favore.pl
Szczepienia - grypa, WZW, zapalenie płuc... Łódź

Szczepienia - grypa, WZW, zapalenie płuc... Łódź nr 4019

Lokalizacja: Łódź (woj. łódzkie)

WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
 [rozwiń]
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wawrzyszewska 11 lok. 6.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

INFORMACJE
Cena
70 / sztuka
Kontakt
NZOZ Pulsmed Spółka z o.o. Szpital Prywatny
Wyślij e-mail
ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 26
90-248 Łódź

tel: 42 633327542 6333275
tel: 42 633326542 6333265
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 08:00-19:00
sb: 10:00-14:00
rozwiń
OPIS USŁUGI
Szczepienia ochronne
Szpital Prywatny Pulsmed od początku swojej działalności wykonuje usługi z zakresu szczepień ochronnych. Są to między innymi szczepienia przeciw:
Począwszy od 1998 roku, oprócz szczepienia pacjentów indywidualnych na terenie placówki, wykonujemy również organizowane na dużą skalę w całej Polsce akcje szczepień dla zakładów pracy, zarówno sektora publicznego, jak i firm prywatnych. Jesteśmy przedsiębiorstwem dbającym o jakość i zadowolenie naszych klientów, a doświadczenie uzyskane przez ostatnie lata procentuje znajomością specyfiki i trudności związanych ze szczepieniami i sprawia, że jesteśmy wiarygodnym i godnym zaufania partnerem medycznym.

Wyślij e-mail

Wszystkich pacjentów zainteresowanych szczepieniami ochronnymi w naszej poradni prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu:

(0-42) 633 32 75 wew. 25, 26 - poniedziałek-piątek, godz. 8.00 - 19.00.

Pod tym numerem otrzymają Państwo odpowiedzi na pytania dotyczące szczepień oraz umówią się na wizytę.

Grypa

Grypa jest wirusową chorobą zakaźną, rozpowszechnioną na całym świecie, na którą każdego roku zapada około 100 milionów ludzi. Mimo że grypa często sprawia wrażenie łagodnej infekcji to jej epidemiczny charakter i towarzyszące powikłania sprawiają, iż każdego roku z jej powodu umiera wiele tysięcy ludzi na świecie.

Zarażenie grypą może nastąpić zarówno drogą kropelkową, jak i poprzez kontakt bezpośredni z osobą zarażoną. Objawy grypy pojawiają się nagle – najczęściej w ciągu jednego lub dwóch dni i są to, przede wszystkim: wysoka gorączka, dreszcze, suchy kaszel, katar. Mogą również wystąpić krwawienia z nosa, silne bóle głowy, bóle mięśni i uczucie wyczerpania.

Do najczęstszych powikłań grypy należą: zapalenie oskrzeli, zapalenie zatok, zapalenie płuc, zapalenie ucha, zaostrzenie już istniejących chorób, np. chorób układu krążenia (niewydolność krążenia), chorób układu oddechowego (astma, przewlekłe zapalenie oskrzeli i inne). Do rzadszych powikłań należą: zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie nerwów, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.

Grypa jest chorobą, której nie można lekceważyć. Jednocześnie jest to choroba przed którą stosunkowo łatwo się uchronić. Najlepszym zabezpieczeniem przed zachorowaniem na grypę jest stosowanie szczepionki. W związku z tym, że wirus grypy często zmienia swoja budowę szczepionka chroni organizm tylko przez jeden "sezon grypowy", czyli okres 1 roku. Dlatego najlepszym zabezpieczeniem przed chorobą jest coroczne szczepienie.

Szczepieniu powinien poddać się każdy kto chce uniknąć zachorowania (ze wskazań medycznych szczepieniu powinny poddać się szczególnie osoby powyżej 65 roku życia, cierpiące na choroby przewlekłe, przebywające w skupiskach, itp.) a także pracownicy zawodów, których praca wymaga kontaktów z ludźmi.

