favore.pl
Projektowanie i budowa Sieci!! od LAN do WAN!

Projektowanie i budowa Sieci!! od LAN do WAN! nr 4827

Lokalizacja: Warszawa (woj. mazowieckie)

WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
 [rozwiń]
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Postępu 14A, 02-676Warszawa.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

INFORMACJE
Kontakt
IT-station
Wyślij e-mail
ul. Grójecka 99 m33
02-101 Warszawa

tel: 501 195773501 195773
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
sb: 10:00-14:00
nd: 10:00-18:00
rozwiń
OPIS USŁUGI
IT station


O FIRMIE

Firma IT-STATION powsta na początku 2004 roku. Badanie rynku które przeprowadziliśmy wykazało wyraźne zapotrzebowanie na specjalistyczne usługi informatyczne a przedewszystkim na tak zwany Outsourcing IT. Nasi pracownicy to specjaliści, którzy pracują w branży informatycznej od wielu lat i dlatego właśnie jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom usługi Informatyczne na bardzo wysokim poziomie.
Ich zdobyte doświadczenie w zakresie wdrożeń, obsługi, serwisowaniu i sprzedaży nowoczesnych systemów informatycznych pomaga nam realizować trudne i wymagające profesjonalnej wiedzy projekty.


Zapewniamy profesjonalną oraz kompleksową realizację przedstawionych zagadnień. Dostarczamy Klientom kompletne rozwiązania.
Prowadzimy całodobową (siedem dni w tygodniu) obsługę naszych Firm.

Projektowanie i budowa Sieci

Sieci LAN


Każda firma posiadająca kilka komputerów powinna posiadać sieć lokalną. Oferujemy kompleksowe usługi związane z instalacją sprzętu, oprogramowania oraz administrowanie siecią lokalną.
Nasza firma projektuje i wykonuje komputerowe sieci LAN, indywidualnie dla każdej firmy, w zależności od potrzeb bieżących jak i planowanego rozwoju.
Doradzamy i przeprowadzamy prace instalacyjne sieci strukturalnych. Pomagamy w wyborze konkretnych rozwiązań związanych z instalacją systemów sieciowych.

Usługi sieciowe:
 • konsultacje dt. realizacji sieci lokalnych;
 • doradztwo przy wyborze optymalnego i w pełni kompromisowego przyłączenia do sieci Internet;
 • wybór i konfiguracja (w zależności od potrzeb) serwerów sieciowych;
 • wybór i instalacja oprogramowania sieciowego;
 • projektowanie okablowania strukturalnego;
 • instalacja okablowania sieciowego;
 • instalacja i konfiguracja terminali sieciowych;
 • realizacja sieci lokalnych z wykorzystaniem systemu Linux, Novell lub Windows;
 • budowa i konfiguracja VPN pomiędzy oddziałami firmy
 • nadzór, administracja i serwis sieci LAN

Sieci WAN

Sieci bezprzewodowe, WLAN, Wi-Fi to hasła, które opisują nowy sposób budowania sieci komputerowych, oparty na falach radiowych. Bezprzewodowość w sieciach to mobilność jej użytkowników. Z dnia na dzień zyskują one coraz większą popularność w biurach, medycynie, handlu, produkcji, magazynowaniu a szczególnie w udostępnianiu Internetu.

Bezprzewodowa sieć lokalna to komputerowa sieć komórkowa, w której dane są wysyłane i odbierane nie przewodami, lecz drogą radiową. Nowatorskie sposoby wykorzystywania technologii WLAN ułatwiają użytkownikom pracę i komunikowanie się.
Większa mobilność, wynikająca z braku okablowania i innych elementów infrastruktury stacjonarnej, okazała się dla wielu użytkowników cenną zaletą.

Technologia Wi-Fi (ang. Wireless Fidelity) pozwala połączyć ze sobą komputery na dość niewielkie odległości, ale bez użycia jakichkolwiek kabli. Jako medium transmisyjne wykorzystywane są tu fale radiowe korzystające z pasma 2.4 GHz, które na całym świecie zarezerwowane są dla urządzeń nielicencjonowanych.
W związku z tym, że komunikacja odbywa się drogą radiową sieć taką oznaczono w skrócie jako WLAN (WLAN - Wireless Local Area Networks).

Elastyczność uzyskaną dzięki zastosowaniu różnych bezprzewodowych komponentów sieciowych doceniają zwłaszcza użytkownicy komputerów przenośnych. W ten sposób, bez uciążliwego kładzenia kabli, możemy tworzyć całe sieci łączące wielu użytkowników.
Ta zaleta jest szczególnie kusząca dla wszelkiego rodzaju firm, gdzie często zachodzi potrzeba zmiany miejsca pracy przy ciągłej łączności z siecią. Coraz bardziej popularne są tzw. "hot spot-y", które oferują dostęp do Internetu na znacznie szerszym obszarze. "Hot spot" możemy znaleźć już na większości lotnisk (także niektórych polskich), hotelach, restauracjach czy w innych publicznych miejscach gdzie w jednym czasie przebywa znaczna ilość osób, które mają ochotę skorzystać z dostępu do sieci.

