Wyprawy rowerowe ! Zdrowa turystyka, za granicą!

Wyprawy rowerowe ! Zdrowa turystyka, za granicą! nr 4179

Lokalizacja: Warszawa (woj. mazowieckie)

INFORMACJE
Cena
1 760 / sztuka
Kontakt
Biuro Turystyki Aktywnej "Wagabunda"
Wyślij e-mail
ul. Czackiego 3/5
00-043 Warszawa

tel: 22 8262821
tel: 22 3897884
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
sb: 10:00-14:00
rozwiń
WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
 [rozwiń]
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wawrzyszewska 11 lok. 6.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

OPIS USŁUGI


WYPRAWY ROWEROWE Z WAGABUNDĄ


Tam gdzie wikingowie - SZWECJA, FINLANDIA i Alandy - kraina białych nocy, łosi i rowerzystów

Symbol Imprezy: FID
Czas trwania 15 dni, liczba dni na rowerze 12, długość trasy ok. 500 km
Stopień trudności

Terminy:
2007-06-24 - 2007-07-08

Wyślij e-mail

Kraje skandynawskie są idealnym terenem dla rowerzysty. Dzika przyroda, duże połacie lasów, jeziora o różnokolorowej toni, świeże niezanieczyszczone powietrze, puste drogi, morska bryza i białe noce to tylko nieliczne zalety tych regionów. Podczas wycieczki zobaczymy dwa kraje północne Szwecję, Finlandię, oraz archipelag Alandy.

Typowy widok na Alandach

Trasa: Naszą wyprawę rozpoczniemy z Gdańska, stąd przeprawimy się promem do Nynashamn. Pierwszy rowerowy etap prowadzi do Sztokholmu. Miasta gdzie wody są tak czyste że w centrum metropolii można złowić łososia,lub popływać w krystalicznych wodach zatoki. Ciekawostką jest że woda zajmuje ponad jedną trzecią powierzchni miasta. Sztokholm to miasto pełne kontrastów: z jednej strony pełne świeżego powietrza i przyrody, bardzo przyjazne dla człowieka, z drugiej jest to wielka metropolia pełna szerokich bulwarów z bardzo eleganckimi budynkami i drapaczami chmur. Mimo tego jest to najmilsze miasto w Europie. Dużym atutem jest ogromna ilość zabytków.

Typowy widok na Alandach

Wyspy Riddarholmen, Staden i Helgeandsholmen tworzą dziś labirynt średniowiecznych uliczek nazywane ogólnie Gamla Stan czyli stare miasto. Zobaczymy tu Rezydecję Królewską, Parlament, Katedrę, oraz Muzeum Okrętu Waza, mieszcące wydobyty w 1961 roku okręt Wazów, który zatonął po wodowaniu w pocie w roku 1628. Dziś po renowacji nadal imponuje swoją wielkością.
Jeżeli ktoś chciałby sprawdzić jak wygląda życie nocne, na nocleg wróci zapewne bardzo późno lub też wcześnie, gdyż Sztokholm tętni życiem do białego rana.

Po zapoznaniu się ze Sztokholmem wyruszamy do Kappelskaer, gdzie czeka na nas prom płynący na Alandy. Obszar o dużej autonomii, leżący na archipelagu 6500 wysp, z charakerystycznym typem wybrzeży, dużą ilością zatok morskich. Charakterystyczny widok to nagie sklane nabrzeża zwane tutaj szkierami. Na takich plażach przy pewnej dozie szczęścia być może spotkamy rzadkie gatunki zwierząt występujące na tym obszarze - orła bielika lub foki.

