favore.pl
Kompleksowa obsługa prawna  -  pełen zakres spraw

Kompleksowa obsługa prawna - pełen zakres spraw nr 7819

Lokalizacja: Wrocław (woj. dolnośląskie)

WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
 [rozwiń]
udostępnionych przeze mnie danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz w celu realizacji prawnie uzasadnionych celów Współadministratorów danych. Współadministratorami są Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A, We Net Group S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A oraz We Net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia. [zwiń]

INFORMACJE
Kontakt
Sylwester Cetera
Wyślij e-mail
ul. Włodkowica 10-12
50-072 Wrocław

tel: 71 780760071 7807600
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
sb: 10:00-14:00
rozwiń
OPIS USŁUGI

Obsługa prawna

Główne dziedziny naszej specjalizacji to prawo energetyczne, prawo ubezpieczeń gospodarczych oraz procesy sądowe. Z powodzeniem prowadzimy sprawy z zakresu prawa handlowego - kontrakty, zagadnienia korporacyjne, fuzje, przejęcia, prawa rynku kapitałowego i prywatyzacji, prawa obrotu i korzystania z nieruchomości oraz obsługi inwestycji, prawa pracy, prawa własności intelektualnej oraz prawa zabezpieczającego i egzekucyjnego. Oczywiście nasi Klienci mogą od nas oczekiwać doradztwa praktycznie we wszystkich dziedzinach prawa.

Zajmujemy się głównie obsługą prawną przedsiębiorstw, a do grona naszych stałych Klientów należy ponad 30 firm w całym kraju.

Podstawowy zakres usług

  • wydawanie opinii prawnych we wszystkich sprawach związanych ze stosowaniem prawa obowiązującego w Polsce i Unii Europejskiej
  • zastępstwo procesowe w postępowaniu cywilnym, administracyjnym i przed innymi organami orzekającymi
  • zastępowanie przed organami administracji rządowej i samorządowej
  • nadzór nad windykacją roszczeń
  • przygotowywanie oraz weryfikowanie umów typowych i nietypowych, zawieranych w ramach bieżącej działalności przedsiębiorstwa
  • obsługa prawna procesów inwestycyjnych, w tym prowadzenie negocjacji umów oraz przygotowywanie dokumentacji w języku polskim, angielskim, niemieckim i francuskim
  • obsługa prawna instrumentów finansowych typu: weksle, obligacje itp.
  • opracowywanie projektów uchwał organów spółki

W ramach stałej obsługi podmiotów gospodarczych zapewniamy dodatkowo doradztwo prawne we wszystkich dziedzinach prawa związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.


Prawo cywilne

Wysokie kwalifikacje naszych prawników znajdują odzwierciedlenie w przygotowywanych przez nich opiniach prawnych, wszelkiego rodzaju umowach sporządzanych w obrocie cywilnoprawnym oraz udziale przy negocjacjach. Kancelaria jest w stanie przygotować każdy kontrakt w oparciu o przepisy prawa wspólnotowego Unii Europejskiej, posiada bowiem także specjalistów i w tej dziedzinie.


Prawo Energetyczne

Energetyka stanowi jedną z kluczowych praktyk naszej Kancelarii - doradzamy przy transakcjach przeprowadzanych w toku procesów inwestycyjnych oraz bieżącej działalności sektora energetycznego.

Współpracując z przedsiębiorstwami energetycznymi i ciepłowniczymi, nasi prawnicy odegrali kluczową rolę przy przygotowaniu projektu nowelizacji Prawa energetycznego oraz przygotowaniu wystąpień do Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Gospodarki, dotyczących stosowania przez Prezesa URE oraz inne organy administracji przepisów prawa energetycznego i rozporządzeń wykonawczych. Doradzamy w prywatyzacji i nabywaniu spółek z branży energetycznej oraz finansowaniu projektów energetycznych.