Celem szczepień przeciwko grypie jest nie tylko uniknięcie zachorowania, ale przede wszystkim uniknięcie powikłań pogrypowych mogących stanowić poważne i bezpośrednie zagrożenie dla życia chorego. Poza aspektem klinicznym, istotne jest to, że powikłania te generują nieporównywalnie większe koszty w stosunku do kosztu samego szczepienia.
 

Wirusowe zapalenie wątroby

Wirusowe zapalenia wątroby typu A, B i C zagrażają uszkodzeniem wątroby prowadzącym do jej całkowitej niewydolności, co grozi śmiercią. Najczęstszą postacią niewydolności jest tzw. marskość wątroby powodowana przede wszystkim przewlekłym wirusowym zapaleniem typu B, jak też typu C. Wirus typu B jest niebezpieczny także dla innych narządów, np. serca. Zakażenie wirusem typu A chociaż przechodzone jest lżej – może być długotrwałe, a wówczas pojawić się mogą zaburzenia hematologiczne, aplazja szpiku, ostra niewydolność nerek, a nawet ostra niewydolność wątroby.

WZW typu A – żółtaczka pokarmowa

Choroba ta rozprzestrzenia się drogą pokarmową. Wywołuje ją wirus HAV (Hepatitis A Virus), przenoszony drogą pokarmową. Stąd też potoczne nazwa choroby – żółtaczka pokarmowa, żółtaczka typu A, czy też choroba brudnych rąk.

Zakażenie następuje poprzez spożycie zanieczyszczonej wirusami wody pitnej lub surowych pokarmów w niej mytych. Zachorowaniu sprzyja bliski kontakt z osobami zakażonymi we wczesnym, bezobjawowym okresie choroby, gdy zakażony nie jest jeszcze świadomy infekcji. Po pierwszym okresie, gdy choroba może przypominać przeziębienie, następują charakterystyczne objawy: skóra i białka oczu nabierają żółtawej barwy, mocz staje się ciemny, a stolec przeciwnie – jasny, odbarwiony.

Przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A dostępna jest szczepionka. Aby ochrona przed infekcją była długotrwała - wymagane są dwie dawki szczepionki podane w schemacie 0 i następna dawka 6 - 12 miesięcy później.

Szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A są szczególnie zalecane:
 • osobom z przewlekłymi chorobami wątroby,
 • dzieciom i młodzieży w wieku szkoły podstawowej,
 • osobom wyjeżdżającym do krajów o wysokim ryzyku zachorowania na WZW typu A,
 • pracownikom służby zdrowia,
 • pracownikom służb miejskich,
 • pracującym przy dystrybucji żywności i przygotowującym posiłki,
 • mieszkańcom terenów przed spodziewanym wybuchem epidemii WZW typu A oraz terenów gdzie epidemia znajduje się w początkowej fazie rozwoju.

WZW typu B

Wirusowe zapalenie wątroby (WZW) typu B
, zwane potocznie żółtaczką wszczepienną, czy też żółtaczką typu B jest jedną z najpoważniejszych i najgroźniejszych chorób zakaźnych.

Wirus zapalenia wątroby typu B rozwijając się w organizmie osoby zakażonej może prowadzić do wielu powikłań – marskości i niewydolności wątroby, a w konsekwencji nawet do raka pierwotnego tego narządu i zgonu.

