favore.pl
Profesjonalny wykonawca fundamentów na obiektach

Profesjonalny wykonawca fundamentów na obiektach nr 7550

Lokalizacja: Warszawa (woj. mazowieckie)

WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
 [rozwiń]
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wawrzyszewska 11 lok. 6.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

INFORMACJE
Kontakt
SOLETANCHE POLSKA Sp. z o.o.
Wyślij e-mail
ul. Jana Kochanowskiego 49a
01-864 Warszawa

tel: 22 639741122 6397411
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
sb: 10:00-14:00
rozwiń
OPIS USŁUGI

Rys historyczny:

14 Października 1996
Założenie firmy przez Soletanche Bachy France - światowego lidera w dziedzinie budownictwa podziemnego i specjalnego.

Styczeń - Marzec 1997
Pierwsze przedsięwzięcie budowlane - wykonanie fundamentów pod fabrykę Opla w Gliwicach.

Kwiecień 2001
Stanowisko Dyrektora Generalnego obejmuje, dotychczas sprawujący obowiązki dyr. ds. Produkcji, mgr inż. Piotr Tytz

Maj - Lipiec 2001
Restrukturyzacja firmy na płaszczyźnie personalnej i organizacyjnej. Następstwem zmian stało się opracowanie nowej, profesjonalnej formuły zarządzania i kierowania firmą i jej pracownikami, a także wprowadzenie nowych systemów jakości pracy, zarówno na etapie produkcji jak i wcześniej, w czasie jej przygotowania. Jednocześnie firma skoncentrowała swoją działalność na najbardziej ekonomicznych technikach fundamentowych.

Lipiec 2003
Soletanche Polska przystępuje do Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Polsce

Styczeń 2004
Firma zostaje laureatem wyróżniania "Solidna Firma 2003" przyznawanego przez Program Gospodarczo-Konsumencki "Biała Lista"

Luty 2004
Firma staje się członkiem Business Centre Club, z przedstawicielstwem w osobie Dyrektora Generalnego Piotra Tytz

13 Marca 2004
Zdobycie IV Miejsca w Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Ambasadora Francji zorganizowanego przez Francuską Izbę Przemysłowo-Handlową w Polsce

Styczeń 2005
Po odbyciu rocznego stażu Soletanche Polska Sp. z o.o. zostaje członkiem Polskiego Zrzeszenia Wykonawców Fundamentów Specjalnych

W chwili obecnej firma może poszczycić się młodym, dynamicznym zespołem. Jest to grupa ludzi zgranych i odpowiedzialnych, oddanych jednemu celowi, jakim jest wspólny sukces, podnoszenie renomy firmy i ciągłe dążenie do doskonałości, co skutkuje stałym, prężnym rozwojem oraz ofertą opartą na bogatym doświadczeniu, nowoczesnej technologii oraz wysokiej wydajności.

W planach na najbliższą przyszłość jest zawiązanie intensywnej współpracy z naszymi siostrzanymi firmami z Czech i Słowacji. Prace nad konsolidacją tych trzech firm zostały podjęte na początku 2004 roku, a od dnia wejścia naszych państw w szeregi Unii Europejskiej kontakty ulegają stałemu zacieśnianiu. Soletanche Polska jest partnerem wiodącym i inicjatorem pomysłu.

 

Wśród technik głębokiego fundamentowania specjalistycznego Soletanche Polska oferuje:

 
Ściany szczelinowe
Konstrukcje murów i ścian oporowych, zapewniających stateczność skarp, zboczy i nabrzeży, realizowane były od dawna. Nie zawsze, choćby ze względu na warunki gruntowo wodne, udawało się wykonać ścianę oporową metodą tradycyjną, tzn. w otwartym wykopie, we wzniesionym szalunku.

Sposobem pozwalającym na przezwyciężenie tych trudności stały się ściany szczelinowe.

