favore.pl
Zgłosimy Twój znak towarowy

Zgłosimy Twój znak towarowy nr 5948

Lokalizacja: Łódź (woj. łódzkie)

WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
 [rozwiń]
udostępnionych przeze mnie danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz w celu realizacji prawnie uzasadnionych celów Współadministratorów danych. Współadministratorami są Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A, CS Group Polska S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A oraz Panorama Firm Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia. [zwiń]

INFORMACJE
Kontakt
Wyślij e-mail
al. Smigłego-Rydza 29, lok. 11
93-281 Łódź

tel: 42 684959842 6849598
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
OPIS USŁUGI
O nas Wyślij e-mail Wyślij e-mail Wyślij e-mail Wyślij e-mail

Kancelarię Patentową Federowicz i Rumpel tworzą specjaliści zajmujący się pomocą prawną we wszelkich sprawach związanych z ochroną własności intelektualnej.
Początki naszej działalności sięgają 1990r., kiedy powstała spółka rzeczników patentowych "PATENT- SERVICE" w Łodzi. Spółka ta działała do 1997r., wówczas to założycielka Kancelarii, rzecznik patentowy Jadwiga Federowicz postanowiła poprowadzić samodzielną działalność. Rosnąca renoma naszych usług i wzrost liczby stale obsługiwanych klientów spowodowała konieczność poszerzania kręgu współpracowników. Obecnie działamy w sześcioosobowym zespole.
Nasza kancelaria od początku swojego istnienia działa w Łodzi. Prowadzimy wszelkie sprawy związane z szeroko rozumianą własnością intelektualną. Reprezentujemy naszych Klientów zarówno w postępowaniu zgłoszeniowym i spornym przed Urzędem Patentowym RP jak i przed sądami powszechnymi i administracyjnymi. Pracujemy dla firm z całego kraju, oferując całkowitą dyspozycyjność i pełne zaangażowanie.
Poważny obszar naszej działalności stanowi współpraca międzynarodowa z kancelariami patentowymi i prawnymi z wielu krajów, obsługa zagranicznych przedsiębiorstw i ich reprezentacja w Polsce oraz ochrona interesów polskich przedsiębiorców w innych krajach. Rzecznicy patentowi reprezentujący kancelarię są uprawnieni do występowania we wszelkich sprawach związanych z ochroną własności intelektualnej zarówno przed polskimi sądami i organami administracyjnymi, przede wszystkim przed Urzędem Patentowym RP, jak również urzędami odpowiedzialnymi za ochronę własności intelektualnej na terenie UE tj. Europejskim Urzędem Patentowym oraz Urzędem ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (OHIM).


Znaki Towarowe Wyślij e-mail Wyślij e-mail Wyślij e-mail Wyślij e-mail
Znakiem towarowym może być każde oznaczenie dające się przedstawić w sposób graficzny, jeżeli oznaczenie takie nadaje się do odróżniania w obrocie towarów jednego przedsiębiorstwa od tego samego rodzaju towarów innych przedsiębiorstw. Na rzecz jednego przedsiębiorcy może być zarejestrowanych wiele różnych znaków towarowych. Rodzaje znaków towarowych:
 • słowne - wyraz lub zespół wyrazów w dowolnym języku
 • graficzne - logo, rysunek, ornament, bez elementów literowych i słownych
 • słowno-graficzne - logo, rysunek, ornament, z elementami literowymi lub słownymi
 • przestrzenne - kształt towaru lub opakowania
 • dźwiękowe - melodia lub zespół dźwięków np. sygnały audycji radiowych
 • kolor - pojedynczy kolor (tylko w wyjątkowych przypadkach) lub zespół kolorów
 • zapach - tylko jeżeli da się wyrazić graficznie np. poprzez formułę chemiczną
Znak towarowy tworzy wizerunek przedsiębiorcy i często decyduje o sukcesie towaru (usługi). Tylko zarejestrowane znaki towarowe można oznaczać . Czas trwania prawa ochronnego wynosi dziesięć lat . Okres ten może być wielokrotnie przedłużany. Warunkiem skutecznej ochrony znaku towarowego jest jego używanie. Ochrona znaków towarowych obejmuje konkretne terytorium. Można chronić swoje znak w Polsce ( zgłąszjąc w Urzędzie Patentowym RP), w Unii Europejskiej ( w OHIM - w Alicante, Hiszpania) albo w wybranych krajach świata (zgłaszając znak do ochrony we właściwym urzędzie krajowym). Ochronę poza granicami Polski można uzyskać również poprzez zgłoszenie zarejestrowanego w naszym kraju znaku towarowego w ramach Porozumienia i Protokołu Madryckiego. W takim zgłoszeniu można wyznaczyć jeden z 74 krajów, w tym kraje europejskie, USA, Japonię, Australię.

DANE I DOKUMENTY POTRZEBNE DO DOKONANIA ZGŁOSZENIA ZNAKU TOWAROWEGO:

- dane zgłaszającego (nazwa, adres), NIP, REGON, reprodukcja znaku bądź plik graficzny (jpg, bmp, cdr, tiff), lista towarów na jakie ma się rozciągać ochrona albo przedmiot działalności zgłaszającego przedsiębiorcy (ów).


Wzory Przemysłowe Wyślij e-mail Wyślij e-mail Wyślij e-mail Wyślij e-mail
Wzorem przemysłowym jest nowa i posiadająca indywidualny charakter postać wytworu lub jego części, nadana mu w szczególności przez cechy linii, konturów, kształtów, kolorystykę, strukturę lub materiał wytworu oraz przez jego ornamentację. Wytworem jest każdy przedmiot wytworzony w sposób przemysłowy lub rzemieślniczy, obejmujący w szczególności opakowanie, symbole graficzne oraz kroje pisma typograficznego, z wyłączeniem programów komputerowych. Ochrona wzorów przemysłowych to prawo, które uzyskuje się szybko i bez zbędnych formalności.
Na wzór przemysłowy udzielane jest prawo z rejestracji, które trwa maksymalnie 25 lat..