Typowy widok na Alandach


Z Alandów przeprawimy się do Finlandii. Do rodzinnego kraju Świętego Mikołaja dotrzemy małymi lokalnymi promami. W Finladnii zobaczymy dwie stolice kraju - dzisiejszą Helsinki i dawną Turku. Odwiedzimy także Naantali - siedzibę rodu Muminków. Nasza droga wiedzie również przez Espoo. To tutaj mieszczą się siedziba politechniki, o wysokiej renomie. Campus Uniwersytecki i graniczące Centrum badawczo-kongresowe Otaniemi. Całość zaplanowana przez narodowego Artystę - Alvar Aalto. Ciekawostką jest miasto ogrodów - Tapiola, służące przez lata za przykład przyszłościowego modelu mieszkalnictwa dla miast satelit. Zaś w pobliżu morza stoi podobny do secesyjnego zamku dom fińskiego artysty Akseli Gallen-Kallela (1865-1931).Dojazd i przeprawa promem

Kilka uroczych chwil spędzimy w Helsinkach, gdzie rowerzystów jest więcej niż samochodów. Zobaczymy tam secesyjny dom narodowego artysty Akseli Gallen-Kallela, kościół Tuomio Kirkko, Sobór Uspieński i rozległe morskie zatoki w centrum miasta..., a wszystko na rowerze. Imprezę zakończymy przeprawiając się rowerowo do Tallina, skąd zabierze nas transport powrotny.

SYMBOL WYCIECZKI: FID
TERMINY WYCIECZKI:  
  2007-06-24 - 2007-07-08
CENA: 1990PLN

Wyślij e-mail

 

Cena zawiera
realizację programu
transport busem lub autokarem klasy turystycznej
przeprawy promowe
dowóz rowerów
transport bagaży w czasie wyprawy
asekurację samochodu
apteczkę
opiekę pilota
ubezpieczenie Kl + NNW
zakwaterowanie na polach kempingowych we własnych namiotach uczestnika
podstawowy serwis rowerowy,
podatek VAT

Cena nie zawiera
Wyżywienia
Biletów wstępu do obiektów turystycznych zwiedzanych po drodze
Dojazdu do punktu zbiórki na terenie Polski

Każdy uczestnik powinien zabrać:
rower (po przeglądzie technicznym), lub wypożyczyć w wypożyczalni BTA Wagabunda
dokument uprawniający do podróży (dowód lub paszport)
kieszonkowe...Mam ci ja kwaterkę w Peterburku...
Helsinki - Petersburg

Symbol Imprezy: FIR
Czas trwania 15 dni, liczba dni na rowerze 12, długość trasy ok. 500 km
Stopień trudności

Terminy:
2007-07-06 - 2007-07-22

Wyślij e-mail

 

Naszą wyprawę rowerową zaczynamy w Warszawie. Pakujemy rowery i wyruszamy do Tallina. Tutaj wsiadamy na rowery i promem przeprawiamy się do Helsinek . Jeden dzień przeznaczymy na zapoznanie się z tym uroczym miastem. Zobaczymy tam: secesyjny dom narodowego artysty Akseli Gallen-Kallela, kościół Tuomio Kirkko, Sobór Uspieński i rozległe morskie zatoki w centrum miasta..., a wszystko na rowerze.

Typowy widok na Alandach

Kolejny etap wiedzie przez bliskie sercu każdego Polaka - Lahti. To tutaj Adam Małysz święcił swoje największe triumfy - zdobył mistrzostwo świata. Oczywiście zainteresowani będą mogli zrobić pamiątkowe zdjęcie pod skocznią.

Typowy widok w finlandii

Dalsza droga prowadzi przez fińską krainę tysiąca jezior. Zobaczymy czwarte co do wielkości jezioro w Europie - Saimaa. Stąd już tylko kilka obrotów kół dzieli nas od Wyborga. Miejscowości leżącej na pograniczu Rosji. Tu rozstajemy się z Finlandią i wjeżdżamy na teren największego Państwa na świecie. Jedziemy wzdłuż Zatoki Fińskiej by dojechać do celu nasze j wyprawy - Petersburga.

Miasto o wielu imionach - Petersburg, Piotrogród, Leningrad. Bywa też nazywane "Wenecją Północy" oraz "ulubionym dzieckiem Piotra Wielkiego".

