favore.pl
KIELCE - sprawozdania finansowe AUDYT

KIELCE - sprawozdania finansowe AUDYT nr 6500

Lokalizacja: Kielce (woj. świętokrzyskie)

WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
 [rozwiń]
udostępnionych przeze mnie danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz w celu realizacji prawnie uzasadnionych celów Współadministratorów danych. Współadministratorami są Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A, CS Group Polska S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A oraz Panorama Firm Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia. [zwiń]

INFORMACJE
Kontakt
Andrzej Mucha
BILANS-SERVIS Spółka z o. o.
Wyślij e-mail
ul. Zagnańska 84a
25-52 Kielce

tel: 41 368666941 3686669
tel: 41 368607041 3686070
tel: 41 3686558, 41 3626559
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
OPIS USŁUGI

Witamy Państwa,
Jesteśmy jednym z czołowych audytorów na polskim rynku.
Świadczymy usługi badania sprawozdań finansowych oraz kompleksowe usługi w zakresie finansów i rachunkowości.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

ImageNasza firma powstała w 1991 roku, jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z wyłącznym kapitałem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Potrzeba zaistnienia takiego podmiotu została wywołana przemianami jakie wówczas następowały w gospodarce naszego kraju.

Corocznie badamy sprawozdania finansowe około 200 jednostek gospodarczych, w tym sprawozdania grup kapitałowych i spółek giełdowych.
Stale staramy się wychodzić naprzeciw Państwa oczekiwaniom. Nasi pracownicy stale pogłębiają swoją wiedzę, aby móc sprostać wymaganiom naszych klientów.

Doświadczenie i szeroka wiedza naszych specjalistów w połączeniu z dynamizmem i innowacyjnością młodych, przygotowujących się w naszej firmie do zawodu biegłego rewidenta, powoduje, że stale się rozwijamy i poszerzamy wachlarz świadczonych usług.

Doświadczenie

ImageDoświadczenie w pracy jest naszym silnym atutem. Działamy na polskim rynku od 1991 roku, czyli od momentu, w którym nastąpił przełom w polskiej gospodarce i zwrot w kierunku wolnego rynku. Uczestnicząc w procesie przemian, nasza firma konsekwentnie rozwijała się wraz z rozwojem całej gospodarki.
BILANS - SERVIS zdobył w tym czasie ogromne doświadczenie, a wyrazem tego jest fakt, iż z naszych usług skorzystało już kilkuset klientów (od drobnych przedsiębiorców po spółki akcyjne notowane na GPW).

Przepisy prawa gospodarczego i podatkowego

ImageZnajomość aktualnych przepisów z zakresu prawa gospodarczego, organizacji rachunkowości i podatków jest podstawą działania naszej firmy. Nasi specjaliści posiadają stały dostęp do szybko zmieniających się przepisów i na bieżąco śledzą wszelkie zmiany jakie w tym zakresie zachodzą w polskim prawodawstwie.

Dotyczy to między innymi Międzynarodowych i Krajowych Standardów Rachunkowości oraz przepisów podatkowych. Standardy rachunkowości, które stosowane są w Polsce opierają się przede wszystkim na ustawie o rachunkowości (Dz. U. z 2002 r. Nr 76 poz. 694 z późniejszymi zmianami) oraz różnych rozporządzeniach ministra Finansów a także publikacji ogłaszanych przez Komitet Standardów Rachunkowości. W sprawach nie uregulowanych krajowymi przepisami rachunkowości stosuje się Międzynarodowe Standardy Rachunkowości.

Potencjał kadrowy

Pracownikami naszej firmy są specjaliści z różnych dziedzin ekonomii. Dbamy o to aby byli to fachowcy z najwyższymi kwalifikacjami w swojej dziedzinie.

Zatrudniamy lub współpracujemy z ponad 50 biegłymi rewidentami oraz innymi rzeczoznawcami i specjalistami z zakresu finansów, prawa i podatków. Dobór specjalistów z różnych dziedzin pozwala nam zapewnić możliwość świadczenia bardzo szerokiego wachlarza usług.

BILANS-SERVIS jest  wpisany na listę podmiotów uprawnionych do badania sprawozdań finansowych pod Nr 187.

Aplikantom chcącym zdobyć zawód biegłego rewidenta umożliwiamy odbycie aplikacji, wymaganej zgodnie z procedurą kwalifikacyjną dla biegłych rewidentów.

