizytę 15 minut , a powinienem być umówiony na wizytę 30 minut.Za ten błąd Pani w recepcji zapłaciłem 140 zł za wizytę i zrobiłem sobie darmową wycieczkę na drugi koniec Warszawy. Wystawiona 07-06-2013 21:41 przez Szczśliwy (212.180.168.*)   Zgłoś nadużycie
Zobacz wszystkie

Wystaw opinię
Pediatria - poradnia, diagnostyka, konsultacje! W - wa - galeria
Pediatria - poradnia, diagnostyka, konsultacje! W - wa Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4,5 na 5 (liczba ocen: 11)
Poprzednia usługa: REMONTY ARTYSTYCZNE KAŻDEGO RODZAJU RENOWACJE   Następna usługa: Hotel "Uroczysko" Centrum Konferencyjne