Brak zdjęcia

Zamrażanie rur łódź wymiana grzejnikow nr 367527

Lokalizacja: Łódź (woj. łódzkie)

INFORMACJE
Cena
100 / sztuka
Użytkownik
domel1111 ZweryfikowanyFavore.pl potwierdza prawdziwość danych kontaktowych tego wykonawcy
Wyślij zapytanie
Wyświetl wizytówkę
Kontakt
Dominik Drygasiewicz
HOMEINSTAL
Wyślij e-mail
ŁÓDŹ
tel: 514528428
www.hydraulik-lodz.com.pl
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
sb: 10:00-14:00
rozwiń
WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
 [rozwiń]
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wawrzyszewska 11 lok. 6.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

OPIS USŁUGI

Chcą państwo wymienić lub usunąć stary grzejnik?
Administracja nie zezwala lub żąda zawrotnych sum za spuszczenie wody z układu centralnego ogrzewania?
Mieszkanie znajduje się w bloku, wieżowcu lub innym budynku wielorodzinnym?

Dla nas to żaden problem!!!
Posiadamy elektryczną zamrażarkę do rur firmy Rothenberger.

Metodą zamrażania wymieniamy lub usuwamy stary grzejnik, bez konieczności spuszczania wody znajdującej się w instalacji C.O. , nawet w sezonie grzewczym!!!

Wszystko co chciałeś wiedzieć o zamrażaniu rur

Gdy napotkamy nieprzewidzianą awarię części instalacji grzewczej lub zdecydujemy się na wymianę któregoś z elementów grzewczych (np. grzejnik ścienny), jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest zamrażanie rur. Może być to szybka, czysta i skuteczna metoda przeprowadzania napraw hydraulicznych bez konieczności izolowania i spuszczania całej wody z systemu rurociągów. Zamrażanie przeprowadza się zarówno na rurach miedzianych jak i z innych metali. W kwestii rozmiaru rur również nie ma ograniczenia. Zamrozić możemy bardzo szerokie jak i bardzo wąskie rury.

Na czym polega zabieg zamrażania rur?

Cały proces opiera się na uformowaniu wewnątrz rury wtyczki lodowej, która jest w stanie wytrzymać ciśnienie wody i tym samym ją blokować. Wówczas urządzenia podłączone do obiegu mogą zostać zdemontowane, a rury, jeśli zachodzi taka potrzeba, pocięte. Wszystko odbywa się bez niebezpieczeństwa zalania i konieczności odcinania wody w całym domu.

Jak przebiega proces zamrażania rury?

Zamrażanie rury polega na odparowaniu lotnej cieczy w celu usunięcia ciepła z rury oraz wykorzystaniu jej zawartości do stworzenia wtyczki z lodu w jej wnętrzu. Parowanie jest ucieczką cząsteczek gazu z cieczy i jest to proces, który wymaga energii cieplnej, tworząc efekt chłodzenia potrzebny aby zamrozić wodę wewnątrz rury.

Podczas korzystania z aerozolu do formowania wtyczki parowanie następuje z lotnej cieczy bezpośrednio do atmosfery płaszcza izolującego, umieszczonego wokół rury. Oznacza to, że podczas trwania zabiegu lotna ciecz ucieka i aerozol musi być wymieniany lub uzupełniany. Chłodziarka utrzymuje zamknięty obieg i tym samym ciecz nie zostaje utracona.

Silnik elektryczny napędza pompę, która kompresuje ciecz w postaci gazu, a wymiennik ciepła schładza ją do postaci płynnej. Zawór w maszynie kontroluje przepływ cieczy do elementu głównego zamrażarki, który jest zamontowany na rurze. Kiedy maszyna do zamrażania rur działa, zawór jest otwarty i ciecz przepływa przez małą średnicę rurki kapilarnej do elementu głównego maszyny zamrażającej. Wówczas objętość jest zwiększana. Powoduje to spadek ciśnienia płynu i tym samym płyn raptownie odparowuje chłodząc element główny maszyny chłodzącej, co z kolei ochładza rurę i powoduje powstanie wtyczki lodowej wewnątrz rury. Następnie para wraca do pompy przy niższym ciśnieniu przez rurę o większej objętości.

Mówiąc prościej proces zamrażania rur polega najzwyczajniej na ochłodzeniu części rury do takiego stopnia, że powstaje w niej lód. Lód ten, poprzez zwiększenie objętości wody z której powstał, skutecznie blokuje przepływ wody. Wtyczka taka umożliwia odcięcie lub odłączenie jednego elementu instalacji bez konieczności zamykania całego obiegu wody.

Dwa typy zamrażarek dostępne na rynku

Istnieją dwa typy zamrażarek stosowanych przez hydraulików. Ich główną różnicą jest czas potrzebny do zamrożenia rury i utworzenia w jej wnętrzu wspomnianej wtyczki lodowej. Zamrażarki elektryczne potrzebują więcej czasu na zamrożenie rury. W zależności od jej średnicy czas takiego zabiegu waha się od kilku do kilkudziesięciu minutZamrażarki gazowe są znacznie bardziej wydajne. Czas tworzenia wtyczki lodowej w ich wypadku może być nawet o połowę krótszy od zamrażarki elektrycznej.


Aukcja dotyczy zamrożenia 1 grzejnika

Różnego rodzaju awarie związane z:
kranami, rurami, zaworami itp.

Telefon całodobowy Wyślij e-mail

Nie wiesz ile zapłacisz,
zadzwoń, wycenimy usługę przez telefo

Wieloletnie doświadczenie w branży instalacyjnej

www.hydraulik-lodz.com.plZapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz


INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA
OPINIE O UŻYTKOWNIKU domel1111
negatywna
rozwiń Nie polecam. Umowa przez telefon była taka że, jeśli przeczyści odpływ (czyli wykona pracę) to otrzyma zapłatę w przeciwnym wypadku miał nic nie wołać. Dostał 150 zł, nie dał pokwitowania. Zadzwoniłem po drugiego Hydraulika który oczyścił kanalizację i też wziął 150 zł. Więc nie było tanio i nie było profesjonalnie. Wystawiona 24-07-2015 09:09 przez Adam (46.113.129.*)   Zgłoś nadużycie
negatywna
rozwiń nie polecam Wystawiona 20-01-2014 11:04 przez klient (31.182.73.*)   Zgłoś nadużycie
negatywna
rozwiń nie polecam. ŹLE WYKONANA PRACA, UMÓWILIŚMY SIĘ NA POPRAWĘ I NIE ODBIERA TELEFONU!! Wystawiona 05-10-2012 09:23 przez zawiedzeni klienci (31.182.164.*)   Zgłoś nadużycie
negatywna
rozwiń Opis usługi skopiowany ( plagiat ) bezpośrednio z mojej strony internetowej http://uslugi-hydrauliczne.eu Wygląda na to, że ten Pan nie potrafi nawet samemu stworzyć własnej oferty. Wystawiona 11-12-2011 09:58 przez Adam Cieślakowski (85.89.185.*)   Zgłoś nadużycie

Zamrażanie rur łódź wymiana grzejnikow Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4 na 5 (liczba ocen: 8)
Poprzednia usługa: Konta Bankowe Aleksandrów Kujawski Konta dla Firm   Następna usługa: Piec na paliwo stałe - węgiel, miał, wióry itp.