Dziś Petersburg jest jednym z najpięknieszych miast Europy, którego urok polega na przepięknych mostach oraz zakutych w granit nabrzeżach Newy. Nadrzeczne deptaki są ulubionym miejscem spacerów Rosjan w czasie letnich białych nocy.

W Petersburgu zobaczymy jedno z najbogatszych muzeów świata - Ermitaż. Urządzony w dawnym carskim Pałacu Zimowym zachwyca i przytłacza ilością wielkich dzieł ze światowego panteonu sztuki.

Świadectwem burzliwej historii miasta jest zacumowany na nabrzeżu krążownik "Aurora", znany na całym świecie. Strzały z dział tego okrętu rozpoczęły Rewolucję Październikową, zmieniając tym samym dzieje świata. Okręt będzię można zobaczyć i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Chętni będą mogli udać się na wycieczkę do Carskiego Sioła, lub Peterhofu.

Imprezę zakończymy w Petersburgu, skąd zabierze nas transport powrotny.

 

Informacje techniczne - Aby wjechać do Rosji należy posiadać ważny paszport i wizę. Koszt wizy do Federacji Rosyjskiej dla młodzieży do lat 16 i seniorów pow. 70 lat-70 zł/os., dla pozostałych osób 120 zł/os. Wizę można załatwić we własnym zakresie, lub złożyć wypełniony wniosek wraz z paszportem i opłatą do nas. Można to zrobić osobiście lub za pośrednicwem poczty i kuriera. Dokumenty potrzebne do uzyskania wizy - paszport ważny min. 6 miesięcy, zdjęcie, wypełniony wniosek wizowy /wniosek wizowy można wydrukować ze strony Wyślij e-mail /należy przesłać listem poleconym lub pocztą kurierską na nasz adres minium miesiąc przed wycieczką. Po tym terminie wydanie wizy jest możliwe, ale znacznie wzrasta jej koszt. osoby chcące zapisać się na wycieczkę w terminie krótszym niż miesiąc przed datą wyjazdu prosimy o kontakt z naszym biurem.

 

SYMBOL WYCIECZKI: FIR
TERMINY WYCIECZKI:  
  2007-07-06 - 2007-07-22
CENA: 1990PLN

Wyślij e-mail

 

Cena zawiera
realizację programu
transport busem lub autokarem klasy turystycznej
dowóz rowerów
transport bagaży w czasie wyprawy
asekurację samochodu
apteczkę
opiekę pilota
ubezpieczenie Kl + NNW
zakwaterowanie na polach kempingowych we własnych namiotach uczestnika
podstawowy serwis rowerowy,
podatek VAT

Cena nie zawiera
Wyżywienia
Biletów wstępu do obiektów turystycznych zwiedzanych po drodze
Dojazdu do punktu zbiórki na terenie Polski
Opłaty za wizę wjazdową do Rosji

 

Każdy uczestnik powinien zabrać:
rower (po przeglądzie technicznym), lub wypożyczyć w wypożyczalni BTA Wagabunda
dokument uprawniający do podróży (dowód lub paszport)
kieszonkowe


Sycylia - wyspa jak wulkan gorąca !

Symbol Imprezy: WSD

Czas trwania 14 dni, liczba dni na rowerze 10, długość trasy ok. 390 km

Stopień trudności

 

Terminy:
2007-09-02 - 2007-09-15

Wyślij e-mail

Sycylia klasyczna - wschodnie wybrzeże wyspy

Kto nie widział Sycylii ten nie rozumie Włoch. Tu bowiem jest klucz do wszystkiego...
J. W. Goethe

Gdy pogoda w kraju umiarkowana, morze zimne a wakacje krótkie... rozwiązanie jest proste...Sycylia! - wyspa jak wulkan gorąca! Naszą rowerową przygodę zaczynamy od Messyny, by stopniowo rozgrzani klimatem i zaprawieni w wywoływaniu sportowego ducha przejechać obok Etny i dotrzeć do przepięknego miasta Palazzuolo Acreide. Trasa niezwykła, serdeczność tubylców oszałamiająca... a cytryny i pomarańcze w zasięgu ręki. Warto się skusić!

