Centrum Medyczne Tomatis: rozwój dzieci i dorośli

Centrum Medyczne Tomatis: rozwój dzieci i dorośli nr 353182

Lokalizacja: Poznań (woj. wielkopolskie)Więcej: przy Rondzie Rataje

INFORMACJE
Cena
1 / zestaw
Kontakt
www.treningsluchowy.pl treningsluchowy@biuromedium.co
Medyczne Centrum Treningu Uwagi Słuchowej metodą Tomatisa
Wyślij e-mail
os.Piastowskie 36/1
61-151 Poznań

tel: 502348094
tel: 618770131
fax: 618770131
szkolenia, wykłady dla lekarzy i konsultacje dla pacjentów tylko po rezerwacji
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 08:00-20:00
sb: 08:00-14:00
refundacja do 100%
rozwiń
WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
 [rozwiń]
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wawrzyszewska 11 lok. 6.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

OPIS USŁUGI

Centrum prowadzi terapię dorosłych (utrata mowy, problemy komunikacyjne) i dzieci od 2 roku życia (równiej chorych na epilepsję) - metodą Tomatisa. Posiadamy duże doświadczenie - poparte badaniami i publikacjami medycznymi. 

Dzieci: udzielamy pomocy dziecku z problemami społecznymi, emocjonalnymi, komunikacyjnymi. Trening jest bardzo istotny w momencie, gdy występują: opóźniony rozwój mowy, brak słuchania ze zrozumieniem lub czytania ze zrozumieniem, problemy z koncentracją, uczeniem się oraz niechęć współpracy z nauczycielem. Istotną kwestią są również problemy społeczne (wejście w życie grupy – przedszkole, szkoła). Trening metodą Tomatisa daje duże możliwości terapeutyczne w grupie dzieci z problemami szkolnymi, dysleksją, ADHD, jąkaniem, zespołem Aspergera, autyzmem, zespołem Downa, afazją, dysfazją (również z epilepsją). Dorośli pacjenci to: osoby po udarach, wylewach, z afazją, dysleksją, jąkaniem, migreną.

Rozwój możliwości intelektualnych dzieci jest możliwy poprzez poprawę uwagi słuchowej. Indywidualnie układa się program w taki sposób, aby wzmocnić odbiór tych pasm częstotliwości, które odpowiadają za rozwój komunikacji i „słuchania ze zrozumieniem”. Trening ma wpływ na: zwiększenie zasobu słownictwa, płynność wypowiedzi, elokwencję, sprawność komunikacyjną oraz szybkie przyswajanie języków obcych (również przy wielojęzyczności znaczny wpływ na akcent, poprawną wymowę, spontaniczne rozumienie).

 Jesteśmy placówką rekomendowaną przez pediatrów, neurologów i psychiatrów dziecięcych z Wielkopolski ze względu na wyniki terapii.Prowadzimy szkolenia dla specjalistów i dzielimy się doświadczeniem podczas naszych wykładów na konferencjach medycznych. Publikacje przeprowadzonych badań klinicznych w naszym Centrum służą naukowcom i lekarzom.

„Głos zawiera jedynie te częstotliwości, które słyszy ucho” (prawo prof. A.Tomatisa) -…a modyfikacja sposobu słuchania prowadzi do natychmiastowych zmian w głosie i mowie. Należy pamiętać, że „słuchanie a słyszenie” to dwa różne parametry. Można słyszeć bardzo dobrze, ale nie koniecznie słuchać tego, co inni do nas mówią lub słuchać w sposób zakłócony.

Po terapii następuje poprawa między innymi w „słuchaniu ze zrozumieniem” (szybka analiza zasłyszanej wypowiedzi – odrzucanie tła dźwiękowego), „czytaniu ze zrozumieniem”, jakości uczenia się oraz koncentracji. Trening wspomaga rozwój mowy - zarówno w zakresie języka ojczystego, jak i języków obcych. Po terapii w sposób widoczny zmniejsza się nadwrażliwość słuchowa, następuje rozwinięcie zdolności komunikacyjnych. Efekt treningu jest trwały.

.Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz

OPINIE O UŻYTKOWNIKU KonsultantTomatis
pozytywna
rozwiń Byłam z synkiem. Miał problemy zachowania, rysowanie, literki i czytanie tez pozostawialo dużo do życzenia. Efekty terapii pozytywne. Opieka terapeutyczne bardzo dobra, ale jeszcz konsultowal nas lekarz neurolog dzieciecy. Skorzystalam z refundacji 50 procent. W wakacje nie maja miejsc to jedyny minus, zapisywalismy się w kwietniu. Wystawiona 29-08-2011 17:41 przez Beti (87.96.102.*)   Zgłoś nadużycie
nasza usługa - Centrum Medyczne Tomatis: rozwój dzieci i dorośli
Centrum Medyczne Tomatis: rozwój dzieci i dorośli Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4 na 5 (liczba ocen: 7)
Poprzednia usługa: Usługi remontowe i inne   Następna usługa: FM Profimaster