Wirus zapalenia wątroby typu B jest 50 do 100 razy bardziej zakaźny niż wirus HIV. Toteż do zakażenia może dojść wskutek:
 • skaleczenia (naruszenia ciągłości skóry) lub błon śluzowych - instrumentami medycznymi i niemedycznymi - np. cążkami do wycinania skórek, w trakcie tatuażu, itp.
 • przetoczenia zakażonej HBV krwi i jej produktów,
 • skaleczenia zanieczyszczoną igłą i strzykawką (w przypadku osób w wieku 21 – 40 lat używanie narkotyków jest przyczyną około 20% wszystkich zachorowań),
 • stosunku płciowego,
 • zakażenia wewnątrzmacicznego w czasie ciąży oraz zakażenia około- i poporodowego,
 • zabiegu w zakładach fryzjerskich, kosmetycznych, stomatologicznych czy salonach tatuażu.
Okres wylęgania trwa od 2 do 3 miesięcy. U 60% chorych wirusowe zapalenie wątroby typu B przebiega bezobjawowo. Widoczne objawy przypominają WZW typu A, do tego może dojść niedokrwistość, a wątroba może być powiększona.

Jedyną skuteczną metodą zapobiegania wirusowemu zapaleniu wątroby typu B są szczepienia. Szczepionkę przeciw WZW typu B uważa się za pierwszą barierę zapobiegającą również chorobie nowotworowej wątroby. Do pełnego uodpornienia potrzebne są trzy dawki szczepionki, podane w odstępie 1 miesiąca od pierwszej dawki i 6 miesięcy od pierwszego szczepienia.

Osoby młode, aktywne, często podróżujące powinny pomyśleć o podwójnej ochronie, narażone są bowiem zarówno na zachorowanie na WZW typu A jak i typu B. Istnieje możliwość zaszczepienia się 3 dawkami podwójnej szczepionki, by zabezpieczyć się przed obydwoma chorobami jednocześnie.

WZW typu C – żółtaczka C

Wirusowe zapalenie wątroby typu C
- zwane jest także WZW C lub potocznie żółtaczką C wywołane jest zakażeniem przez wirus zapalenia wątroby typu C (HCV: Hepatitis C Virus). HCV jest małym organizmem, który ulega szybkim mutacjom. Istnieje w sześciu najważniejszych odmianach zwanych genotypami, oznaczanych numerami od 1 do 6. Identyfikacja genotypu u chorego jest bardzo ważna, ponieważ niektóre odmiany poddają się leczeniu łatwiej niż inne. Oznacza to, że czas leczenia będzie się różnić w zależności od stwierdzonego u danego pacjenta genotypu. Za źródło zakażenia uznawana jest zakażona wirusem krew.

Zakażenie WZW typu C ma miejsce głównie:
 • w czasie leczenia szpitalnego, gdy przetaczana jest krew, dokonywana iniekcja, itp.
 • endoskopia i dializa uznane są obecnie za główne drogi zakażeń w służbie zdrowia,
 • u kobiet, w sytuacji okołoporodowej, z matki na dziecko (ryzyko takie kształtuje się w granicach 3-6%),
 • w trakcie zabiegu stomatologicznego, gdy nie zachowane są niezbędne warunki higieny,
 • możliwe jest też zakażenie u fryzjera i kosmetyczki.
WZW typu C przebiega skrycie, maskuje się początkowo w sposób praktycznie bezobjawowy. Wiele osób zakażonych tym wirusem nie ma objawów i nie czuje się źle. Jedynie co 3 osoba zakażona odczuwa jakiekolwiek dolegliwości, które na dodatek nie wskazują na związek z wątrobą. Są to najczęściej: bóle mięśniowo-stawowe, osłabienie, nudności, trudności z koncentracją, zmiana zabarwienia moczu, świąd skóry, niepokój.

Jeśli mamy podejrzenie zachorowania to potwierdzą to specyficzne przeciwciała w surowicy krwi (anty-HCV). Obecność materiału genetycznego wirusa (HCV RNA) w surowicy krwi dowodzi aktywnego zakażenia oraz możliwości przenoszenia zakażenia i rozwinięcia się przewlekłej choroby wątroby.

Niestety nie ma obecnie szczepionki przeciw zakażeniu wirusem zapalenia wątroby typu C.
 