Ochronę wzoru przemysłowego na terytorium Polski uzyskuje się poprzez zgłoszenie w Urzędzie Patentowym RP. Przez uzyskanie prawa z rejestracji uprawniony nabywa prawo wyłącznego korzystania ze wzoru przemysłowego w sposób zarobkowy lub zawodowy na całym obszarze Rzeczypospolitej Polskiej. Ochronę wzoru przemysłowego na terenie Unii Europejskiej, uzyskuje sie poprzez zgłoszenie w Urzędzie ds Harmonizacji Rynku wewnętrznego (OHIM), który jest oficjalnym organem Unii Europejskiej zajmującym się rejestracją wzorów i znaków towarowych we wszystkich krajach członkowskich UE. Poprzez jedno zgłoszenie uzyskuje się rejestrację, która zapewnia jednakową, jednolitą ochronę na terenie wszystkich krajów UE. Ochronę w krajach pozaunijnych uzyskuje się poprzez indywidualne zgłoszenia w każdym kraju.

DANE I DOKUMENTY POTRZEBNE DO DOKONANIA ZGŁOSZENIA WZORU PRZEMYSŁOWEGO:

- dane zgłaszającego (nazwa, adres), NIP, REGON, reprodukcja wzoru bądź plik graficzny (jpg, bmp, cdr), dane twórcy wzoru przemysłowego, przeznaczenie wzoru przemysłowego.


Wzory Użytkowe Wyślij e-mail Wyślij e-mail Wyślij e-mail Wyślij e-mail

Wzorem użytkowym jest nowe i użyteczne rozwiązanie o charakterze technicznym, dotyczące kształtu, budowy lub zestawienia przedmiotu o trwałej postaci. Wzór użytkowy nie może chronić sposobu, technologii czy substancji. Wzory użytkowe to najczęściej nowe konstrukcje przedmiotów. Nie muszą stanowić istotnego postępu w danej dziedzinie, muszą być przede wszystkim nowe. Nowość w prawie patentowym jest rozumiana w sensie światowym - w chwili zgłaszania wzoru do ochrony nigdzie indziej na świecie nie może być znany taki wzór.

Na wzory użytkowe udzielane jest prawo ochronne, trwające 10 lat od daty zgłoszenia.

Przez uzyskanie prawa ochronnego nabywa się prawo wyłącznego korzystania z wzoru użytkowego w sposób zarobkowy lub zawodowy na całym obszarze Rzeczypospolitej Polskiej.

DANE I DOKUMENTY POTRZEBNE DO DOKONANIA ZGŁOSZENIA WZORU UŻYTKOWEGO:

- dane zgłaszającego (nazwa, adres), NIP, REGON, dane twórców wynalazku, opis rozwiązania, rysunki.


Wynalazki Wyślij e-mail Wyślij e-mail Wyślij e-mail Wyślij e-mail
Patenty są udzielane na wynalazki, które są nowe, posiadają poziom wynalazczy i nadają się do przemysłowego stosowania. Nie udziela się ochrony na pomysły, a jedynie na rozwiązania o charakterze technicznym.
Wynalazek może rozwiązywać problem techniczny z dowolnej dziedziny. Trzeba jednak pamiętać, że wynalazkami nie są w szczególności:
 • odkrycia, teorie naukowe i metody matematyczne
 • wytwory o charakterze jedynie estetycznym
 • plany, zasady i metody dotyczące działalności umysłowej lub gospodarczej oraz gier
 • wytwory, których niemożliwość wykorzystania może być wykazana w świetle powszechnie przyjętych i uznanych zasad nauki (perpetum mobile)
 • programy dla maszyn cyfrowych (programy komputerowe jako takie, można jednak uzyskać patent na program komputerowy, którego zastosowanie w konkretnej technologii czy urządzeniu prowadzi do rozwiązania problemu technicznego)
 • sposoby przedstawienia informacji (np. pomysły na nowe formy reklamy)


 • Patent trwa 20 lat od daty dokonania zgłoszenia.
W Polsce patenty udzielane są przez Urząd Patentowy RP. Możliwe jest również uzyskanie patentu europejskiego (poprzez zgłoszenie w Europejskim Urzędzie Patentowym). Patent europejski może obejmować swoim działaniem nawet 36 krajów europejskich. Możliwe jest też ubieganie się o ochronę wynalazku w ramach PCT (Patent Cooperation Treaty). Porozumienie to umożliwia uzyskanie ochrony w 128 krajch świata. W krajach niebędących stronami PCT możliwe jest zgłaszanie wynalazków w trybie krajowym. Przez uzyskanie patentu nabywa się prawo wyłącznego korzystania z wynalazku na danym obszarze.

DANE I DOKUMENTY POTRZEBNE DO DOKONANIA ZGŁOSZENIA WYNALAZKU:

- dane zgłaszającego (nazwa, adres), NIP, REGON, dane twórców wynalazku, opis rozwiązania, rysunki.


Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz


INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA
INFORMACJE
Kontakt
Wyślij e-mail
al. Smigłego-Rydza 29, lok. 11
93-281 Łódź

tel: 42 684959842 6849598
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
Zgłosimy Twój znak towarowy - galeria
Zgłosimy Twój znak towarowy Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4,5 na 5 (liczba ocen: 9)
Poprzednia usługa: Kompleksowa obsługa firm BHP P - POŻ ADR SPRAWDŹ!   Następna usługa: Z nami uzyskasz patent na WYNALAZEK !!!