Nasi pracownicy stale pogłębiają swoją wiedzę, aby móc w pełni sprostać Państwa wymaganiom. Mamy świadomość, iż sukces można osiągnąć tylko poprzez ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji, dlatego chętnie uczestniczymy we wszelkich działaniach zmierzających do poszerzania wiedzy i umiejętności naszych pracowników i współpracowników, np.: poprzez udział w szkoleniach i konferencjach.

ImageNasze sukcesy mierzymy przede wszystkim oceną współpracy przez naszych klientów. Dzięki temu cały czas się rozwijamy i świadczymy usługi na najwyższym poziomie.

Rankingi

Nasze doświadczenie i wiarygodność mają poparcie w różnorodnych rankingach, publikowanych przez rozmaite instytucje. Niezależnie od kryteriów rankingu, zajmujemy wysokie miejsca wśród firm audytorskich działających w Polsce.

Warsaw Business Journal Book of Lists 2005
Ranking wg przychodów z usług księgowych i audytu w 2003 r.
8 miejsce

Warsaw Business Journal Book of Lists 2003
Ranking wg przychodów z usług księgowych w2001 r.
7 miejsce.

Rzeczpospolita ( 2003 r.)
Ranking wg liczby,wielkości i przychodówbadanych firm za 2002r.
15 miejsce.

Rzeczpospolita ( 2002 r.)
Ranking wg liczby,wielkości i przychodówbadanych firm za 2001r.
13 miejsce.

Warsaw Business Journal Book of Lists 2001
Ranking wg przychodów z usług księgowych w 1999 r.
14 miejsce.

PARKIET Gazeta Giełdy (maj 2000 r.)
Ranking największych firm audytorskich wg przychodów ze sprzedaży badanych firm za 1999 r.
12 miejsce.

PARKIET Gazeta Giełdy (maj 2000 r.)
Ranking firm audytorskich wg średniej wielkości audytowanej spółki
7 miejsce.

Rzeczpospolita (grudzień 2000 r.)
Ranking wg przychodów firm badanych
12 miejsce.

Business Magazine (luty 1999 r.)
Ranking firm audytorskich wg przychodów z audytu w 1997 r.
15 miejsce.

BILANS – SERVIS cieszy się zaufaniem ponad 400 klientów.
Wśród nich znajdują się rozmaite podmioty, reprezentujące wiele sektorów gospodarki i posiadające rózne formy organzacji. Sa to m.in.: spółki akcyjne, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, spółki cywilne, przedsiębiorstwa państwowe, spółdzielnie, stowarzyszenia, fundacje, instytuty oraz wiele innych.

Image

 

 

 

 

 

Naszymi klientami są zarówno duże firmy (także notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych) i działające na terenie całego kraju, jak i mniejsze podmioty oraz osoby prowadzące własną działalność gospodarczą.

Badanie sprawozdań finansowych

Rocznie badamy około 200 sprawozdań finansowych różnych podmiotów gospodarczych, wśród największych naszych klientów w zakresie badania sprawozdań finansowych znajdują się m.in.:

 • Browar Belgia Sp z o.o.
 • MITEX S.A.
 • Grupa Kapitałowa Kolporter S.A.
 • DELFO Polska S.A.
 • CEFARM Kielce S.A.
 • Spółki z Grupy Kapitałowej Echo Investment S.A.
 • Zakłady Metalowe „Mesko” S.A. w Skarżysku – Kam.
 • Odlewnie Polskie S.A.
 • Targi Kielce Sp z o.o.
 • Fundacja „Fundusz Współpracy” w Warszawie
 • ZETO Kielce S.A.
 • Uzdrowisko Busko – Zdrój S.A.
 • Fabryka Kotłów „Sefako” S.A. w Sędziszowie
 • Świętokrzyska Regionalna Kasa Chorych
 • Grupa Polskie Składy Budowlane S.A.
 • „Społem” w Kielcach
 • Piekarnia „Pod Telegrafem” w Kielcach
 • Siarkopol S.A. w Grzybowie

...oraz wiele innych podmiotów z całego kraju.

Oferujemy usługę badania sprawozdań finansowych najwyższej jakości. Jeśli szukasz rzetelnego i wiarygodnego audytora, skorzystaj z naszej oferty.