 

Zatoki sycylijskie

Przemierzając żyzną dolinę Katani nieustannie będziemy mieć na widoku wyniosły i piękny krater wulkanu. Jeżeli tylko kondycja pozwoli... Etna czeka na zdobycie - oczywiście na rowerze. Nie tym razem?...kolejka linowa i samochody dowożą wygodnie na bezpieczną odległość.

Wybuch wulkanu


Podczas podróży zobaczymy Messynę, Taorminę z ruinami zamku na Monte Tauro , Syrakuzy ze słynnym AmfiteatremEuryleos, barokową Catanię z przepięknym castello Ursino, Acireale i Acicastello - miasteczka, w których czas zatrzymał się, Noto z kamiennymi schodami na Piazza del Municipio, piękne wąwozy rzeki Alcantary...to tylko wstęp do czekającej na nas przygody..
i twierdzą grecką -

Syrakuzy

Nasza trasa wiedzie wzdłuż nadmorskich plaż, zatem kąpiele morskie staną się codziennym rytuałem.

Kuchnia sycylijska słynie z frutti di mare, bo morze dla Sycylijczyków wyznacza rytm życia. Bedziemy mieli okazję tego doświadczyć.. Dołącz do nas! Zapraszamy!

Syrakuzy

SYMBOL WYCIECZKI: WSD
TERMINY WYCIECZKI:  
  2007-09-02 - 2007-09-15
CENA: 1990PLN

Wyślij e-mail

 

Cena zawiera
realizację programu
transport busem lub autokarem klasy turystycznej
dowóz rowerów
transport bagaży w czasie wyprawy
asekurację samochodu
apteczkę
opiekę pilota
ubezpieczenie Kl + NNW
zakwaterowanie na polach kempingowych we własnych namiotach uczestnika
podstawowy serwis rowerowy
podatek VAT

Cena nie zawiera
Wyżywienia
Biletów wstępu do obiektów turystycznych zwiedzanych po drodze
Dojazdu do punktu zbiórki na terenie Polski

 

Każdy uczestnik powinien zabrać:
rower (po przeglądzie technicznym) lub wypożyczyć w wypożyczalni BTA Wagabunda
dokument uprawniający do podróży (dowód lub paszport)
kieszonkowe

Zalecane wyposażenie kempingowe podajemy w zasadach organizacji.


Półwysep rozmaitości - KRYM

Symbol Imprezy: UKR

Czas trwania 13 dni, liczba dni na rowerze 9, długość trasy ok. 400 km, trudniejsze odcinki pokonujemy autokarem

Stopień trudności

 

Terminy:
2007-08-05 - 2007-08-18

Wyślij e-mail

 

Naszą wyprawę rozpoczniemy od wschodniej części półwyspu. Jest to to interesujący mix historii i kultury. Duże przestrzenie półwyspu Kerczewskiego i stale obecne morze. Starożytne zabytki, uroki natury i ciepłe morze od zawsze przyciągają rzesze turystów, teraz tak że rowerzystów.

Przedstawiamy film z poprzednich wypraw na Krym w formacie Wyślij e-mail (4,5 MB) lub Wyślij e-mail (5,5 MB)

 

W trakcie eskapady rowerowej po krymieu zobaczymy między innymi Starożytną Fieodosję z Muzeum Ajwazowskiego,Koktiebiel, Sudak ze słynną twierdzą genueńską, Nowyj Swiet gdzie wejdziemy na Carską Plażę. Niesamowitych wrażeń dostarcza spacer po rezerwacie skalnym - Kara - Dag, gdzie ogromne wrażenie wywiera krater wygasłego wulkanu i lawa zastygła w dziwacznej formie przypominającej Złote Wrota lub Czarci Palec.