Na terenie naszego kraju w prawie każdym większym mieście można już znaleźć miejsca, gdzie będziemy mogli za pomocą urządzeń wyposażonych w Wi-Fi połączyć się z Internetem.

Na popularność WLAN wpływają trzy czynniki: pasmo które nie wymaga licencji, nie wygórowany koszt instalacji oraz wysoka przepustowość.
Warto zwrócić uwagę na ten pierwszy warunek, czyli brak wydatków na licencję dla pasma 2.4 GHz. Na rynku telefonii trzeciej generacji (3G), operatorzy w Europie Zachodniej na same licencje musieli wydać ponad 100 miliardów euro.

Wynika z tego również inna zaleta, brak opłat wejściowych dla nowego operatora, co może bardzo dobrze wpłynąć na rozwój rynku Wi-Fi. Jak przewidują analitycy z firmy Gartner, do początku 2008 roku już ponad 90% wszystkich PDA i notebooków będzie standardowo wyposażonych w układy umożliwiające łączność poprzez WLAN.

Sieć bezprzewodowa to tani, prosty, szybki i bezpieczny sposób połączenia komputerów w firmie Sieć radiowa oparta o Access Pointy i bezprzewodowe karty Wi-Fi wydajnością dorównuje już sieci kablowej.
Jest idealnym rozwiązaniem dla firm, które wykorzystują do pracy notebooki. Rozbudowa sieci kablowej o sieć bezprzewodową otwiera nowe możliwości związane z mobilnością użytkowników i podnosi funkcjonalność całej sieci.
Ułatwia organizację spotkań, szkoleń, prowadzenia prezentacji. Bezprzewodowe komputery, drukarki, projektory, telefony Wi-Fi, kamery to rewolucja w mobilności.

Zalety sieci bezprzewodowych.

Sieć bezprzewodowa oferuje wydajność, wygodę, i obniżenie kosztów w stosunku do tradycyjnej sieci kablowej:

Przenośność
Bezprzewodowe systemy sieciowe umożliwiają użytkownikom sieci dostęp do aktualnych informacji bez względu na lokalizację. Taka przenośność zwiększa wydajność i stwarza możliwość świadczenia usług niedostępnych przy korzystaniu z sieci kablowej.

Szybkość i prostota instalacji
Instalacja sieci bezprzewodowej może być szybka i łatwa dzięki wyeliminowaniu potrzeby układania kabli, robienia przepustów przez ściany i kondygnacje.

Elastyczność instalacji
Technologia bezprzewodowa umożliwia zbudowanie sieci tam, gdzie nie ma możliwości położenia kabli.

Redukcja kosztów eksploatacji
Podczas gdy wstępny koszt instalacji bezprzewodowej może być wyższy niż sieci kablowej, całkowite koszty instalacji systemu i koszty eksploatacyjne mogą być znacząco niższe. Długoterminowa redukcja kosztów jest jeszcze większa w zastosowaniach wymagających częstych zmian konfiguracji lub lokalizacji.

Skalowalność
Bezprzewodowe systemy sieciowe mogą być konfigurowane w różnych topologiach dopasowując je do wymogów danego systemu informatycznego. Łatwo modyfikuje się konfigurację i zasięg sieci, począwszy od indywidualnych użytkowników w układzie peer-to-peer, aż po złożone infrastruktury, które mogą obsługiwać dużą liczbę użytkowników i/lub znaczny obszar poprzez dodawanie kolejnych punktów dostępowych.

Łatwość i prostota obsługi
Użytkownicy nie potrzebują zaawansowanej wiedzy, aby korzystać z sieci bezprzewodowej. Cechą sieci bezprzewodowych jest ich "przeźroczystość" dla systemów operacyjnych. Aplikacje pracują tak samo na sieci kablowej.
Produkty dla sieci bezprzewodowych zawierają narzędzia diagnostyczne związane z bezprzewodowymi elementami systemu, jakkolwiek większość produktów jest tak zaprojektowana, że zwykle użytkownik nie potrzebuje z tych narzędzi korzystać.

Wiele z elementów konfiguracji, które zaprzątają umysły administratorów sieci jest tu bardzo uproszczona. Ponieważ tylko punkty dostępowe (AP) sieci wymagają okablowania, nie trzeba instalować kabli aby udostępnić zasoby sieci użytkownikom zdalnym (bezprzewodowym). Brak kabli oznacza, że zmiany położenia stacji roboczych, dodawanie nowych, stają się bardzo prostymi operacjami.

W końcu sama specyfika konfiguracji sieci bezprzewodowej pozwala na prekonfigurowanie jej przed zainstalowaniem w lokalizacji docelowej. Raz skonfigurowana, sieć bezprzewodowa może być przenoszona z miejsca na miejsce i wymaga najwyżej niewielkiej rekonfiguracji.

