favore.pl
!!! WYPRAWA KILIMANJARO !!! 5895 m

!!! WYPRAWA KILIMANJARO !!! 5895 m nr 5418

Lokalizacja: Kraków (woj. małopolskie)

WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
 [rozwiń]
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wawrzyszewska 11 lok. 6.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

INFORMACJE
Cena
12 000 / sztuka
Kontakt
Wyślij e-mail
Zdrojowa 126
Kraków

tel: 609 055363609 055363
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
OPIS USŁUGI

Kilimanjaro

"Dach Afryki"

Kenia - Tanzania

Kilimanjaro - safari

Kilimanjaro

Wielka równina Wschodnioafrykańska to świat dzikich zwierząt i fascynujących ludów. To pejzaże bezkresnych sawann Serengeti z przemierzającymi ją stadami żyraf, zebr, pawianów, antylop, bawołów i guźców.
To lasy Tarangire pełne stad dostojnych słoni i krater Ngorongoro z nosorożcami i hipopotamami.

Masajowie

To Maasai Mara z wojowniczymi i urzekającymi Masajami pilnującymi, aby odwieczna migracja ze stepów środkowej Tanzanii na północne łąki Kenii tysięcy gatunków przebiegała zgodnie z odwiecznym rytuałem. Rytuałem, w którym jest miejsce dla gazeli uciekającej przed gepardem i stadem gnu broniącym swoich młodych przed lwicami. To wąwóz Olduvay, skąd ludzkość wzięła swój początek oraz krokodyle i warany znad jezior Eyasi i Manyara. To dostojne Kilimanjaro przykryte czapą lodu i skarpa Elgeyo nad Wielkim Rowem Afrykańskim.
To ośnieżone szczyty Mt. Kenia z Diamentowym Kuluarem w tle różowego od flamingów jeziora Turkana.

To Afryka Magiczna.

"Dach Afryki" to wyprawa do serca afrykańskiego buszu - Serengeti i na najwyższy wierzchołek Afryki - majestatyczne Kilimanjaro. Treking ten przeznaczony jest dla miłośników gór i nieskazitelnie pięknej przyrody.

Naszą wyprawę rozpoczniemy w stolicy Kenii – Nairobi. Natychmiast po wylądowaniu przejedziemy do Arushy, już w Tanzanii. Resztę dnia poświęcimy na zwiedzanie miasta i poznanie kolorytu miast wschodniej Afryki, z ich kolorowymi straganami, wesołymi ludźmi i muzyką ulicznych grajków.
lew Następnie czeka nas od safari po jednym z ostatnich miejsc na ziemi, gdzie królują dzikie zwierzęta. Odwiedzimy rezerwat Ngorongoro nazywany "Arką Noego" i wielkie równiny Serengeti. Będziemy polować z aparatem w ręku na "wielką piątkę" afrykańskich zwierząt: lwy, bawoły, słonie, nosorożce i lamparty (lub hipopotamy, bowiem te zwierzęta są zamiennie zaliczane do "wielkiej piątki"). Serengeti i Ngorongoro to jedne z nielicznych rejonów na świecie, w których w wielkich ilościach występują zwierzęta kopytne. Jeśli towarzyszyć nam będzie szczęście, być może spotkamy nosorożca czarnego. Gatunek ten jest na wyginięciu, w Ngorongoro zostało tylko kilka sztuk tych dostojnych zwierząt.
W trakcie wyprawy znajdziemy czas na spotkania z tubylcami, wsłuchamy się w rytm ich życia, odwiedzimy wioski i zobaczymy opowieści przekazywane z pokolenia na pokolenie w postaci tańców i śpiewów.

