favore.pl
Prawo rodzinne: rozwody, alimenty.

Prawo rodzinne: rozwody, alimenty. nr 479043

Lokalizacja: Rzeszów (woj. podkarpackie)

WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
 [rozwiń]
udostępnionych przeze mnie danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz w celu realizacji prawnie uzasadnionych celów Współadministratorów danych. Współadministratorami są Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A, CS Group Polska S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A oraz Panorama Firm Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia. [zwiń]

INFORMACJE
Użytkownik
mecenas1111 ZweryfikowanyFavore.pl potwierdza prawdziwość danych kontaktowych tego wykonawcy
Wyślij zapytanie
Wyświetl wizytówkę
Kontakt
Kancelaria Adwokacka adwokat Artur Ślemp
Wyślij e-mail
Paderewskiego 1B/4
35-328 Rzeszów

tel: 886 083 990886 083 990
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Godziny
pn-pt: 09:00-17:00
OPIS USŁUGI

 

Najlepszym rozwiązaniem w przypadku, kiedy chcemy uporządkować swoje sprawy rodzinne jest kontakt z adwokatem specjalizującym się zagadnieniach prawa rodzinnego. Na podstawie dokumentów i informacji uzyskanych od klienta jest możliwe ustalenie stanu faktycznego oraz ocena pod względem prawnym. Sprawy rodzinne dotykają sfery życia prywatnego, dlatego wymagają delikatnego podejścia i przemyślanych kroków prawnych, szczególnej wrażliwości i umiejętności prowadzenia mediacji.

Nieodzowne w takich sytuacjach jest wsparcie prawnika, który merytorycznie doradzi i pokieruje w trakcie postępowania sądowego, będzie Państwa powiernikiem. Najczęstsze przypadki, w których pomoc adwokata jest konieczna to: rozwód, separacja, alimenty, władza rodzicielska, kontakty z dzieckiem, rozdzielność majątkowa.

 

 

 

Sprawy rodzinne wymagają subtelnego podejścia, w szczególności te związane z rozpadem małżeństwa. Jeżeli kryzysu w małżeństwie nie można zażegnać środkami polubownymi, pozostaje wówczas tylko rozstrzygnięcie sporu przez sąd. Postępowanie rozwodowe można zaliczyć do  najtrudniejszych ze względów proceduralnych oraz na materię jakiej dotyka. Przedmiotem rozważań sądu w postępowaniu rozwodowym jest ocena stanu więzi między małżonkami oraz sytuacji ich małoletnich dzieci.

Decyzja o rozwodzie jest ostateczną decyzją małżonków, jednak gdy już zostanie podjęta, ważne jest, aby dowiedzieć się o wszystkich konsekwencjach prawnych, jakie z niej wynikają. Dlatego też należy niezwłocznie zwrócić się o pomoc oraz opiekę prawną do profesjonalnego pełnomocnika. Przed sądem liczą się przede wszystkim dowody w sprawie oraz kompetencje prawne adwokata. Postępowania rozwodowe wymagają przygotowania odpowiedniej strategii i taktyki oraz indywidualnego podejścia do każdej prowadzonej sprawy.

Najczęstsze przyczyny rozwodów:

- zdrada małżeńska

- niezgodność charakterów

- alkoholizm partnera/partnerki

 

 

 

W sprawach alimentacyjnych istotne jest zajęcie wyważonego i racjonalnego stanowiska procesowego oraz staranne zgromadzenie niezbędnych dowodów.

Profesjonalna reprezentacja przez prawnika specjalizującego się w sprawach o alimenty z  reguły skraca czas rozpoznania sprawy oraz ogranicza w dużym stopniu stres związany z postępowaniem sądowym.

Zgodnie z art. 133§ 1 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego rodzice obowiązani są do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, chyba że dochody z majątku dziecka wystarczają na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania.

Interpretując powyższy zapis, należy wskazać że rodzic dziecka, jeśli nie sprawuje nad nim bezpośredniej opieki i nie dostarcza środków na jego utrzymanie, jest zobowiązany do łożenia na dziecko. W sytuacji gdy rodzic nie wykazuje woli dobrowolnego przekazywania środków na rzecz dziecka, należy wystąpić do właściwego sądu z pozwem o ustalenie obowiązku alimentacyjnego.

 

 Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz

INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA
SŁOWA KLUCZOWE
INFORMACJE
Użytkownik
mecenas1111 ZweryfikowanyFavore.pl potwierdza prawdziwość danych kontaktowych tego wykonawcy
Wyślij zapytanie
Wyświetl wizytówkę
Kontakt
Kancelaria Adwokacka adwokat Artur Ślemp
Wyślij e-mail
Paderewskiego 1B/4
35-328 Rzeszów

tel: 886 083 990886 083 990
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Godziny
pn-pt: 09:00-17:00
OPINIE O UŻYTKOWNIKU mecenas1111
ALIMENTY - Prawo rodzinne: rozwody, alimenty.
Prawo rodzinne: rozwody, alimenty. Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 5 na 5 (liczba ocen: 4)
Poprzednia usługa: Wykończenia wnętrz, usługi remontowo - budowlane   Następna usługa: Adaptacje Łazienek