Usługi WLAN:
 • konsultacje dt. realizacji sieci WLAN;
 • doradztwo przy wyborze odpowiednich rozwiązań WLAN;
 • wybór i konfiguracja (w zależności od potrzeb) serwerów sieciowych;
 • wybór i instalacja oprogramowania sieciowego;
 • instalacja i konfiguracja terminali sieciowych;
 • nadzór, administracja i serwis sieci WLAN
VPN i tunele internetowe - zaawansowane techniki łączenia różnych oddziałów Firmy

Co to jest VPN ?

Szybka i niezawodna komunikacja biznesowa - Wirtualna sieć prywatna (Virtual Private Network) połączenie odległych od siebie lokalnych sieci komputerowych (wszystkie rozproszone placówki na terenie całego kraju) umożliwiające bezpieczne przesyłanie danych między nimi. Technologia zapewniająca maksymalne bezpieczeństwo i szybkość przesyłanych danych.

Umożliwia w razie potrzebny przyłączenie do korporacyjnego Internetu wszystkich zewnętrznych klientów. Dzięki wykożystaniu technologii VPN, oddziały i klienci Państwa Firmy będą pracowały szybciej, stabilniej i bezpieczniej. Komunikacja taka zapewnia również przesyłanie danych typu (pliki, dźwięk, video i głos).

Takie wykożystanie usługi zapewnia pracownikom firmy bezpieczny dostęp do sieci korporacyjnej (również spoza jej siedziby) oraz do Internetu.
Czy mogą sobie Państwo wyobrazić ?, że dzięki zastosowaniu takiej technologii pracownicy Państwa firmy nie koniecznie muszą przebywać w siedzibie Firmy.
Mogą oni pracować zdalnie w swoim własnym domu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że takie wyobrażenie nowoczesnej firmy (i nowoczesnego zatrudnienia pracownika) do tej pory było tylko futurystyczną wizją Firmy przyszłości ...

W tej chwili coraz więcej Firm na całym świecie zdaje sobie sprawę, że takie nowoczesne podejście jest w niedalekiej przyszłości konieczne i może przyniesć ze sobą same kożyści. Dzieki zastosowaniu VPN możliwe jest połączenie się z praktycznie każdym nowoczesnym system w Firmie, umożliwiając w ten sposób bezproblemową pracę.

Dzięki takiemu podejściu już dziś możesz i ty wykożystać kożyści płynące ze zdalnego zatrudnienia pracowników, a co za tym idzie obniżenia kosztów, dzięki czemu Państwa usługi mogą stać się tańsze a co za tym idzie bardziej przystępne i konkurencyjne w porównaniu do oferty Firm konkurencyjnych.


Możliwośći:
 • zasięg światowy;
 • usługa taka oferuje szybką, bezpieczną i niezawodną wymianę danych;
 • masz pewność, że nad utrzymaniem sieci działa zespół specjalistów 24 godziny na dobę;
 • firma umacnia wizerunek nowoczesnego i profesjonalnego przedsiębiorstwa;
 • integracja wielu różnych aplikacji;
 • umożliwienie zdalnej i bezpiecznej pracy, klientom i pracownikom z każdego miejśca na świecie;
 • umożliwia pracę na nowoczesnych telefonach komórkowych i sprzęcie typu Palmtop (Packet PC);
 • redukcja kosztów działalności
Oferta obejmuje:
 • zapewniamy bezpieczeństwo i niezawodność stosowanych przez nas rozwiązań;
 • zapewniamy szybkość wykonania;
 • zapewniemay odpowiednie przeszkolenie;
 • konfigurację VPN'a' pomiędzy poszczególnymi oddziałami firmy;
 • wybór i konfiguracja (w zależności od potrzeb) serwerów sieciowych;
 • wybór i instalacja oprogramowania sieciowego;
 • instalacja i konfiguracja terminali sieciowych;
 • nadzór, administracja i serwis.
  Przykłady i różne rodzaje sieci.

  Przykłady róznego rodzaju sieci.
  Mozliwe są oczywiście i inne kombinacje, zastosowanie i techniki budowy struktury sieci

  Sieci wykożystujące dotychczasowe standardy. Dotychczas wykożystywane w Firmach, Szkołach czy własnym domu. Zasada łączenia i funkcjonowania takiej sieci jest zawsze prawie identyczna.  Tak zwana siec tymczasowa w której nie występują punkty dostępowe (ad-hot).
  Sieć stacjonarna (infrastructure), w której występują punkty dostępowe i jest możliwe połączenie z siecią przewodową (dotychczas stosowany standard sieci).  Siec tradycyjna i WiFi z zastosowaniem tak zwanego Bridgea.


Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz

INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA
INFORMACJE
Kontakt
IT-station
Wyślij e-mail
ul. Grójecka 99 m33
02-101 Warszawa

tel: 501 195773501 195773
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
sb: 10:00-14:00
nd: 10:00-18:00
rozwiń
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
Projektowanie i budowa Sieci!! od LAN do WAN! - galeria
Projektowanie i budowa Sieci!! od LAN do WAN! Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4,5 na 5 (liczba ocen: 17)
Poprzednia usługa: Aplikacje bazodanowe dla Ciebie! MySQL i inne...   Następna usługa: Technologia VoIP - Usługa głosowa!