favore.pl
Budowa instalacji sprężonego powietrza - Poliński AMT Sp. z o. o.

Budowa instalacji sprężonego powietrza - Poliński AMT Sp. z o. o. nr 483176

Lokalizacja: Warszawa (woj. mazowieckie)

WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
 [rozwiń]
udostępnionych przeze mnie danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz w celu realizacji prawnie uzasadnionych celów Współadministratorów danych. Współadministratorami są Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A, We Net Group S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A oraz We Net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia. [zwiń]

INFORMACJE
Kontakt
o.o
Poliński AMT Sp. z o.o.
Wyślij e-mail
Czeremchowa, 7D
03-159 Warszawa

tel: 22 614 77 0122 614 77 01
amt@polinski.com.pl
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 08-16
OPIS USŁUGI

Budowa instalacji pneumatycznej

Obok instalacji elektrycznych, instalacje pneumatyczne są nierozłącznym składnikiem systemów zakładów produkcyjnych i usługowych. Obie sieci odpowiadają za prawidłowe napędzanie urządzeń i narzędzi, dlatego ważnym jest, aby zapewnić odpowiednia konfigurację oraz zapotrzebowanie na powietrze w instalacji pneumatycznej każdego zakładu.

Zadaniem elementów pneumatyki w zakładach produkcyjnych jest dostarczenie sprężonego powietrza do maszyn oraz jego późniejsze efektywne wykorzystanie. Sprężone powietrze sterowane przez zawory i elementy automatyki służy do napędu siłowników, zaś jego wykorzystanie w procesie produkcji jest najprostszym i najtańszym sposobem napędu urządzeń, maszyn czy też linii technologicznych.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w dziedzinie projektowania i wykonywania instalacji pneumatycznych oraz zajmujemy się pozostałymi elementami wykorzystującymi powietrze do pracy. Doświadczenie naszych pracowników jest poparte szkoleniami organizowanymi przez producentów sprężarek np. takich jak Airpol.

Szeroki wachlarz dostępnych opcji i nasza fachowa rada pozwala na optymalny wybór urządzenia dla żądanego zapotrzebowania na powietrze w każdej instalacji pneumatycznej, zapewniając optymalną pracę, dużą niezawodność, trwałość i niskie koszty utrzymania. Dzięki współpracy z markami, które słyną z produktów o dużej niezawodności i przodowania w rozwoju technologicznym jesteśmy w stanie zaprojektować i wykonać najnowocześniejsze instalacje sprężonego powietrza w Europie.

Wykonywaliśmy przez te lata małe instalacje sprężarek o wydajności 50m³/h jak i bardzo duże w wydajnościach rzędu 5000m³/h.

Dlaczego instalacje pneumatyczne z tworzywa sztucznego czy aluminium są lepsze od stalowych konstrukcji?

W większości zakładów w Polsce, do rozprowadzania sprężonego powietrza służą stalowe rury pokryte cynkiem połączone stalowymi cynkowanymi kształtkami. Technologia cynkowania rur polega na pokrywaniu grubszą warstwą cynku powierzchni zewnętrznych. Jeśli chodzi o wnętrze to im rura jest cieńsza, tym warstwa ochronna cynku w rurze jest proporcjonalnie mniejsza.  

Wady instalacji pneumatycznych z rur stalowych:

 • Szybka korozja i wytwarzanie się rdzy
  W czasie upływu lat i w wyniku styczności rury z wodą znajdującą się w powietrzu, pokrywa się ona rdzą. Odrobiny skorodowanego metalu, odpadają od powierzchni rury i dostają się do zaworów, siłowników i bardzo szybko je niszczą.  
 • Wytracanie wody
  Sprężone powietrze, które krąży w rurach stalowych jest bardzo podatne na wytrącanie się wody pod wpływem różnicy temperatur, dlatego też podstawowym elementem zabezpieczającym instalację przed dostaniem się wody z zewnątrz jest chłodniczy bądź adsorpcyjny osuszacz powietrza, który instaluje się najczęściej za zbiornikiem akumulacyjnym. Oczyszcza on z cząsteczek wody powietrze zasysane podczas sprężania. Nie oznacza to jednak, że w powietrzu tym wody nie ma wcale. 
 • Różnica temperatur – przewodnictwo cieplne rur stalowych
  Powietrze przepływając przez rury stalowe z bardzo dobrym przewodnictwem cieplnym, w różnych pomieszczeniach: ciepłych i zimnych poddawane jest wtórnemu procesowi wytrącania się cząsteczek wody.  