Kleszczowe zapalenie opon mózgowych

Kleszczowe zapalenie opon mózgowych jest chorobą wirusową przenoszoną przez zarażone kleszcze. Na dolegliwość tą chorują zarówno dzieci jak i dorośli, najczęściej są to jednak osoby w wieku 15-50 lat.

Zachorowania na kleszczowe zapalenie mózgu i opon mózgowo-rdzeniowych wykazują dwa natężenia: jedno maksimum zachorowań w miesiącach czerwcu i lipcu a drugie w październiku.

U części osób choroba przebiega w sposób bardzo łagodny i tylko badanie krwi potwierdza zakażenie. U innych dolegliwości po ukąszeniu objawiają się po tygodniu, a czasami nawet po dwóch od ukąszenia. Symptomy występujące podczas choroby są bardzo zbliżone do grypy: gorączka, bóle głowy i mięśni. Po kilku dniach wszystko mija i na tym choroba może się zakończyć.

Występują jednak przypadki, iż po kilkudniowym okresie zdrowia pojawiają się widoczne oznaki zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych. Charakteryzują się w szczególności: wymiotami, nudnościami, utratą przytomności oraz zespołem objawów neurologicznych.

W Polsce co roku na kleszczowe zapalenie opon mózgowych choruje od kilkudziesięciu do kilkuset osób. Nie jest więc to choroba powszechnie występująca, jednak jej przebieg jest na tyle ciężki, że osobom, które są narażone na ukąszenie kleszcza zaleca się szczepienie. Choroba może bowiem przebiegać bardzo ciężko, gdy wystąpią objawy mózgowe, móżdżkowe lub rdzeniowe. Czasem stwierdza się następstwa pochorobowe, takie jak niedowład lub zanik mięśni.

Pełne szczepienie, aby przyniosło pewne i długookresowe efekty obejmuje 3 dawki – 1, następna po 2-3 miesiącach i ostatnia po następnych 9-12. Powinno się je rozpocząć przed sezonem wiosenno-letnim. Niezbędne są dawki przypominające, co 3 lata.

Zapalenie płuc

Zapalenie płuc to inaczej zapalenie oskrzelików oraz pęcherzyków płucnych wywołane poprzez drobnoustroje takie jak wirusy, grzyby, bakterie lub czynniki toksyczne. Zapalenie płuc to choroba na którą zapadają najczęściej dzieci i osoby starsze. Powikłaniem zapaleń płuc najczęściej jest zapalenie opłucnej.

Występuje kilka rodzajów zapalenia płuc: płatowe – wywoływane przez paciorkowca Streptococcus pneumoniae o ostrym przebiegu, odoskrzelowe wywoływane przez paciorkowce z rodzin Haemophilius, Klebsiella, Legionella, zapalanie mykoplazmatyczne wywoływane przez bakterię Mycoplasma pneumoniae oraz zapalenie płuc zachłystowe spowodowane przedostaniem się do płuc zakażonego lub drażniącego materiału. Zapalenie płuc objawia się najczęściej gorączką, dreszczami, osłabieniem, dusznością oraz kaszlem z odkrztuszaną zieloną lub krwistą zawartością.

Powikłania zapaleń płuc
Powikłania zależą od zjadliwości drobnoustrojów, możliwości obronnych organizmu i metod leczenia. Najczęściej spotykane powikłania:
 • nawrót zapalenia,
 • zapalenie opłucnej (suche lub wysiękowe),
 • odma opłucnowa (pojawienie się powietrza w opłucnej),
 • ropnie płuc (przede wszystkim w gronkowcowym zapaleniu płuc),
 • niedodma spowodowana zamknięciem światła oskrzeli przez obrzęk błony śluzowej lub wydzielinę,
 • zapalenie osierdzia, wsierdzia, mięśnia sercowego, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i zapalenie stawów należą do rzadziej spotykanych powikłań,
 • zgon pacjenta w wyniku sepsy lub niewydolności oddechowej (zwłaszcza u ludzi w podeszłym wieku).
Zapalenie płuc to choroba groźna dla życia, bez względu na to jaka jest przyczyna jego wystąpienia. Corocznie umiera na nią około 10 tysięcy osób, przede wszystkim osób starszych oraz osób z obniżoną odpornością. Nie wolno lekceważyć żadnego kaszlu ani bólu w klatce piersiowej, zwłaszcza jeśli pojawią się podczas infekcji górnych dróg oddechowych.
Szczepienia ochronne
- Wyślij e-mail (Vaxigrip) 40,-
 
