Sadzonki dla Twojej plantacji, sadu i domu! Czarna

Sadzonki dla Twojej plantacji, sadu i domu! Czarna nr 7800

Lokalizacja: Czarna (woj. podkarpackie)

INFORMACJE
Użytkownik
borowka ZweryfikowanyFavore.pl potwierdza prawdziwość danych kontaktowych tego wykonawcy
Wyślij zapytanie
Kontakt
Szkółka Borówki Marka Beltera
Wyślij e-mail
Czarna 63 k/ Łańcuta
37-125 Czarna

tel: 17 7715201
tel: 695 528637
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
sb: 10:00-14:00
rozwiń
WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
 [rozwiń]
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wawrzyszewska 11 lok. 6.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

OPIS USŁUGI

Borówka Amerykańska : Sadzonki dla Twojej plantacji, sadu i domu.

Marek Belter

Witamy w Krainie Borówki :)

Znajdziecie tu Państwo szeroki wybór sadzonek borówki oraz wiele informacji na temat sadownictwa oraz upraw różnych odmian borówki amerykańskiej. Nasza wiedza, doświadczenie raz fachowa pomoc mogaą stać się ważnym elementem rozwoju małej lub dużej plantacji tego smacznego owocu.

Borówka Amerykańska staje się z roku na rok coraz bardziej popularna a dzięki doświadczeniu w jej uprawie moz.emy zaoferować wiele różnych odmian w zależności od potrzeb poszczególnych klientów. Zapraszam do odwiedzin naszej szkółki borówki oraz wpisów na jagodowym blogu :)

Marek Belter.
Tradycja

Wyślij e-mail


Nasz dziadek oraz jego bracia byli jednymi z pionierów szkółkarstwa i sadownictwa w przedwojennej Polsce. To Aleksandrowi Rejmanowi między innymi zawdzięczamy, iż na polskiej ziemi pojawiła się borówka amerykańska.
Atrakcyjne Ceny

Wyślij e-mail


Staramy się, aby nasze ceny były atrakcyjne i bardzo konkurencyjne. Dla dużych zamówień hurtowych możemy ne- gocjować ceny indywi- dualnie.
Fachowa Pomoc

Wyślij e-mail


Szczycimy się nie tylko tym, iż nasze sadzonki należą do najlepszych w Polsce, ale także podejściem do naszych klientów. Nie jesteśmy tylko zwyczajnym sprzedawcą, ale też doradzamy i sugerujemy wybór sadzonek.
Nowoczesność

Wyślij e-mail


W naszej szkółce oferujemy wiele różnych odmian borówki oraz pracujemy nad ciągłym udoskonaleniem procesu zbioru mechanicznego.
Borówka Amerykańska : Odmiany w Naszej sprzedaży:

   Odmiany wczesne:

Duke

Opis: Roślina ta cechuje się wzniosłymi i sztywnymi pędami osiągającymi do 180 cm. Owoce tej borówki sa duże, lekko spłaszczone rosnące w luźnych gronach. Krzewy tej odmiany kwitną późno, bo zaraz po wiosennych przymrozkach. Pora dojrzewania: Duke jest odmianą wczesną. Dojrzewa w pierwszej polowie lipca. Przydatność odmiany: Nadaje się do zbioru mechanicznego, ale z powodu obfitego plonowania roślina wymaga dosyć silnego przycinania.Patriot

Opis: Roślina rośnie ze średnią siłą wzrostu i przybiera lekko spłaszczony kształt, ale nie przekracza 120 cm wzrostu. Odmiana tej borówki  cechuje się bardzo dużymi owocami w pierwszym stadium dojrzewania. Kolejne owoce sa mniejsze niż te z pierwszego zbioru. Jagody rosną w zwartych gronach, co niekiedy przyczynia się do zniekształcenia owocu. Pora dojrzewania: Odmiana wczesna. Dojrzewa w ostatniej dekadzie lipca. Przydatność odmiany: Patriot jest jedną z cenniejszych odmian wczesnych. Jest bardzo plenna.Spartan

Opis: Roślina rośnie silnie do wysokości 180cm. Ma wzniesiony i luźny pokrój, owoce w pierwszym stadium dojrzewania sa bardzo duże pózniej jednak są drobniejsze. Pora dojrzewania: przypada na drugą połowę lipca. Przydatność odmiany: Spartan jest zaliczana do najsmaczniejszych wczesnych odmian. Wadą jest drobnienie jagód w kolejnych zbiorach. Roślina wymaga gleb o wysokiej przepuszczalności i odpowiednim PH. Odmiana nadaje sie do zbioru mechanicznego.


Odmiany średnie:

Croatan

Opis: Owoce rosną w bardzo zwartych gronach, roślina jest słabo odporna na mróz, owoce dojrzewają nierównomiernie. Pora dojrzewania: Zakwita dosyć poźno ale jagody dojrzewają w pierwszej połowie sierpnia. Przydatność odmiany: Odmiana plenna cechująca sie silnym wzrostem. W przypadku słabego przycinania owoce drobnieją.Bluecrop

Opis: Krzew: luźny, wzrost silny, pędy wzniesione, rozkładają sie pod ciężarem owoców. Grona duże i luźne. Przejrzałe grona opadają. Pora dojrzewania: Dojrzewa w pierwszych dniach sierpnia.Owoce duże, wzrost silny. Przydatność odmiany: Odmiana wytrzymuje mrozy i susze, rośnie silnie i dojrzewa w pierwszej połowie sierpnia. Jest to bardzo dobra odmiana, uważana nawet za podstawową jako, że jest używana w 50% nasadzeń krzewów borówki.