Image Jesteśmy wysoko cenionym audytorem na polskim rynku. Bardzo bogate doświadczenie, najlepsi biegli rewidenci i specjaliści ds. finansów i rachunkowości - to pozwala nam zaoferować usługę na najwyższym poziomie.

Działamy na obszarze całej Polski.

Badania sprawozdań finansowych podmiotów gospodarczych realizują zespoły, w skład których wchodzą biegli rewidenci, ich asystenci oraz aplikanci. Materiały z badania są następnie weryfikowane oraz autoryzowane przez Zarząd Spółki.

Badania sprawozdań finansowych przeprowadzamy zgodnie z:

 • ustawą o rachunkowości,
 • ustawą o biegłych rewidentach
 • normami zawodowymi określonymi przez Krajową Radę Biegłych Rewidentów,
 • Międzynarodowymi Standardami Rachunkowości oraz
 • Międzynarodowymi Standardami Rewizji Finansowej.

Wieloletnia współpraca z przedsiębiorstwami różnych branż pozwoliła nam zdobyć wszechstronne doświadczenia, dzięki którym możemy podejmować się realizacji zleceń o wysokim stopniu trudności.

Pragniemy podkreślić, że uzyskane w trakcie badania informacje zachowujemy jako poufne.

Szczególnie korzystnym i efektywnym rozwiązaniem jest zawarcie umowy wieloletniej, co pozwala na bliższe zaznajomienie się ze specyfiką firmy i jej typowymi problemami. Przez zastosowanie takiego rozwiązanie nasi klienci zyskują możliwość kontaktu z biegłym rewidentem przed i po badaniu, co pozwala na uniknięcie ewentualnych błędów oraz stanowi istotne ułatwienie prac w trakcie badania zarówno po stronie biegłego, jak i służb księgowych jednostki.

Badamy m.in.:

 • jednostkowe sprawozdania finansowe,
 • a także skonsolidowane sprawozdania finansowe grup kapitałowych

BILANS - SERVIS bada sprawozdania finansowe licznych podmiotów działających w różnych sektorach gospodarki oraz posiadających różne formy organizacyjne:

 • spółek akcyjnych, spółek z o.o.,stowarzyszeń, fundacji, instytutów, spółdzielni a także podmiotów o innej formie działania.

Zaufało nam już wielu klientów. Corocznie badamy sprawozdania finansowe około 200 jednostek gospodarczych.

Cel badania sprawozdania finansowego.

Image Celem badania sprawozdania finansowego jest - zgodnie z art. 65 ustawy o rachunkowości oraz normami wykonywania zawodu biegłego rewidenta - wyrażenie przez biegłego rewidenta pisemnej opinii, że sprawozdanie jest prawidłowe oraz rzetelnie i jasno przedstawia sytuację majątkową i finansową oraz wynik finansowy badanej jednostki.

W trakcie badania biegły rewident stara się uzyskać dowody, pozwalające jednoznacznie ocenić, czy księgi rachunkowe wraz z dowodami księgowymi a także sporządzone na ich podstawie sprawozdanie finansowe odpowiadają we wszystkich istotnych aspektach wymogom określonym w ustawie o rachunkowości.
W raporcie z badania przedstawia się zmiany w sytuacji majątkowej i dochodowej w porównaniu do poprzednich lat, a także ogólną sytuację gospodarczą podmiotu.

Kryteria oceny.

Biegły rewident dokonując rewizji danych zawartych w księgach rachunkowych i sprawozdaniu finansowym stosuje odpowiednie kryteria ich oceny.

Do najważniejszych możemy zaliczyć:
 • Prawidłowość - zgodność z ustawą o rachunkowości oraz przepisami szczegółowymi, bezbłędność i sprawdzalność ksiąg rachunkowych, zgodność z wynikami inwentaryzacji,
 • Rzetelność - wierne, zgodne z prawdą materialną, odzwierciedlenie rzeczywistości.
 • Jasność - pełne i jednoznaczne, pozbawione upiększeń lub zaciemnień, przedstawienie informacji, koniecznych dla uzyskania właściwego obrazu. Informacja jest jasna, gdy umożliwia osobie znającej zasady rachunkowości wyrobienie sobie poglądu na działalność i sytuację gospodarczą jednostki.