W ramach stałej współpracy z Izbą Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie realizujemy szereg prac związanych z interpretacją i stosowaniem prawa energetycznego przez przedsiębiorstwa energetyczne i ciepłownicze, sporządzaniem umów o sprzedaż energii elektrycznej, ciepła, dostawy gazu, negocjowaniem umów dotyczących procesów inwestycyjnych.


Prawo handlowe i gospodarcze, spółek i przejęć

Dział świadczy doradztwo w zakresie szeroko pojętego prawa gospodarczego. Do grona Klientow kancelarii którzy na co dzień korzystają z doświadczeń kancelarii należą przede wszystkim spółki kapitałowe, w tym również notowane na giełdzie, którym doradzamy we wszystkich sprawach korporacyjnych, a także w obsłudze transakcji na rynku kapitałowym. Doradzamy również w transkacjach związanych z publiczną emisją papierów wartościowych, w tym w szczególności akcji i obligacji.

Na zlecenie naszych Klientów współpracowaliśmy w sprawach dotyczących fuzji i przejęć, także w zakresie prywatyzacji, gdzie pełniliśmy rolę doradców przy nabywaniu akcji prywatyzowanych spółek, opracowywaniu strategii nabywania przedsiębiorstw państwowych i ustalaniu pakietów socjalnych. W razie konieczności z pozytywnym skutkiem występowaliśmy o wyrażenie zgody na koncentracje do Prezesa UOKiK.

Wielokrotnie wykonywaliśmy badanie stanu prawnego przedsiębiorstw (due dilligence), które były przedmiotem zainteresowania ich nabyciem przez naszych Klientów.


Prawo i postępowanie podatkowe

Dział prawa podatkowego zajmuje się doradztwem podatkowym oraz prowadzeniem postępowań podatkowych. W ramach doradztwa podatkowego zajmujemy się sporządzaniem opinii, analizą podatkową umów i przekształceń podmiotów, optymalizacją podatkową transakcji gospodarczych. Postępowanie podatkowe obejmuje nie tylko bezpośrednie zastępstwo w postępowaniu przed organami podatkowymi lub administracyjnymi, bądź sądami administracyjnymi, lecz także, sporządzanie pism, odwołań, zażaleń w postępowaniu podatkowym oraz pomoc w trakcie kontroli podatkowej. W tym samym zakresie nasi Klienci mogą również liczyć na naszą pomoc w postępowaniu egzekucyjnym w administracji.

Prawo karne

Dział Prawa karnego prowadzi sprawy w postępowaniu karnym przygotowawczym i sądowym, w tym w szczególności sprawy z zakresu prawa karnego gospodarczego i prawa karnego skarbowego, a także w postępowaniach w sprawach o wykroczenia. Zajmujemy się sporządzaniem zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstw, czynności obrony w procesach karnych, reprezentacją pokrzywdzonych jako oskarżycieli posiłkowych w procesach karnych.

Sylwester Cetera

Sylwester Cetera

radca prawny, wspólnik

Komplementariusz, specjalista w zakresie prawa cywilnego, gospodarczego, procedury cywilnej, prawa ubezpieczeniowego gospodarczego i procesów inwestycyjnych (nieruchomości). W Kancelarii kieruje Działem Prawa Procesowego, Działem Prawa Ubezpieczeń Gospodarczych i Działem Prawa Nieruchomości.
Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz

INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA
INFORMACJE
Kontakt
Sylwester Cetera
Wyślij e-mail
ul. Włodkowica 10-12
50-072 Wrocław

tel: 71 780760071 7807600
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
sb: 10:00-14:00
rozwiń
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
Kompleksowa obsługa prawna - pełen zakres spraw - galeria
Kompleksowa obsługa prawna - pełen zakres spraw Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4 na 5 (liczba ocen: 9)
Poprzednia usługa: Produkcja różańców, dewocjonalia - Częstochowa   Następna usługa: Źrebięta i klacze arabskie z najlepszej stajni!!