Peruki - bogaty wybór tresek i tupetów  -  Katowice

Peruki - bogaty wybór tresek i tupetów - Katowice nr 6083

Lokalizacja: Katowice (woj. śląskie)Więcej: Zakład znajduje się w podwórzu..

INFORMACJE
Cena
250 / sztuka
Kontakt
Krzysztof Rulczyński
Perukarstwo
Wyślij e-mail
ul. 3 Maja 17
40-097 Katowice

tel: 32 2536012
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 07:00-19:00
sb: 09:00-13:00
rozwiń
WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
 [rozwiń]
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wawrzyszewska 11 lok. 6.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

OPIS USŁUGI

Peruki
Krzysztof Rulczyński

Peruki

Witamy serdecznie na internetowej stronie zakładu fryzjersko perukarskiego. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz skorzystania z udogodnień przy zakupie jakie mamy państwu do zaoferowania.

  • posiadamy bogaty wybór peruk, tresek oraz tupetów w przeróżnej kolorystyce
  • przyjmujemy wnioski refundacyjne NFZ
  • na życzenie możemy przyjechać i zaprezentować wybrane peruki u klienta w domu lub szpitalu

Krótko o historii zakładu...

Trzy pokolenia fryzjerów

Pierwszy zakład fryzjerski został założony w 1926 roku przez Antoniego Rulczyńskiego w Mysłowicach , następnie otworzono jego filię w tymże mieście, a w roku 1933 uruchomiono jeszcze jeden lokal w Katowicach, przy ul. 3 Maja 17. Z zawodu mistrz fryzjerski i nauczyciel, a także prezes związku cechów tego zawodu w województwie śląskim, wyszkolił 700 uczniów, w tym 70 we własnym zakładzie.

Pan Antoni był bardzo przedsiębiorczym i zaradnym rzemieślnikiem . Oprócz fryzjerstwa zajmował się sprzedażą kosmetyków i przyborów fryzjerskich . Można było u niego kupić m.in. szpilki i siatki do włosów, "brzytwy angielskie, francuskie, niemieckie", szczotki, "wody kolońskie fryzjerskie, z zapachem i bez", szminki, pudry, "lakier do paznokci na wagę", farby czy "żelazka do ondulacji do loków, wąsów i karbówki". Znajdowała się tam również klinika lalek, gdzie je reperowano i dosztukowywano włosy. Zakład prosperował bardzo dobrze, a Pan Antoni wychodził naprzeciw potrzebą ówczesnych klientów.

W momencie wybuchu II Wojny Światowej Antoni Rulczyński opuścił Śląsk; kiedy powrócił jego zakład był już zajęty przez Trenkandera Waltera Schwana. Niemiec nie tylko zajął jego firmę, ale także i szyld. Swoją własność Antoni Rulczyński odzyskał dopiero po wyzwoleniu.

Po wojnie interes szedł dobrze, aż do roku 1959, kiedy doszło do konfiskaty prywatnej własności. Zakład, pomimo licznych trudności, utrzymał się, jednak handel musiał być zlikwidowany.

W roku 1976 interes przejmuje syn Antoniego, Leonard, który prowadzi go wraz z żoną. Syn Pana Antoniego był nie tylko mistrzem fryzjerskim, zdobył również dyplom mistrza rzemiosła artystycznego. Można powiedzieć, że od lat 70. przedsięwzięcie nabiera rozmachu. Pan Leonard sprowadza urządzenie z Francji to trwałej ondulacji- tym zyskuje sobie rozgłos i popularność. Klientki do tego zakładu zjeżdżają się z całej południowej Polski. Salon fryzjerski w tamtych czasach zatrudniał aż siedmiu pracowników i tyle samo uczniów. Leonard Rulczyński prowadził zakład aż do swojej śmierci.

Dziś właścicielem jest jeden z synów Leonarda- Krzysztof. Z wykształcenia złotnik, przejął rodzinny interes, kiedy jego brat Wojciech- mistrz fryzjerski, zdecydował się otworzyć własne firmy. Tradycja salonu jest widoczna nie tylko w stylowo urządzonym wnętrzu, ale także w dużej liczbie stałych klientów odwiedzających fryzjera regularnie od wielu lat. Zakład obecnie ma sześć stanowisk. Wnętrze jest przytulne, a obsługa bardzo miła. Do dnia dzisiejszego pracują w nim osoby, które swoją naukę rozpoczęły za czasów Pana Antoniego. Szkolenia pracowników już się dziś nie odbywają, jednak zawsze jest przyjmowany jeden uczeń. Aby wyjść naprzeciw wymaganiom klientów, fryzjerzy stosują najnowsze kosmetyki do włosów.

Od samego początku istnienia salonu rodzina Państwa Rulczyńskich zajmowała się produkcją peruk. Były one wykonywane ręcznie z włosów naturalnych. Dziś zakład nadal ma w swojej ofercie peruki. Nadal są one wykonywane przez właścicieli chociaż pojawiły się w ofercie także peruki z włosów syntetycznych.

Dziennik Zachodni 3 lutego 2005 r. Nr 28

Nasza oferta

Posiadamy peruki wiodących producentów na rynku (również modele męskie):

  • Alan Thomas
  • Revlon
  • Ellen Wille
  • Bell Madame
Są to liderzy w brażny, oferujący duży wybór fasonów i bogatą kolorystykę peruk z włosów syntetycznych.

Ceny peruk syntetycznych kształtują się od 250zł do 500zł.

Na zamówienie możemy wykonać peruki i tupety z włosów naturalnych.Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz


INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
Peruki - bogaty wybór tresek i tupetów - Katowice - galeria
Peruki - bogaty wybór tresek i tupetów - Katowice Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 3,5 na 5 (liczba ocen: 37)
Poprzednia usługa: SZLIFEX - Ostrzenie Pił Tarczowych   Następna usługa: Fotografia ślubna, reklamowa, artystyczna