favore.pl
Korekcje blizn PROFESJONALNIE PEWNIE!!!

Korekcje blizn PROFESJONALNIE PEWNIE!!! nr 5805

Lokalizacja: Sulejówek (woj. mazowieckie)

WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
 [rozwiń]
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wawrzyszewska 11 lok. 6.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

INFORMACJE
Cena
1 500 / sztuka
Kontakt
Wyślij e-mail
ul. Kruczkowskiego 60
Sulejówek

tel: 22 783107122 7831071
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
sb: 10:00-14:00
rozwiń
OPIS USŁUGI

Vita-Glob
Specjalistyczny Ośrodek Medyczny NZOZ


oferuje


Korekcję blizn
Blizna powstająca w procesie gojenia to inaczej tkanka łączna, która zastępuje tkankę uszkodzoną przez uraz lub chorobę.
Powstaje w miejscu zranienia czy innego uszkodzenia skóry. Jej budowa, struktura, zabarwienie i funkcja nie przypomina zdrowej skóry. Wprawdzie nie ma możliwości zlikwidowania blizny bez śladu, niekiedy jednak za pomocą operacji plastycznej można poprawić wygląd skóry w miejscu uszkodzenia.

Wygląd blizny
Na kształt blizny może składac się wiele czynników. Zależy on od przyczyny urazu, np. zranienia czy oparzenia, okolicy ciała, która uległa urazowi, czasu trwania gojenia czy wreszcie indywidualnej skłonności do nadmiernego bliznowacenia.
Zazwyczaj blizna jest początkowo różowa, potem blednie, a ostatecznie przybiera perłową barwę, nie odzyskując koloru normalnej skóry, gdyż nie zawiera już pierwotnego barwnika.
Najmniej widoczne są blizny w kształcie linii, powstałe po cięciu nożem, ukryte wzdłuż naturalnych bruzd i fałdów skórnych. Tak wyglądają blizny, których przebieg został zaplanowany przez chirurga. Najbardziej szpecące są blizny płaszczyznowe, o nierównej powierzchni i zabarwieniu, niekiedy powodujące napięcia i przykurcze, np. po oparzeniach, zmiażdżeniach i innych ciężkich urazach.

Rodzaje blizn
Blizny przerostowe
Obserwuje się je najczęściej u dzieci i niekiedy u dorosłych. Początkowo są one pogrubiałe, twarde, o sinoczerwonym zabarwieniu, swędzące lub piekące. Mogą utrzymać się przez wiele miesięcy po zranieniu. Przyczyną ich powstawania jest zazwyczaj przedłużone gojenie. Często występują w wyniku oparzeń.
Takie blizny ulegają całkowitemu wygojeniu (tzn. osiągają swoją ostateczną postać) po około 6 miesiącach, a nawet po roku od urazu. W tym czasie blziny zazwyczaj miękną, bledną i spłaszczają się, ustepuje świąd i pieczenie. Korekcji chirurgicznej można poddać je dopiero po tm okresie.

Keloidy (bliznowce)
Keloidy to blizny wyniosłe ponad poziom otaczającej skóry, mające kształt wybrzuszeń powstałych ponad brzegami rany. Są twarde i ciemnoczerwone.
Przyczyną ich powstawania jest indywidualna skłonność do nadmiernej produkcji białka zwanego kolagenem, którą można zauważyć przy okazji drobnych skaleczeń, czy zranień.
Keloidy mogą powstawać na całym ciele, lecz najczęsciej pojawiają się w okolicach mostka, ramienia oraz płatków usznych. Bardziej podatne na ich tworzenie są osoby o ciemnej karnacji skóry.

Przykurcze bliznowate
W wyniku oparzeń i innych urazów mogą powstawać ubytki dużych obszarów skóry. Powoduje to powstawanie blizn, które pociągając brzegi skóry do siebie, prowadzą do przykurczu. Oprócz skóry obejmuje on także przyległe mięśnie i ścięgna , ograniczając zakres ruchów w stawach. Jeśli dotyczy tylko skóry, może powodować wywinięcie np. powieki czy wargi lub ich deformację. Jeśli powstaje w okolicach ciała ponad stawami, najczęciej kształtuje się w postaci bliznowatego fałdu z tendencją do bolesnego pękania naskórka w miejscu największego napięcia.
Przykurcze bliznowate są wskazaniem do wczesnego leczenia operacyjnego, aby przywrócić prawidłową funkcję danej części ciała.

Sposoby operacyjnego leczenia
Sposób leczenia jest uzależniony od rodzaju blizny, jej umiejscowienia, a także od czasu, jaki upłynął od chwili zranienia

* Najwcześniej podejmuje się leczenie operacyjne przykurczów bliznowatych, a
zwłaszcza wywinięć powiek (by przywrócić ochronę oka), okolicy warg (aby ustało
wyciekanie śliny), a także przykurczów kończyn (w celu przywrócenia prawidłowej
funkcji stawów).