Po powrocie do Arushy, następnego dnia wyruszymy w kierunku Kilimanjaro.
Wcześnie rano podjedziemy pod Machame Gate, już na terenie Kilimanjaro National Park. Od tej chwili będziemy poruszać się najpiękniejszym i najciekawszym szlakiem zwanym Machame Road. Po 4-5 godzinach dotrzemy do Machame Hut (2.890m)– obozowiska położonego w środku tropikalnego lasu. Zasypiać będziemy wśród krzyku pawianów i nawoływania małpiatek.
Następnego dnia ścieżka poprowadzi nas pomiędzy olbrzymimi wrzosami, lobeliami i secesjami do kolejnego obozu: Shira Plateau (3.840m).
Nazajutrz dzień poświęcony będzie na zdobycie aklimatyzacji: najpierw podejdziemy na wysokość prawie 4.900m pod wierzchołek Lava Tower, a następnie zejdziemy do obozu – Barranco Hut (3.8600m).
Następnego dnia przekroczymy dolinę Karanga i podejdziemy do ostatniego obozu – Barafu Hut (4.600). Będziemy wędrować pod wiszącymi nad nami lodowcami Kilimanjaro, trawersując wierzchołem Kibo. Tutaj możemy już wyraźnie odczuć wpływ wysokości, będziemy przecież prawie na wysokości Mont Blanc. Noc będzie krótka – o 1 w nocy wyruszymy w kierunku wierzchołka.
Najpierw osiągniemy Stella Point (5.745m), aby następnie po przejściu po krwędzi krateru wejść na główny wierzchołek krateru – Uhuru Peak (5.895m) – Dach Afryki.
Wszystkie trudy wynagrodzi nam widok: jeziora Manyara i Eyasi lśniące w blasku wschodzącego słońca, pobliskie Mt. Meru i krater Ngorongoro, za nimi bezkresne równiny Serengeti a na północy kraj Masajów i Kikujusów z Mt. Kenia w tle.
Teraz czeka nas jeszcze zejście do Mweka Hut i następnego dnia do Mweka Gate, a następnie powrót do Arushy.

jeep Ostatni dzień poświęcimy na włóczęgę po mieście: leniwe zwiedzanie, zakupy niebanalnych pamiątek i ogródki piwne, w których możemy spłukać kurz i pył bezdroży Afryki. I pozostanie nam jedynie przejazd do Nairobi i powrotny lot do kraju

Gnu

Program:

 1. wylot z Polski
 2. lądowanie w Nairobi, przejazd do Arushy (Tanzania)
 3. przejazd do Serengeti, safari
 4. safari
 5. safari
 6. przejazd do krateru Ngorongoro, safari
 7. safari, powrót do Arushy
 8. przejazd do Mahame Gate, podejście do Machame Hut (2890m))
 9. podejście do Shira Plateau (3840m)
 10. podejście do Lava Tower (4900m)i przejście do Barranco Hut (3860m)
 11. podejście do Barafu Hut (4600m)
 12. wejście na Stella Point (5.455m), a następnie na wierzchołek Kilimanjaro - Uhuru Peak (5.895m), zejście do Mweka Hut
 13. zejście do Mweka Gate, a następnie do Moshi
 14. zwiedzanie Arushy, zakupy
 15. przejazd do Nairobi
 16. powrót do Polski

termin:

13 - 28 października 2007

cena:

2.950 Eu + (250$)

safari

pierwsza cena obejmuje:
 • bilety lotnicze na całej trasie i opłaty lotniskowe
 • wynajęcie samochodu na całej trasie
 • opiekę polskiego przewodnika
 • wszelkie opłaty związane z zezwoleniami i wstępem do parków narodowych
 • noclegi w hotelach
 • safari: (przejazdy jeepami, lokalni przewodnicy, noclegi, wyżywienie)
 • trekking na Kilimanjaro: (opłaty wstępów, wynajęcie guida, kucharza i tragarzy, noclegi, wyżywienie)
 • ubezpieczenie NW i KL

druga cena obejmuje:
 • wyżywienie w Arushy
 • koszty wiz
 • napiwki


cena nie obejmuje:
 • wydatków natury osobistej


Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz


OPCJE DODATKOWE
Wyżywienie w Arushy, wizy, napiwki. rozwiń Cena: 750 zł Dodatkowy koszt.
INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA
INFORMACJE
Cena
12 000 / sztuka
Kontakt
Wyślij e-mail
Zdrojowa 126
Kraków

tel: 609 055363609 055363
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
!!! WYPRAWA KILIMANJARO !!! 5895 m - galeria
!!! WYPRAWA KILIMANJARO !!! 5895 m Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4,5 na 5 (liczba ocen: 6)
Poprzednia usługa: Szkolenie wysokościowe ALPINIZM prace   Następna usługa: Ogrody zabytkowe!! WARTO NAM ZAUFAĆ!!