- Wyślij e-mail (WZW A) - dorośli 160,-
- Wyślij e-mail (WZW A) - dzieci 120,-
 
- Wyślij e-mail (WZW B) - dorośli 65,-
- Wyślij e-mail (WZW B) - dzieci 55,-
 
- TWINRIX ( Wyślij e-mail ) - dorośli 160,-
- TWINRIX ( Wyślij e-mail ) - dzieci 140,-
 
- Wyślij e-mail (FSME IMMUNO) - dorośli 80,-
- Wyślij e-mail (FSME IMMUNO) - dzieci 70,-
 
- Wyślij e-mail (PNEUMO 23) 70,-

Informacje dla firm i instytucji

W bieżącym roku, tak jak i w poprzednich sezonach, będziemy prowadzić szczepienia ochronne wśród pracowników firm i instytucji z całej Polski. Znamy specyfikę związaną przeprowadzeniem akcji szczepień na dużą skalę, potrafimy w sposób sprawny i terminowy wykonać usługę. Jesteśmy wiarygodnym partnerem, który rokrocznie sprawdza się jako kontrahent oferujący usługi najwyższej jakości. Co roku szczepimy kilkanaście tysięcy osób z terenów całej Polski, wykonując przede wszystkim szczepienia przeciw Wyślij e-mail oraz Wyślij e-mail .

Szczepienia ochronne są wyrazem troski o zdrowie pracowników. Równocześnie, szczepienia dają wymierne korzyści dla pracodawcy poprzez spadek absencji spowodowanej chorobą, zmniejszenie kosztów zasiłku chorobowego oraz niezakłócone funkcjonowanie firmy. Zakłady pracy, które zdecydowały się w latach poprzednich na zaszczepienie pracowników kontynuują współpracę z nami rok rocznie, widząc pozytywne efekty zdrowotne i korzyści ekonomiczne tych działań.

Szczepienia prowadzimy na miejscu w Zakładach pracy w uzgodnionym wcześniej terminie.
Jako Zakład Pracy Chronionej dodatkowo oferujemy obniżenie kosztów szczepień ze względu na ulgę we wpłatach na PFRON.

Wyślij e-mail

Wyślij e-mail

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu:

(0-42) 633 32 75 wew. 52 lub (0-42) 631 99 05 - poniedziałek-piątek, godz. 8.00 - 19.00

Zapraszamy również do kontaktu e-mail na adresy Wyślij e-mail lub Wyślij e-mail lub skorzystania z umieszczonego na naszej stronie Wyślij e-mail .
 


Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz

INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA
INFORMACJE
Cena
70 / sztuka
Kontakt
NZOZ Pulsmed Spółka z o.o. Szpital Prywatny
Wyślij e-mail
ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 26
90-248 Łódź

tel: 42 633327542 6333275
tel: 42 633326542 6333265
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 08:00-19:00
sb: 10:00-14:00
rozwiń
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
Szczepienia - grypa, WZW, zapalenie płuc... Łódź - galeria
Szczepienia - grypa, WZW, zapalenie płuc... Łódź Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4 na 5 (liczba ocen: 11)
Poprzednia usługa: Centrum Fizjoterapii REHABILITACJA Gliwice   Następna usługa: P1 Studio Klub Muzyczny we Wrocławiu