Zazwyczaj chirurg plastyczny stosuje wtedy techniki operacyjne oparte na zasadach
plastyki miejscowej (np. zasadę "Z" ), tj. zmienia długą linię fałdu bliznowatego na przebieg zygzakowaty, dzięki czemu następuje wydłużenie blizny. Ubytki powstałe po przecięciu blizny w miejscu największego napięcia są uzupełnianie przeszczepem skóry pobranej z innej okolicy ciała. Celem leczenia jest przede wszystkim zniesienie napięcia skóry.
Nowoczesną metodą leczenia blizn i przykurczów jest stosowanie ekspandera, czyli rozciągacza tkankowego, dzięki któremu można uzyskać pewien nadmiar skóry potrzebny do przemieszczenia w miejsce blizny. Jest to sposób czasochłonny i wymagający cierpliwości, lecz dzięki niemu osiąga się lepszy wynik leczenia w porównaniu z przeszczepem skóry.

* Leczenie blizn przerostowych ma często dwustopniowy charakter. We wczesnym okresie leczeniem z wyboru, czyli najlepszym, jest postępowanie zachowawcze. Stosuje się wtedy długotrwały, stały ucisk na bliznę, niekiedy miejscowo podaje się w tym miejscu sterydy, chroni przed słońcem i drażnieniem naskórka. Często używa się też specjalnej odzieży uciskowej, szytej na miarę, tak aby uciskała ona okolicę ciała, w której znajduje się blizna.
W miejsca najbardziej twarde i pogrubiałe można wcierać sterydy w postaci maści lub je wstrzykiwać. Aby uniknąć wysychania naskórka, natłuszcza się go maścią witaminową. Kiedy blizna będzie już płąska, miękka i blada, należy rozważyć, czy pozostawić ją w takim stanie, czy wykonać operację plastyczną. Zazwyczaj polega ona na wycięciu blizny i wszyciu w to miejsce przeszczepu skóry w nadziei na uzyskanie gładkiej, równej blizny, kosmetycznie lepszej od poprzedniej. Można wtedy zastosować również ekspandery tkankowe.

* Szczególnie trudny problem leczniczy stanowią keloidy.
Ze względu na nadmierną skłonność danego organizmu do tworzenia kolagenu (dotyczy to każdej rany, a więc i powstałej podczas zabiegu plastycznego), chirurg jest bardzo ostrożny w podjęciu decyzji o operacji. Wstępne postępowanie zachowawcze - jak w przypadku blizn przerostowych i keloidow - zazwyczaj nie przynosi rezultatu.
Leczenie chirurgiczne polega więc na usunięciu keloidu i wszyciu w jego miejsce przeszczepu skóry, aby uniknąć choćby najmniejszego napięcia brzegów rany. Następnie bardzo wcześnie rozpoczyna się stały ucisk oraz miejscowo stosuje się sterydy.

Mimo różnych sposobów (operacyjnych, farmakologicznych i kosmetycznych) nie zawsze udaje się poprawić kształt blizny. W takich przypadkach ważne jest to, aby pacjent starał się zaakceptować swój wygląd, aby nie stał się on przyczyną kompleksów utrudniających mu normalne funkcjonowanie.

* Częstym problemem estetycznym są rozstępy skórne.
Ich istota polega na trwałym uszkodzeniu włókien sprężystych i elastycznych, jakie znajdują się w zdrowej skórze, czego rezultatem jest pojawienie się bladych lub różowych, gęsto ułożonych linijnych śladów podobnych do blizny.
Przyczyną takiego uszkodzenia jest nadmierne rozciąganie skóry jakie ma miejsce w czasie ciąży u kobiet lub w czasie znacznego przyrostu wagi ciała w krótkim czasie - rozstępy blade.
Inną przyczyną są zmiany hormonalne jakim podlega młody organizm w okresie dojrzewania - rozstępy różowe.

Nie ma skutecznej metody leczenia rozstępów.
Nie są znane dobre wyniki stosowania lasera, mikrodermabrazji, czy peelingu.

W przypadku zwiotczenia skóry z rozstępami można usunąć jej nadmiar przez wycięcie uzyskując efekt wyraźnego ograniczenia obszaru zajętego przez rozstępy.


Zapraszamy!


Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz


OPCJE DODATKOWE
Opracowywanie blizn rozwiń Cena: 0 zł 1500-3500zł
Dermabrazja rozwiń Cena: 0 zł Ścieranie blizn 1500-4000zł
INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA
INFORMACJE
Cena
1 500 / sztuka
Kontakt
Wyślij e-mail
ul. Kruczkowskiego 60
Sulejówek

tel: 22 783107122 7831071
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
sb: 10:00-14:00
rozwiń
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
Korekcje blizn PROFESJONALNIE PEWNIE!!! - galeria
Korekcje blizn PROFESJONALNIE PEWNIE!!! Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4,5 na 5 (liczba ocen: 8)
Poprzednia usługa: Korekcja piersi Podniesienie Powiększenie !!!   Następna usługa: Solaria, Lampy, urządzenia kosmetyczne, kosmetyki