Opinia

ImageW trakcie badania sprawozdania finansowego biegły rewident czyni pewne ustalenia oraz formułuje szereg wniosków, na podstawie których może sporządzić dokumenty będące efektem jego pracy. Zasadniczym i najważniejszym dokumentem, przedstawiającym wyniki badania jest opinia z badania sprawozdania finansowego.

Opinia trafia do najszerszego kręgu czytelników sprawozdania finansowego.Jest, zgodnie z praktyką międzynarodową,dokumentem zwięzłym, zawierającym jedynie najważniejsze wnioski z badania, interesujące szeroki ogół jej odbiorców.

Wydanie opinii przez biegłego rewidenta ma na celu zaświadczenie wobec odbiorców sprawozdania finansowego, że wszystko, co zostało wykazane w tym sprawozdaniu, jest przedstawione w istotnych aspektach, prawdziwie, rzetelnie, obiektywnie a błędy i nieprawidłowości, które występują, są nieistotne.

Raport

ImageDrugim ważnym dokumentem przedstawiającym wyniki badania jest raport z badania sprawozdania finansowego. Raport, choć jest dokumentem bardziej rozbudowanym, stanowi jedynie uzupełnienie opinii. Nie podlega on, w przeciwieństwie do opinii obowiązkowi publikacji.

Treść raportu powinna zawierać szczegółowe informacje, które łącznie stanowią uzasadnienie wyrażonej opinii o badanej jednostce oraz przedstawiać istotne wyniki szczegółowego badania.

W przybliżeniu można wyszczególnić następujące elementy zawarte w raporcie:

 • Dane porządkowe:
  krótka charakterystyka jednostki, czas trwania badania, informacje o zatwierdzeniu sprawozdania finansowego za rok poprzedzający, sposobie podziału zysku, itp.
 • Dane analityczne:
  skrócony bilans,rachunek zysków i strat oraz wskaźniki ekonomiczne badanej jednostki.
 • Informacje szczegółowe:
  omówienie poszczególnych pozycji sprawozdania finansowego

Pismo do Zarządu

Niezależnie od opinii i raportu biegłych Zarząd może również otrzymać – w formie pisma poufnego wszelkie istotne spostrzeżenia dotyczące działalności badanego podmiotu gospodarczego, ewentualne zagrożenia ekonomiczne i finansowe oraz wskazania możliwości poprawy sytuacji.

Prezentacja

ImageNa życzenie,biegły rewident może uczestniczyć w posiedzeniu władz Państwa jednostki i przedstawić osobiście wyniki badania.

BILANS- SERVIS oferuje także Państwu możliwość wykonania prezentacji multimedialnej, obejmującej streszczenie informacji zawartych w raporcie i opinii oraz najważniejsze wnioski z badaniaImageWybór audytora

Najczęściej organem dokonującym wyboru audytora do przeprowadzenia badania jest organ, który zatwierdza sprawozdanie finansowe.
W zależności od formy prawnej jednostki mogą to być np.: dla spółki akcyjnej – zwyczajne walne zgromadzenie, dla spółki z ograniczoną odpowiedzialnością – zwyczajne zgromadzenie wspólników a dla spółek: jawnej, cywilnej, partnerskiej, komandytowej – właściciele spółki.

Istnieje także możliwość wyboru audytora przez inne organy, np: Radę Nadzorczą. Musi to jednak wynikać z postanowień innych wiążących przepisów, jak np.: statut lub umowa. Wybór audytora przez niewłaściwy organ oznacza z mocy prawa, że przeprowadzone w wyniku takiego wyboru badanie sprawozdania finansowego jest nieważne.

Dla kogo badanie jest obowiązkowe?

Badaniu i ogłaszaniu, zgodnie z art. 64 ustawy o rachunkowości podlegają roczne skonsolidowane sprawozdania finansowe grup kapitałowych oraz roczne sprawozdania finansowe kontynuujących działalność:

 1. banków oraz zakładów ubezpieczeń,
 2. jednostek działających na podstawie przepisów o: publicznym obrocie papierami wartościowymi, funduszach inwestycyjnych, funduszach emerytalnych,
 3. spółek akcyjnych,
 4. pozostałych jednostek, które w poprzedzającym roku obrotowym spełniły dwa z trzech warunków:
  • średnioroczne zatrudnienie w przeliczeniu na pełne etaty - co najmniej 50 osób,
  • suma aktywów bilansu na koniec roku obrotowego 2 500 000 EURO,
  • przychody netto ze sprzedaży towarów i produktów oraz operacji finansowych za rok obrotowy 5 000 000 EURO,

Ponadto obowiązkowi badania podlegają sprawozdania finansowe spółek przejmujących i spółek nowo zawiązanych.

