Jedyna niepublicza uczelnia artystyczna w Polsce!!

Jedyna niepublicza uczelnia artystyczna w Polsce!! nr 4899

Lokalizacja: Łódź (woj. łódzkie)

INFORMACJE
Kontakt
Wyślij e-mail
ul. Targowa 65
90-324 Łódź

tel: 42 6780550
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
sb: 10:00-14:00
rozwiń
WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
 [rozwiń]
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wawrzyszewska 11 lok. 6.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

OPIS USŁUGI

Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania jest jedyną artystyczną uczelnią niepubliczną w Polsce, kształcącą na studiach I i II stopnia, a także na studiach podyplomowych na wszystkich prowadzonych kierunkach oraz prowadzącą jedyny niepaństwowy Wydział Filmu i Fotografii, gdzie można uzyskać tytuł magistra sztuki na jednolitych pięcioletnich studiach magisterskich.

Rektorem Uczelni jest prof. Jerzy Derkowski dydaktyk i profesor zwyczajny w dziedzinie architektury wnętrz i wzornictwa.

Kierując się ideą Bauhausu Uczelnia kładzie nacisk na dwa aspekty kształcenia - rozwijanie osobowości artystycznej oraz prace warsztatowe. Jest to możliwe dzięki wybitnej i właściwie dobranej kadrze wykładowców.

Uczelnia kształci w trybie dziennym i zaocznym na trzech wydziałach:
- Wydział Architektury
- Wydział Wzornictwa
- Wydział Filmu i Fotografii
oraz w trybie dziennym na kierunku Kulturoznawstwo na:
- Wydziale Wiedzy o Kulturze i Sztuce.

wydziały i kierunki:

ARCHITEKTURA

PROJEKTOWANIE ARCHITEKTURY
   WNĘTRZ


PROJEKTOWANIE WYSTAW I TARGÓW

PROJEKTOWANIE MEBLI

PROJEKTOWANIE SCENOGRAFII

Wielotorowy charakter twórczości architektonicznej, od urbanistyki poprzez architekturę obiektów budowlanych, wnętrza, projektowanie wystaw i targów oraz projektowanie mebli i wyposażenia przestrzeni architektonicznej, stanowi o istocie architektury jaką jest organizacja i kształtowanie przestrzeni społecznie użytecznej. Jej strukturalna, spójna całość pomiędzy wnętrzem a jego postacią zewnętrzną - niczym negatyw i pozytyw - określają jej wartość jako dzieła złożonego, postrzeganego w kontekstach rozwoju cywilizacyjnego i kulturowego.

Łódzka WSSiP dostrzegając te zależności pierwsza w Polsce uformowała proces dydaktyczny, w którym wielotorowy charakter twórczości architektonicznej traktuje równorzędnie w przygotowaniu swoich studentów do zawodu architekta. Obszerna wiedza z zakresu humanistyki, techniki i kultury przełożona na organizację i kształtowanie przestrzeni daje gwarancje rzetelnego wykształcenia interdyscyplinarnego, jak również specjalistycznego, realizowanego w poszczególnych katedrach i ich pracowniach. Stosowane w realizacji ćwiczeń techniki komputerowe i multimedialne określają kształcenie na wydziale jako wychodzące naprzeciw obecnym standardom projektowania profesjonalnego.
Osiągnięcia w konkursach - studentów i absolwentów Wydziału - potwierdzają skuteczność przyjętego programu dydaktycznego

WZORNICTWO

PROJEKTOWANIE KOMUNIKACJI WIZUALNEJ

PROJEKTOWANIE FORM PRZEMYSŁOWYCH

PROJEKTOWANIE TKANINY, UBIORU, BIŻUTERII I OBUWIA

Wśród wielu zawodów twórczych wzornictwo przemysłowe jest najmłodszą dziedziną wiedzy i praktyki działania. W Polsce wzornictwo przemysłowe wyrastało z tradycji sztuki użytkowej, by na przełomie lat 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku ukonstytuować się jako odrebna dziedzina twórczości.
A zatem, ujmując definicyjnie ten typ działalności, wzornictwo przemysłowe to projektowanie modeli (wzorów) produktów rynkowych przeznaczonych do produkcji przemysłowej. Niedostrzeganie różnic pomiedzy odrebnością jego istoty od pozostałych dziedzin twórczości, zbyt często prowadzi do nadawania mu nazw sztuki użytkowej, rzemiosła artystycznego czy sztuki przedmiotu, zaciemniając obraz jego identyfikacji społecznej.