Bluejay

Opis: Rośina kwitnie stosunkowo późno, pędy ma wzniesione lekko rozkladające się owoce niezbyt smaczne, odporne na opadanie i pękanie. Pora dojrzewania przypada na koniec lipca. Inne cechy: Odmiana nadaje się do mechanicznego zbioru, ponad 70% owoców dojrzewa jednocześnie. Krzewy sa wrażliwe na długotrwałą suszę, która powoduje drobnienie owoców.Odmiany późne:

Nelson

Opis: Krzew rośnie silnie, koronę ma wzniesioną, w starszym wieku. Owoce: Duże, jędrne, jasnoniebieskie z małą blizną poszypułkową, przypominają nieco owoce odmiany Spartan. Należy do odmian obficie owocujących. Pora dojrzewania: przypada w pierwszych dniach sierpnia. Przydatność odmiany: Jagody nie tracą smaku i aromatu w chłodne dni końca lata. Odmiana wymaga ciepłych dostatecznie wilgotnych ale nie podmokłych gleb. Nadaje się do zbioru mechanicznego.


Herbert

Pochodzenie. Odmiana nazwana imieniem plantatora i hodowcy Herberta Beebe. Opis: Roślina rosnąca silnie i rozłożyście o bardzo dużych kulistych owocach rosnących w dużych luźnych gronach. Należy do odmian obficie owocujących Pora dojrzewania: przypada na drugą połowę sierpnia. Przydatność odmiany: Jagody nie tracą smaku i aromatu w chłodne dni końca lata. Owoce znakomicie nadają się na przetwory domowe i mrożonki.


Darrow

Opis: Krzew bardzo silnie i rozłożyście rosnący, wymaga odmładzania i odpowiedniego cięcia. Owoce są bardzo duże i dorodne. Pora dojrzewania: przypada bardzo późno, bo pod koniec sierpnia lub na początku września. Przydatność odmiany: owoce znakomicie nadają się na desery.


Brigitta Blue

Opis: Krzew rośnie bardzo silnie i ma pokrój wzniesiony. Pora dojrzewania: Owoce są średniej wielkości i dojrzewają w połowie sierpnia. Przydatność odmiany: Owoce bardzo dobrze znoszą transport oraz przechowywanie w chłodni. Odmiana ta nadaje się do  zbioru mechanicznego.

 


Wyślij e-mail Wyślij e-mail Wyślij e-mail

Historia rodziny. Krótki opis dokonań dziadków.

Nasi dziadkowie prowadzili szkółki drzew i krzewów owocowych od dawna. Ustny przekaz głosi, że pewnego dnia, żona hrabiego Potockiego, przyjechała wraz z synem kupić u naszego dziadka truskawki, którym smaku pałacowy francuski ogrodnik nie potrafił dorównać. Kiedy hrabina zajęta była kosztowaniem owoców, dziedzic zamku w Łańcucie niemiłosiernie umorusał się w okolicznej sadzawce gdzie poszedł łapać z chłopakami ryby.

Na zdjęciu braci po lewej u góry (a także na środkowym), trzeci od prawej widoczny jest nasz dziadek, Władysław Rejman, który odziedziczył gospodarstwo od swojego ojca w wieku 16 lat. Dziadek zawsze marzył o wykształceniu, niestety I wojna światowa i śmierć ojca położyły kres jego marzeniom. Do końca eksperymentował nad ulepszaniem odmian drzew i krzewów owocowych, co było jego życiową pasją. Borówka była jednym z jego hobby, ale dopiero dzięki pracy jego córki Teresy, powstała komercyjna szkółka sadzonek borówki.

Praktykę z karierą naukową udało się połączyć najmłodszemu z braci, Aleksandrowi Rejmanowi (czwarty od prawej na zdjęciu braci). Nie sposób wymienić wszystkich sukcesów hodowlanych prof. Aleksandra Rejmana. Między innymi to jemu zawdzięczamy pojawienie się na polskiej ziemi borówki wysokiej. Największym jego osiągnięciem  podczas kierowania Katedrą i Instytutem Produkcji Ogrodniczej SGGW było stworzenie bazy dla działalności badawczej i dydaktycznej przez utworzenie i urządzenie pól doświadczalnych: Pola Wydziału Ogrodniczego w Wilanowie oraz Pola Borówek Uprawnych w Błoniu k. Prażmowa.

Marek Belter - Gospodarz plantacji

Powyżej widać samego gospodarza Marka Beltera

Dorodny krzak borowki
W 2006 roku odziedziczyłem szkółkę borówki od moich rodziców Eugeniusza i Teresy Belter (z domu Rejman). Zapraszam do zadawania pytań i komentarzy na naszym jagodowym blogu: Wyślij e-mail

Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz


OPINIE O UŻYTKOWNIKU borowka
Sadzonki dla Twojej plantacji, sadu i domu! Czarna - galeria
Sadzonki dla Twojej plantacji, sadu i domu! Czarna Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4,5 na 5 (liczba ocen: 21)
Poprzednia usługa: Szkółka roślin wrzosowatych, kwiatów! ok. Łodzi   Następna usługa: Produkcja warzyw szklarniowych! Krzeszowice