Delfiny zamieszkują Morze Czarne, a Biostancja to miejsce gdzie prowadzi się hodowlę tych miłych ssaków. Show w ich wykonaniu to pokaz inteligencji i zręczności.

Pedałując wśród winnic nagle znajdziemy się w centrum lokalnego targowiska, między stertami sezonowych arbuzów i melonów, rzędami suszonych ryb, przypraw i pojemników z lokalnym winem.

Groty Księcia Golicyna, to historyczne miejsce, gdzie rozpoczęła się produkcj a słynnego Krymskiego Szampana. Odwiedzimy to miejsce i spróbujemy tego pienistego trunku. Niejedna degustacja znacznie się przedłużyła...

W trakcie eskapady rowerowe j po zachodnie j części półwyspu popedałujemy do zakazanego miasta - Sewastopolu, gdzie obejrzymy niedostępną do niedawna flotę czarnomorską i ruiny starożytnego miasta Chersonezu Taurydzkiego.

Przejedziemy przez zachodnie wybrzeże - zobaczymy Jałtę, Wielki Kanion, pałac Wielkiego Chana z wykutym nieopodal w skale Monastyrem Uspieńskim, skalne miasto - Czufut Kale, piaszczyste wybrzeże Kaczej i ciągnący się kilometrami STEP.

Informacje techniczne: Z Warszawy udajemy się autokarem Winnicy, gdzie robimy pierwszy nocleg tranzytowy. Kolejnego dnia wieczorem dojeżdżamy na Krym w okolice Fieodosji. Powrót w odwrotnej kolejności z miejscowości Kacza, także z noclegiem tranzytowym w Winnicy.

 

SYMBOL WYCIECZKI: UKR
TERMINY WYCIECZKI:  
  2007-08-05 - 2007-08-18
CENA: 1780PLN

Wyślij e-mail

 

Cena zawiera
realizację programu
transport busem lub autokarem klasy turystycznej
dowóz rowerów
transport bagaży w czasie wyprawy
asekurację samochodu
apteczkę
opiekę pilota
ubezpieczenie Kl + NNW
zakwaterowanie na polach kempingowych we własnych namiotach uczestnika
podstawowy serwis rowerowy,
podatek VAT

Cena nie zawiera
Wyżywienia
Biletów wstępu do obiektów turystycznych zwiedzanych po drodze
Dojazdu do punktu zbiórki na terenie Polski

 

Każdy uczestnik powinien zabrać:
rower (po przeglądzie technicznym), lub wypożyczyć w wypożyczalni BTA Wagabunda
dokument uprawniający do podróży (dowód lub paszport)
kieszonkowe

Zalecane wyposażenie na kemping podajemy w zasadach organizacji.


Wyprawy rowerowe 2007

Impreza
Termin
Cena
Wyślij e-mail - kraina jezior i wysp
24.06 - 08.07.2007 (15 dni)
1990 PLN
Wyślij e-mail - białe noce nad Newą
06.07 - 22.07. 2007 (16 dni)
1990 PLN
Wyślij e-mail - rowerem przez Inflanty
20.07 - 03.08.2007 (15 dni)
1990 PLN
Wyślij e-mail - półwysep rozmaitości
05.08 - 18.08.2007 (14 dni)
1790 PLN
Słowenia - tam skąd pochodzą Lipizzanery
19.08 - 01.09.2007 ( 14 dni)
1960 PLN
Wyślij e-mail - część zachodnia
02.09 - 15.09.2007 (14 dni)
1990 PLN


Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz


INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
Wyprawy rowerowe ! Zdrowa turystyka, za granicą! - galeria
Wyprawy rowerowe ! Zdrowa turystyka, za granicą! Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4,5 na 5 (liczba ocen: 20)
Poprzednia usługa: Montaż oraz serwis instalacji klimatyzacyjnych   Następna usługa: DVD VIDEO CLUB wypożyczalnie dvd i vhs