Są to konstrukcje żelbetowe, powstałe w wyniku zabetonowania wykopanej w gruncie szczeliny, do której uprzednio wprowadzano zbrojenie. Wykop wykonywany jest w osłonie zawiesiny bentonitowej, zabezpieczajacej jego stabilność do czasu betonowania. Betonowanie odbywa się metodą "contractor" (podwodną) przy pomocy kilku rur.

Ściany szczelinowe są jedną ze specjalności Soletanche Polska.

Ze względu na sposób zabezpieczenia stateczności wykopu wyróżnia się następujące rodzaje ścian szczelinowych formowanych w gruncie:

ściany szczelinowe niepodparte (wspornikowe);
ściany szczelinowe rozparte rozporami lub przyporami ziemnymi;
ściany szczelinowe kotwione;
a także:
kołowe ściany szczelinowe;
ściany szczelinowe o ciągłym zbrojeniu;
ściany szczelinowe sprężone;

Ściana szczelinowa może spełniać jednocześnie trzy funkcje:
przenosi obciążenia poziome (parcie gruntu);
przenosi obciążenia pionowe;
stanowi szczelną obudowę wykopu;

Szczelność ściany szczelinowej wykonanej przez Soletanche Polska jest zagwarantowana dzięki opatentowanym rozwiązaniom CWS/Stopsol® połączeń poszczególnych sekcji ściany
Pale, Mikropale
Pale są fundamentami pośrednimi budowli, umożliwiającymi przeniesienie obciążenia na podłoże gruntowe, stosowanymi głównie w przypadkach, gdy w poziomie posadowienia zalega grunt nie nadający się do posadowienia bezpośredniego.

Soletanche Polska oferuje wykonanie wszelkiego rodzaju pali wierconych i wbijanych.

W zakresie robót palowych oferta Soletanche Polska obejmuje:
Pale żelbetowe i betonowe formowanie w gruncie,
Pale wiercone w technologii świdra ciągłego CFA,
Pale wiercone w technologii świdra ciągłego STARSOL,
Pale wiercone w tymczasowej rurze osłonowej,
Pale wiercone w osłonie zawiesiny bentonitowej,
Pale przemieszczeniowe,
Prefabrykowane pale wbijane (żelbetowe i metalowe)
Pale Screwsol.Schemat wykonywania pali wierconych formowanych w gruncie na mokro


Pale Starsol
Technologią STARSOL firma Soletanche wniosła nową jakość do wykonawstwa pali wierconych. Pale Starsol nie są typowymi palami wykonywanymi metodą świdra ciągłego (CFA). Cały proces wykonywania pala Starsol (postęp wiercenia, moment obrotowy świdra, ciśnienie i objętość wtłaczanego betonu) kontrolowany jest przez aparaturę EMBESOL.

Zalety technologi STARSOL:
Brak rur obsadowych,
Brak płuczki wiertniczej,
Brak ryzyka obwału,
Łatwość pokonywania twardych skał,
Możliwość kotwienia w twardych podłożach,
Możliwość rozpoczęcia betonowania bez podnoszenia świdra,
Wtłaczanie mieszanki betonowej pod ciśnieniem,
Stała kontrola ciśnienia wtłaczanej mieszanki betonowej,
Stała kontrola objętości wtłaczanej mieszanki betonowej.

Pale CFA i Starsol stanowią odpowiedź na zapotrzebowanie rynku budowlanego na :
szybkie,
bezudarowe,
pewne,
oszczędne
posadowienie obiektów budownictwa kubaturowego i komunikacyjnego.Pale Screwsol
Nowy rodzaj pali obywający się bez wydobycia i odwozu urobku.

Technika ich wykonania polega na wprowadzeniu specjalnie uformowanego świdra, który rozpycha otaczający go grunt, a następnie wkręcenie go w taki sposób, by w gruncie uformowana została spirala, natychmiast wypełniana betonem. Pale te charakteryzują się zwiększoną nośnością w porównaniu do pali CFA o tej samej średnicy i głębokości, a co za tym idzie pozwalają na oszczędniejsze projektowanie i wykonanie fundamentów głębokich.


