favore.pl
KURSY WSPINACZKOWE Alpextreme

KURSY WSPINACZKOWE Alpextreme nr 5266

Lokalizacja: Warszawa (woj. mazowieckie)

WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
 [rozwiń]
udostępnionych przeze mnie danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz w celu realizacji prawnie uzasadnionych celów Współadministratorów danych. Współadministratorami są Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A, We Net Group S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A oraz We Net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia. [zwiń]

INFORMACJE
Kontakt
Wyślij e-mail
Warszawa
tel: 603 062633603 062633
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu zapytaj o rabat dla klientów favore.pl
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
OPIS USŁUGI
Kursy na sztucznej ściance
Pierwszy stopień wspinaczkowego wtajemniczenia, w dowolny dzień tygodnia, praktycznie przez cały rok, bez wyjeżdżania z miasta, niezależnie od pogody, zapewni Ci kurs wspinania na sztucznej ścianie.
Zajęcia prowadzone są w OSiR przy ul. Nowowiejskiej 37 lub na Hali "Koło" przy ulicy Obozowej (największa ściana w stolicy).
Tam po raz pierwszy dowiesz się, czym różni się wspinaczka "na wędkę" od wspinania z górną asekuracją, co to są: chwyty, karabinki, przeloty, współczynnik odpadnięcia i inne dziwacznie brzmiące określenia.
Zapoznasz się ze sprzętem wspinaczkowym, teorią asekuracji, skalami trudności, najbardziej efektywnymi sposobami poruszania się w pionie.
Jedyną rzeczą, jaką potrzebujesz zabrać ze sobą na sztuczną ściankę są nieślizgające się buty sportowe. Z czasem, gdy złapiesz wspinaczkowego bakcyla, pewnie zainwestujesz w obuwie specjalistyczne . Cały potrzebny sprzęt na kursie zapewnia instruktor.
Zajęcia teoretyczno-praktyczne odbywają się w ciągu trzech kilkugodzinnych spotkań na sztucznej ścianie, terminy do indywidualnego uzgodnienia.
Wiosenne zajęcia będą uzupełnione fakultatywnym wyjazdem na bunkry w Janówku pod Warszawą.
Kursy skałkowe
Od połowy kwietnia, gdy poprawią się warunki pogodowe, rozpoczynają się kursy w prawdziwych skałach, zwykle w rejonie Jury Krakowsko-Częstochowskiej.
Zapisać się na nie mogą zarówno osoby, które już zetknęły się ze wspinaczką na sztucznej ścianie, jak i zupełni nowicjusze, dla których wykłady z teorii i nauki wspinania prowadzi się od podstaw.
Te 6 dniowe kursy kładą nacisk na wspinanie z dolną asekuracją, ponieważ tylko takie wchodzi w grę w wysokich górach, a właśnie pokonywanie dużych ścian tatrzańskich, alpejskich czy himalajskich jest marzeniem wielu rozpoczynających wspinaczkową karierę osób.
Na kursie tym kursanci, zgodnie z programem Polskiego Związku Alpinizmu, zapoznają się z tajnikami wspinania w zespole na drogach wielowyciągowych (których długość kilkakrotnie przekracza długość używanej liny), autoratownictwem w razie wypadku w górach, sposobami zakładania stanowisk asekuracyjnych, technikami wspinania w różnych formacjach skalnych, zjazdami na linie, niebezpieczeństwami gór wysokich.
Intensywne zajęcia praktyczne i teoretyczne kończą się egzaminem, którego pomyślne zdanie uprawnia kursanta do udziału w szkoleniu tatrzańskim, do prowadzenia którego uprawnienia mają wyłącznie instruktorzy PZA.
Stosowne zaświadczenie będące podstawą do ubiegania się o Kartę Wspinacza, którą wystawia instruktor po ukończonym kursie.
Kursy tatrzańskie, letnie i zimowe

Warunkiem przyjęcia na kurs letni jest pozytywna opinia instruktora prowadzącego kurs skałkowy (instruktor PZA) o umiejętnośćiach przyszłego taternika.
Tatry, w odróżnieniu od skałek, stanowią już realne wyzwanie. Ze wzgledu na bezpieczeństwo własne oraz zespołu, potrzebna jest pewna wiedza i doświadczenie wspinaczkowe, umiejętność sprawnego pokonywania z dolną asekuracją (z zakładaniem własnych przelotów) dróg skałkowych o trudności co najmniej IV-V, jak również dobra kondycja - podejścia pod ściany bywają długie i dość męczące.
Ilość sprzętu zabierana na górskie wspinaczki jest znacznie większa niż w skałach, oprócz tego, ze wzgledu na możliwość nagłej zmiany pogody wysoko w górach, kursant musi mieć ze sobą ciepłą i nieprzemakalną odzież, by przetrwać w dobrej formie nieoczekiwany biwak.
Lato tatrzańskie jest krótkie - kursy letnie prowadzi się zasadniczo wyłącznie w lipcu-sierpniu. Terenem działania jest Hala Gąsienicowa, Dolina Pięciu Stawów, rejon Morskiego Oka, jeden-dwa dni wspinamy się w Tatrach Słowackich (m.in. wspinaczka na Gerlach). Po każdych dwóch dniach wspinaczki nastepuje jeden dzień odpoczynku - można wtedy zjechać do Zakopanego.
Kursanci w czasie trwania kursu mieszkają w schroniskach (drożej), w chatce PZA "Betlejemka" na hali Gąsienicowej, lub w stanowiących własność PZA namiotach na obozowisku w Morskim Oku (połowę taniej). Zdarzają się noclegi bardzo spartańskie - pod przechylonym kamieniem gdzieś wysoko w górach, planowane - lub nie.
Kursy te, obejmujące co najmniej 9 dni praktycznego wspinania, prowadzone są wyłącznie przez instruktorów PZA, realizując opracowany przez Związek program.
Zaświadczenie wydane przez instruktora prowadzącego zajęcia jest podstawą do przystąpienia do egzaminu na Kartę Taternika, wystawianą przez klubowe komisje egzaminacyjne, lub COS Betlejemka.
Zainteresowani wyjazdami w góry lodowcowe, kontynuują szkolenie na tatrzanskich kursach zimowych.


Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz


INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA
INFORMACJE
Kontakt
Wyślij e-mail
Warszawa
tel: 603 062633603 062633
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu zapytaj o rabat dla klientów favore.pl
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
brak opinii neutralnych - pokaż wszystkie opinie
W trosce o wiarygodność opinii oraz reputację usługodawców rejestrujemy adresy IP komputerów, z których wystawiane są opinie.
Użytkownik wystawiający opinię proszony jest również o podanie danych kontaktowych, które nie są jednakże weryfikowane.
KURSY WSPINACZKOWE Alpextreme - galeria
KURSY WSPINACZKOWE Alpextreme Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4 na 5 (liczba ocen: 8)
Poprzednia usługa: Zadaszenia w Virtua Garden - ZOBACZ KONIECZNIE!!   Następna usługa: Ścianka wspinaczkowa WYNAJEM Alpextreme