Wzornictwo przemysłowe jako obszar oddziaływania pomiedzy produkcją, konsumpcją, a kulturą, w sposób jednoznaczny wpisuje się w strategię rozwoju gospodarczego. Jest zatem czynnikiem stymulującym rozwój gospodarczy oraz eksport produkcji przemysłowej.
Ta jedna z najmłodszych dyscyplin projektowania zintegrowanego otwarta jest na młodzież ambitną, przychylną zmianom cywilizacyjnym, wyczuloną na potrzeby społeczne, mającą predyspozycje interdyscyplinarne z silnym wektorem kulturowym. Rosnąca ilość potrzeb z zakresu kształtowania najbliższego otoczenia człowieka i jego zachowan, uwarunkowanych rozwojem cywilizacyjnym, otwiera dla przyszłych projektantów pole pracy i satysfakcji zawodowej.

WIEDZA O KULTURZE I SZTUCE

kierunek: KULTUROZNAWSTWO
specjalność: ANTROPOLOGIA SZTUKI

CHARAKTERYSTYKA STUDIÓW
Studia na kierunku KULTUROZNAWSTWO prowadzone są w formie studiów stacjonarnych. Są to studia pierwszego stopnia - trwają 3,5 roku (7 semestrów), i kończą się nadaniem tytułu zawodowego licencjata.
Na tym kierunku, Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi - jako jedyna w Polsce, prowadzi specjalność ANTROPOLOGIA SZTUKI.

PROGRAM STUDIÓW
Program studiów obejmuje:

przedmioty ogólne (m.in. język angielski, techniki komputerowe, wychowanie fizyczne),
przedmioty podstawowe (m.in. takie, jak: antropologia kultury, filozofia i socjologia kultury, komunikowanie społeczne, historia sztuki, wiedza o literaturze, marketing i zarządzanie kulturą),
przedmioty kierunkowe (m.in. takie, jak: sposoby interpretacji kultury, kulturowe wymiary czasu i przestrzeni, problemy ekspresji i twórczości, antropologia ciała, teatr i rytuał, antropologia kabaretu, wiedza o filmie, sztuka mediów, sztuka reklamy),
warsztaty twórcze (zajęcia praktyczne w zakresie różnych dziedzin sztuki: scenicznej (teatru), audiowizualnej (filmu), fotografii, sztuk plastycznych (rysunku i malarstwa), wzornictwa przemysłowego, grafiki - do wyboru studentów,
warsztaty organizacyjne (zajęcia praktyczne w zakresie organizacji przedsięwzięć kulturalnych).

SYLWETKA ABSOLWENTA
Absolwenci studiów uzyskują wiedzę i umiejętności w zakresie objętym programem studiów. Jednocześnie uzyskują przygotowanie do pracy w zawodzie animatora kultury, w różnych dziedzinach sztuki, i różnych obszarach kultury (a tu m. in. w instytucjach rozpowszechniania
i upowszechniania kultury, czy ochrony dziedzictwa narodowego).

DOSTĘP DO DALSZYCH STUDIÓW
Absolwenci studiów mają dostęp do studiów drugiego stopnia (uzupełniających studiów magisterskich).

FILM I FOTOGRAFIA

FILM

FOTOGRAFIA

Zapraszam do studiowania na naszym wydziale, WARTO! Uczymy nie tylko zawodu, wyposażamy naszych absolwentów w wiedzę humanistyczną i czynimy z nich świadomych artystów.
Oferujemy studia zarówno w trybie dziennym jak i zaocznym.
Od roku akademickiego 2007/2008 - DECYZJĄ MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO (Rozporządzenie MNiSW z dnia 13.06.2006 Dz.U. Nr 121 poz.838) - na kierunku: REALIZACJA OBRAZU FILMOWEGO, TELEWIZYJNEGO I FOTOGRAFIA obowiązują wyłącznie: jednolite studia magisterskie.
Zatem Wydział Filmu i Fotografii - od roku akademickiego 2007/2008 - w trybie dziennym i zaocznym będzie rekrutował na 5-cio letnie jednolite studia magisterskie. Studenci, którzy kształcą się na Wydziale, ukończą podjęte cykle kształcenia I i II stopnia.
Program kształcenia na kierunku realizacja obrazu filmowego i telewizyjnego na jednolitych studiach magisterkich (10-cio semestralnych).
Przewidując szybki rozwój technologii cyfrowej już dawno postawiliśmy na elektroniczną metodę realizacji filmów i fotografii. Nasi absolwenci dysponują odpowiednią wiedzą pozwalającą na pracę w tej technice. Jesteśmy przekonani, że tu jest przyszłość zapisu obrazu i dźwięku.
Posiadamy bogatą, cały czas uzupełnianą bazę techniczną i wspaniałych, doświadczonych Wykładowców. To właśnie dzięki nim jesteśmy jedynym niepaństwowym wydziałem filmowym, gdzie można uzyskać tytuł MAGISTRA SZTUKI.Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz


INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
Jedyna niepublicza uczelnia artystyczna w Polsce!! - galeria
Jedyna niepublicza uczelnia artystyczna w Polsce!! Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4 na 5 (liczba ocen: 6)
Poprzednia usługa: Studium Sztuk Plastycznych i Technik Wizualnych   Następna usługa: Profesjonalne wideofilmowanie