Zalety instalacji pneumatycznych z tworzyw sztucznych:

 • Większa różnorodność kształtek w porównaniu do stalowych > łatwiejsze obejścia przeszkód co jest równoznaczne z oszczędnością wykorzystanych rur 
 • Rury plastikowe mają o wiele razy mniejszą przewodność cieplną niż rury stalowe > związku z tym są tyle samo razy mniej wrażliwe na skraplanie się w nich wody, co jest ich głównym atutem. 
 • Wytrzymałość na ciśnienie jest identyczna jak rur stalowych dla temperatury otoczenia -30 ÷ +30OC.  
 • Łatwy i szybki montaż
  Sama technologia składania rur jest bardzo prosta: wystarczy tę rurę przeciąć brzeszczotem, bądź też ostrym nożem, a następnie za pomocą szybkozłącza prostego, kolanka, czy też trójnika można połączyć ją z następnym elementem instalacji. Same połączenia wykonane za pomocą szybkozłączy zajmuje mało czasu, a więcej czasu pochłania same przycięcie rur. Mimo wszystko składanie instalacji pneumatycznej z tworzywa czy aluminium jest znacznie szybsze i trwalsze. Przy budowie instalacji z rur stalowych trzeba przeciąć rurę (trudniej niż z tworzywa), następnie nagwintować, a potem nawinąć przy konopie czy tez teflon i skręcić za pomocą klucza.  Cały proces składania instalacji z tworzywa sztucznego czy aluminium jest od 10 do 20 krotnie krótszy. 

Rozbudowa starej instalacji pneumatycznej 

Instalacje, które budujemy są na tyle elastycznym rozwiązaniem że pozwalają na przebudowę w każdej chwili, a cały proces wszelkich modyfikacji jest dosyć łatwy. 

Za pomocą odpowiednich kształtek można połączyć się z instalacja stalową, którą jest aktualnie stosowana, a wykonanie tego nowoczesnego układu można zrobić we własnym zakresie, bez korzystania z pomocy fachowców z zewnątrz Wystarczą dwie osoby, które w przeciągu pół godziny opanują podstawowe zasady montażu. Mimo wszystko polecamy skorzystać z pomocy specjalistów np. naszych usług, bądź innej firmy zajmującej się podobnymi usługami.

Przy łączeniu 2 rodzaji instalacji pneumatycznych (starej stalowej i nowej z plastiku) należy pamiętać o zainstalowaniu filtra, bądź też osuszacza sprężonego powietrza, który nie dopuści rdzy i wody do nowej instalacji. 

Z wieloletniego doświadczenia wiemy, iż należy unikać wykorzystywania zwykłych rur stalowych i ocynkowanych do wykonywania instalacji sprężonego powietrza, ponieważ wilgoć, woda i kondensat powodują szybką korozję, co ma negatywny wpływ na Państwa urządzenia i maszyny. Rury ocynkowane są zazwyczaj dobrze zabezpieczone z zewnątrz; wewnątrz przy małych średnicach zdarza się, że warstwa zabezpieczająca cynku jest bardzo mała i po kilku miesiącach rura taka pokrywa się rdzą. 
Konsekwencją tego z kolei jest to, że rdza ta przedostaje się dalej i powoduje uszkodzenie innych elementów pneumatycznych. 

 
 
 


Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz


SŁOWA KLUCZOWE
INFORMACJE
Kontakt
o.o
Poliński AMT Sp. z o.o.
Wyślij e-mail
Czeremchowa, 7D
03-159 Warszawa

tel: 22 614 77 0122 614 77 01
amt@polinski.com.pl
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 08-16
OPINIE O UŻYTKOWNIKU PAMT
Budowa instalacji sprężonego powietrza - Poliński AMT Sp. z o. o. - galeria
Budowa instalacji sprężonego powietrza - Poliński AMT Sp. z o. o. Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 0 na 5 (liczba ocen: 0)
Poprzednia usługa: ZŁOTY TRON   Następna usługa: Budowlanka wykończenia wnętrz malowanie murowanie itp