Jakość każdego z wykonanych przez Soletanche Polska rodzajów pali jest na bieżąco kontrolowana systemami komputerowymi Enbesol lub Jean Lutz i rejestrowana do późniejszej analizy. Śledzone i zapisywane są m.in: postęp wiercenia, moment obrotowy świdra, ciśnienie i objętość podanego betonu oraz pozycja masztu palownicy.

Urządzenie Enbesol wykreśla, automatycznie dla każdego pala, metrykę na której znajdują się następujące informacje: budowa, nr pala, średnica pala, głębokość wiercenia, szybkość wiercenia, ciśnienie betonu (dodatnie lub ujemne) oraz profil pala (stosunek objętości rzeczywistej do teoretycznej). W efekcie można zaniechać badania nośności pala.
Ekrany wodoszczelne
RÓW PŁUCZKOWY

Jest to prosta metoda pozwalająca na uzyskanie ściany wodoszczelnej. Polega ona na wypełnieniu kruszywem rowu, wykopanego pod osłoną zawiesiny bentonitowej. Aby zapewnić nieprzepuszczalność powstałej mieszaniny, wymagana jest spora szerokość rowu, 1,5 do 3 metrów.

ŚCIANA CEMENTOWO - BENTONITOWA

W tej metodzie ekran wodoszczelny powstaje w wyniku stwardnienia zawiesiny samotężejącej, jednocześnie zabezpieczającej stateczność wykpu w trakcie jego głębienia. Zawiesina pozostaje w stanie ciekłym przez około kilkanaście godzin. Połączenie następujących sekcji powstaje po prostu przez zeszlifowanie czoła poprzedniego elementu.PRZEPONA WODOSZCZELNA

Powstaje ona w wyniku wstrzyknięcia (iniekcji) zaprawy iłowo - cementowej do przestrzeni powstającej w trakcie podnoszenia kształtownika z przymocowaną rurką iniekcyjną, uprzednio wprowadzonego do gruntu. Kształtownik może być wbity lub wwibrowany. Ciągłość ściany otrzymuje się poprzez nakładanie na siebie ustawień kształtownika przy postępującym cyklu. Dodatkową zaletą tej metody jest lokalne zagęszczenie gruntu.

1. Wibrator
2. Zawiesina
3. Kształtownik
4. Strefa iniekcjiWzmacnianie gruntów

KOLUMNY CEMENTOWO - WAPIENNE
Technologia COL MIX jest opatentowaną metodą wzmacniania gruntu poprzez jego mieszanie ze śrdokiem wiążącym, umożliwiającą realizację zwartych i stabilnych kolumn ziemnych w miękkich gruntach. Środkiem wiążącym jest zwykle wapno (płynne lub gaszone) oraz (lub) mleko cementowe.Technologia COL MIX oparta jest na trzech zjawiskach, występujących łącznie lub osobno:
mechanicznej destrukturyzacji grutnu, wzmocnionej fizycznymi i chemicznymi skutkami dodania wapna.
włączenia środka wiążącego o właściwościach, stopniu hydratacji oraz ilości zależnych od parametrów gruntu oraz oczekiwanego rezultatu.
dogęszczenia mieszanki końcowej

Technologia COL MIX ma praktyczne zastosowania przy:
wzmacnianiu i stabilizacji skarp, zboczy, nasypów, nabrzeży czy kanałów,
wykonywaniu fundamentów pod lekkie konstrukcje przemysłowe,
wykonywaniu fundamentów pod rozległe obiekty o równomiernie rozłożonym obciążeniu (np: podtorza, koryta dróg, place magazynowe).

WIBROFLOTACJA, KOLUMNY KAMIENNE I ŻWIROWE
Powyższe metody umożliwiają polepszenie własności gruntów słabonośnych bez konieczności ich wymiany.
Wibrator używany w takich metodach to zasilane elektrycznie urządzenie, pracujące na wysokich częstotliwościach i wytwarzające wibracje wzdłuż swojej osi pionowej.

