favore.pl
Laserowe cięcie  -  pecyzyjnie dla Ciebie

Laserowe cięcie - pecyzyjnie dla Ciebie nr 4623

Lokalizacja: Bielsko-Biała (woj. śląskie)

WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
 [rozwiń]
udostępnionych przeze mnie danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz w celu realizacji prawnie uzasadnionych celów Współadministratorów danych. Współadministratorami są Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A, We Net Group S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A oraz We Net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia. [zwiń]

INFORMACJE
Kontakt
Wyślij e-mail
ul. Leszczyńska 22
43-300 Bielsko-Biała

tel: 33 827087233 8270872
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
sb: 10:00-14:00
rozwiń
OPIS USŁUGI
  Inżynieria Samochodów Specjalnych powstała w 1988 roku w Bielsku-Białej i od początku swojego istnienia jest firmą prywatną.

Wysoka jakość produkcji i usług, nowatorskie rozwiązania oraz śmiałe inwestycje przyczyniły się do szybkiego rozwoju firmy. Jesteśmy wiodącym producentem pojazdów specjalnych oraz kontenerów logistycznych dla Straży Pożarnej, Policji, Wojska w kraju i za granicą.
 
Rozwijając dział Cyfrowej Obróbki Blach stworzyliśmy własne biuro konstrukcyjne, w którym pracują wykwalifikowani inżynierowie wykorzystując oprogramowanie AutoCad 2000.

Techniczne możliwości i wymagani rynku przyczyniły się do otwarcia kolejnego rozdziału w historii naszej firmy. Rozpoczęto współpracę z zachodnimi partnerami z branży motoryzacyjnej, przemysłu maszynowego i narzędziowego.
 
Firma Wawrzaszek postawiła na jakość produktów i usług, dostosowaną do rzeczywistych potrzeb klienta.

W 2004 roku wprowadzono system jakości ISO 9001:2000.

Ciągle podnosimy jakość obsługi klienta oraz wiedzę techniczną z zakresu techniki laserowej, produktów i materiałów.
 
Ciesząc się zaufaniem i dobrą opinią odbiorców, firma Wawrzaszek nadal będzie starać się odpowiadać na wyzwania rynku oraz utrzymać wysoką pozycję w gronie liderów swojej branży.
 
Dysponujemy największym parkiem maszynowym laserów w Polsce.
 
Nasza siedziba to ponad 20.000 m2, gdzie ponad 14.000 m2 zajmuje zakład produkcyjny wyposażony w nowoczesne urządzenia z zakresu cyfrowej obróbki materiałów:
• wycinarki laserowe (Trumpf)
• prasy krawędziowe (Amada)
• centra obróbcze (Wemas)
• urządzenia spawalnicze (Kemppi)
 
Wyślij e-mail Wyślij e-mail Wyślij e-mail Wyślij e-mail

 
   
 
Nd: YAG - Laser dostarcza równoległe promieniowanie świetlne przy bardzo małym kącie otwarcia. Promieniowanie laserowe doprowadzane jest specjalnym kablem do głowicy tnącej. Tam promieniowanie laserowe jest koncentrowane przez soczewkę kolimatora i ogniskowane. Tu osiąga ono niezbędną dla obróbki materiału gęstość. Wysoka gęstość mocy prowadzi do szybkiego ogrzania, topienia i częściowego odparowania materiału. Strumień gazu (O2) wypływający współosiowo z promieniami laserowymi wyrzuca materiał z szczeliny cięcia. Szczelina cięcia i przy tym krawędź oddzielenia w elemencie przesuwa się w kierunku skupienia.
 
 
W porównaniu do innych rodzajów cięcia takich jak cięcie plazmowe, perforowanie i młoteczkowanie lub drążenie zalety cięcia laserowego są następujące:
• obróbka elementu przebiega bez poruszania elementu oraz bez użycia siły;
• szybkość obróbki jest duża i dlatego uzyskuje się znaczne przyspieszenie produkcji;
• strefa wysokiej temperatury może być bardzo mała dzięki dużej gęstości energii;
• mała strefa wysokiej temperatury zapewnia mały jej wpływ na element obrabiany;
• chropowatość krawędzi cięcia jest mała; dodatkowa obróbka nie jest konieczna;
• pasmo cięcia (fuga) jest bardzo cienka i może być utrzymana stale na takim samym poziomie; utrzymanie tolerancji do 0,05 mm może być utrzymane w seryjnej produkcji.
     