Szczegółowo obowiązek badania sprawozdań określa ustawa o rachunkowości (Dz. U. z 2002 r. Nr 76 poz. 694 z późniejszymi zmianami).


ImagePodstawowym przedmiotem badania są dane wchodzące w skład sprawozdania finansowego, czyli:
 • bilans - wyszczególniający stany aktywów i pasywów,
 • rachunek zysków i strat - obejmujący przychody i koszty w ujęciu rocznym oraz wynik finansowy netto,
 • informacja dodatkowa - obejmująca wprowadzenie do sprawozdania finansowego oraz dodatkowe informacje i objaśnienia,
a w przypadku jednostek, których sprawozdanie finansowe podlega corocznemu badaniu, także:
 • zestawienie zmian w kapitale (funduszu) własnym - obejmujące informacje o zmianach poszczególnych składników kapitału własnego za bieżący i poprzedni rok obrotowy,
 • rachunek przepływów pieniężnych - przedstawiający wszystkie wpływy i wydatki z działalności operacyjnej i finansowej za bieżący i poprzedni rok obrotowy.
Dokumentacja podlegająca badaniu:
 • inwentaryzacja i związana z nią dokumentacja,
 • księgi rachunkowe,
 • dowody księgowe,
 • inne dokumenty związane z działalnością jednostki.
Biegły rewident przystępuje do badania sprawozdania finansowego jeszcze przed jego sporządzeniem.

Image Pierwszym etapem pracy biegłego rewidenta jest udział w inwentaryzacji składników majątkowych. Bezpośredni udział biegłego stanowi jego obowiązek oraz skraca czas samego badania.

I etap: badanie wstępne
 • udział w inwentaryzacji składników majątkowych
 • analiza i ocena systemów ewidencji i kontroli wewnętrznej badanego podmiotu
 • sprawdzenie prawidłowości stosowanych procedur dotyczących sposobu ustalania i ewidencji podatku od towarów i usług (VAT) oraz podatku akcyzowego

ImageII etap: badanie zasadnicze
 • sprawdzenie prawidłowości wyceny aktywów i pasywów na dzień bilansowy oraz ustalenie wyniku finansowego za rok obrotowy
 • badanie sprawozdania finansowego z uwzględnieniem kryterium realności i kompletności zawartych w nim informacji
 • badanie rachunku przepływów pieniężnych, informacji dodatkowej oraz zestawienia zmian w kapitale własnym
 • sprawdzenie sprawozdania z działalności badanego podmiotu pod kątem zgodności ze sprawozdaniem finansowym
 • wydanie opinii o prawidłowości i rzetelności sprawozdania finansowego oraz opracowanie raportu z badania
 • Wszelka dokumentacja i wnioski zebrane podczas badania sprawozdania oraz opracowane na ich podstawie opinia i raport z badania poddawane są w BILANS - SERVIS obowiązkowej weryfikacji, co podnosi efektywność samego badania oraz wyklucza ewentualne pomyłki.
 • sporządzenie listu do Zarządu - Dyrekcji badanego podmiotu, przedstawiającego w szczególności ocenę systemu rachunkowości i kontroli wewnętrznej, w przypadku gdy zachodzi taka konieczność.


Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz

INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA
INFORMACJE
Kontakt
Andrzej Mucha
BILANS-SERVIS Spółka z o. o.
Wyślij e-mail
ul. Zagnańska 84a
25-52 Kielce

tel: 41 368666941 3686669
tel: 41 368607041 3686070
tel: 41 3686558, 41 3626559
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
KIELCE - sprawozdania finansowe AUDYT - galeria
KIELCE - sprawozdania finansowe AUDYT Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4,5 na 5 (liczba ocen: 13)
Poprzednia usługa: Operacje ręki, barku - ortopedia Bielsko - Biała   Następna usługa: Laryngologia - zabiegi i operacje Bielsko - Biała