W zależności od rodzaju traktowanego gruntu dobiera się ospowiednią metodę jego ulepszenia. Zasięg zastosowania każdej z metod przedstawiony jest na wykresie krzywych uziarnienia.

Grunty ze stref A i B (piaski i żwiry) są gruntami w których wibroflotacja (wibracyjne zagęszczanie przy udziale wody i powietrza), wywołuje przemieszczenie i ponowne ułożenie się ziaren do bardziej zagęszczonego stanu. Ze względu na swoją spoistość, grunty ze strefy C i D nie nadają się do zastosowania technologii wibroflotacji. Wykonane w takich warunkach kolumny kamienne lub żwirowe przyśpieszają konsolidację grutnu i jednocześnie tworzą z gruntem kompozyt, który zapewnia odpowiednią nośność podłoża.Kolumny kamienne i żwirowe można wykonać na dwa sposoby, na mokro z podawaniem kruszywa od góry (top-wet-feed), lub na sucho z podawaniem kruszywa od dołu (dry-bottom-feed). Technologia na mokro wykorzystuje to samo urządzenie jak w technologii wibroflotacji, zaś do metody suchej używany jest specjalnie zmodyfikowany wibrator (stitcher).


INIEKCJE GRUNTOWE
Iniekcje (zastrzyki) gruntowe są stosowane w celu wgłębnego wzmocnienia i uszczelnienia gruntów. Polegają one na wypełnieniu pustek w gruncie zaczynem zestalającym, jednocześnie zwiększającym wytrzymałość i powodują wodoszczelność iniektowanego gruntu
Iniekt wtłaczany jest do grutnu poprzez otwory, po ich wywierceniu. Sposób wtłaczania iniektu zależny jest od rodzaju gruntu. W gruntach skalistych można wtłaczać bez osłony bezpośrednio do otworu, natomiast w gruntach niespoistych iniektowanie odbywa się poprzez rury iniekcyjne z rękawkami.

JET - GROUTING: iniekcja strumieniowa
Pod tą nazwą kryje się kilkanaście odmian, które można zgrupować w dwóch kategoriach:
metoda jednostrumieniowa
metoda dwustrumieniowa

Metoda jednostrumieniowa charakteryzuje się rozpylaniem zaprawy pojedynczym strumieniem oraz rotacją dyszy rozpylającej. Ciśnienie iniekcji jest wysokie (> 20 MPa), a zasięg roboczy wynosi około 0,5m. W wyniku zastosowania tej metody formowane są w gruncie kolumny.

Fazy metody jednostrumieniowej:

1. Wiercenie
2. Zakończenie wiercenia
3. Rozpoczęcie iniekcji przy wysokim ciśnieniu
4. Wyciąganie świdra z ustaloną prędkością
5. Powtórzenie procesu w sąsiednim otworze

Metoda dwustrumieniowa charakteryzuje się rozpylaniem powietrza, wody i zaprawy podwójnym strumieniem oraz możliwością ukierunkowania strumienia. Ciśnienie iniekcji jest obniżone do około 5 MPa ze względu na strumień wodno-powietrzny (ciśnienie 0,7 MPa, wody - 20 MPa). Zasięg roboczy dochodzi do około 1,5m. Stosując tę metodę uzyskuje się kolumny lub przegrody (płaskie lub krzyżowe).

Wykonywanie pionowych kolumn metodą dwustrumieniową


 

   
   
 Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz

INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA
INFORMACJE
Kontakt
SOLETANCHE POLSKA Sp. z o.o.
Wyślij e-mail
ul. Jana Kochanowskiego 49a
01-864 Warszawa

tel: 22 639741122 6397411
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
sb: 10:00-14:00
rozwiń
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
Profesjonalny wykonawca fundamentów na obiektach - galeria
Profesjonalny wykonawca fundamentów na obiektach Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4,5 na 5 (liczba ocen: 13)
Poprzednia usługa: DORADZTWO FINANSOWO - EKONOMICZNE, PRAWNE, PODATKOWE!!   Następna usługa: PROWADZENIE KSIĄG RACHUNKOWYCH Solidnie!!!!!!!