 Parametry cięcia
  • min. skok wiązki 0,01 mm
  • dokładność cięcia ±0,1 mm
  • średnie odchylenie
    pozycjonowania
±0,03 mm
 
 
Możliwość cięcia materiałów -
o maksymalnych wymiarach arkusza 3000x1500 mm i grubościach:
    • stal konstrukcyjna do 20 mm
    • stal nierdzewna do 16 mm
    • aluminium do 8 mm
oraz wszelkiego rodzaju materiałów pochodnych np. stali narzędziowej, szybkotnącej itp.
 
Cięcie laserowe
Wyślij e-mail Wyślij e-mail Wyślij e-mail  


 
  Cena cięcia laserowego poszczególnych detali uzależniona jest od czasu cięcia jak również od rodzaju materiału.
 
Dla osiągnięcia dobrej efektywności cięcia laserowego niezbędne jest uwzględnienie wpływu szeregu parametrów, które mają wpływ na cenę wycenianego detalu. :
 
1. Parametry lasera
2. Parametry procesu
3. Parametry maszyny
4. Parametry elementu obrabianego:

• grubość materiału - wraz ze wzrostem grubości materiału rośnie głębokość rys na płaszczyźnie cięcia i powoduje pobór niezbędnej do rozdzielenia mocy. W przypadku materiałów o większej grubości możliwe przy tej samej mocy lasera cięcie musi przebiegać przy mniejszej prędkości niż przy elementach o małej grubości;

• rodzaj materiału - cechy metalicznych tworzyw (absorpcja, przewodność cieplna, zdolność do odbijania promieniowania i inne) mają decydujący wpływ na możliwość cięcia przy pomocy promieniowania laserowego;

• powierzchnia zewnętrzna elementu - błyszczące powierzchnie elementu jak w przypadku czystego aluminium prowadzi do silnej refleksji promieniowania laserowego. Powierzchnia taka może wpływać ujemnie na jakość cięcia. Chropowate lub matowe powierzchni umożliwiają zwiększenie prędkości cięcia w stosunku do powierzchni błyszczących;

• kształt elementu - określony kształt elementu obrabianego jak np. cienkie mostki, ostre rogi, małe otwory (długość krawędzi / średnica < 2 x grubość blachy) powodują przy laserowym cięciu epizodyczne trudności, dlatego takie elementy o złożonym kształcie geometrycznym powinny być cięte przy zredukowanych parametrach (zredukowana moc, szybkość cięcia, impuls). Ponadto powstaje niebezpieczeństwo, że za dużo ciepła przejmie element i część kształtu ulegnie spaleniu.
 
Wycinarki sterowane są numerycznie i współpracują z oprogramowaniem AutoCad.

Rysunek elementu wykonany w tym programie dostarczony przez klienta bądź osobiście na dyskietce, bądź za pomocą Wyślij e-mail dostępnego na naszych stronach, jest bezpośrednio wczytywany do pamięci urządzenia co zapobiega błędom, które mogłyby powstać przy ręcznym programowaniu.
 
W przypadku braku dokumentacji elektronicznej, rysunek zwymiarowanego przedmiotu może zostać przesłany faksem jako zapytanie ofertowe.

Następnie program technologiczny maszyny określa czas wycięcia pojedynczego elementu oraz - w zależności od opcji zapytania - ilość materiału potrzebnego do wykonania zamówienia klienta. Na tej podstawie drogą elektroniczną bądź faksem dział handlowy udziela odpowiedzi cenowej.


Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz


INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA
INFORMACJE
Kontakt
Wyślij e-mail
ul. Leszczyńska 22
43-300 Bielsko-Biała

tel: 33 827087233 8270872
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
sb: 10:00-14:00
rozwiń
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
Laserowe cięcie - pecyzyjnie dla Ciebie - galeria
Laserowe cięcie - pecyzyjnie dla Ciebie Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4,5 na 5 (liczba ocen: 3)
Poprzednia usługa: ++ IGG Baseny - najlepsze baseny na Śląsku!!!   Następna usługa: KSERODRUK - NAPRAWDĘ TANIO!! KSERO JUŻ OD 5gr!!