favore.pl
Projektowanie PHP, CSS, XML, Javascript, PEAR

Projektowanie PHP, CSS, XML, Javascript, PEAR nr 8019

Lokalizacja: Gdynia (woj. pomorskie)

WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
 [rozwiń]
udostępnionych przeze mnie danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz w celu realizacji prawnie uzasadnionych celów Współadministratorów danych. Współadministratorami są Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A, CS Group Polska S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A oraz Panorama Firm Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia. [zwiń]

INFORMACJE
Kontakt
Wiktor Walc
Wyślij e-mail
Gdynia
tel: 609 362359609 362359
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
sb: 10:00-14:00
rozwiń
OPIS USŁUGI

Programista

Nazywam się Wiktor Walc, pracuję jako programista PHP w jednej z czołowych firm hostingowych w Polsce. Szczególną uwagę zwracam na bezpieczeństwo i wydajność tworzonych aplikacji.

PHP, MySQL i Java_script to moje najmocniejsze strony. Jeśli chcesz zaoferować jakieś zlecenie - Wyślij e-mail ze mną.

Programista PHP

 • PHP5 i PHP4 (OOP, XML, PEAR, SMARTY, PHPDOC, profilowanie...)
 • MySQL 5 (procedury, triggery, replikacja), SQLite
 • JavaScript
 • CSS
 • Java (hobby)

Od siebie dodam, że sama znajomość technologii to nie wszystko. Dobry programista powinien posiadać również inne cechy/umiejętności:

 • dokładność i dbałość o szczegóły, przynajmniej tam gdzie to jest konieczne
 • umiejętność rozmowy z Klientem i prawidłowego określenia jego potrzeb
 • tworzenie czytelnego i przejrzystego, dobrej jakości kodu wraz z niezbędną dokumentacją tak, aby inny programista php nie miał w przyszłości problemów ze zrozumieniem aplikacji.

Tak przynajmniej wynika z mojego doświadczenia ;)

PHP

Co tu wiele pisać, gdyby nie było PHP musiałbym pracować w innym zawodzie ;). Poniżej kilka magicznych słów związanych z PHP.

Wzorce projektowe

Podobnie jak i w innych językach programowania, podczas tworzenia aplikacji internetowych wykorzystywane są często wzorce projektowe. Wśród nich prym najczęściej wykorzystywanego wiedzie Wyślij e-mail .

Wyślij e-mail

Najpopularniejszy system szablonów. Niektórzy traktują je jako kolejny zbędny język do nauczenia, krytykują za zbytnią złożoność, słabą wydajność i całe zło na tym świecie. Moim zdaniem mimo wszystko to najlepszy dostępny system, a dzięki umiejętnemu zarządzaniu keszowaniem zawartości strony, może być również bardzo wydajny.

OOP

W PHP 5 programista wreszcie ma dostępne elementy z programowania obiektowego, których wielu developerom brakowało we wcześniejszych wersjach.

Wyślij e-mail

Zawsze przychodzi czas, kiedy w aplikacji trzeba dokonać zmian. Aplikację bez dobrej dokumentacji ciężko rozgryźć, a jej przebudowa przypomina chińskie tortury. Nie wspominając o potencjalnie większej ilości błędów w przypadku dokonywania zmian po omacku.

PEAR

Ile razy można wynajdywać koło? Spytajcie tych, którzy nie korzystali nigdy z Wyślij e-mail . Niestety ich wadą jest brak pełnej kompatybilności z PHP5, która przejawia się chociażby generowaniem wszelkiej maści niepotrzebnych noticów.

SimpleTest

Pisanie testów bywa żmudne... ale czasem nie da się bez nich obejść. Korzyści płynące z pisania testów są oczywiste - późniejszy refaktoring jest łatwiejszy; wystarczy, że programista sprawdzi czy przerobiony kod przechodzi pozytywnie wszystkie testy i ma już pewność, że proces przebiegł pomyślnie. Wadą jest czas, pisanie testów trwa znacznie dłużej niż samo pisanie dokumentacji, czasem nawet dłużej niż samo napisanie aplikacji i niestety bardzo często z braku czasu zostaje pominięte.

Wyślij e-mail

Zdarza się, że aplikacja działa zbyt wolno i Wyślij e-mail nie wie co jest tego przyczyną. Próba intuicyjnego znalezienia wąskiego gardła systemu przypomina wróżenie z fusów. Na szczęscie istnieje xdebug, zaawansowany debugger w połączeniu z programami analizującymi Wyślij e-mail czy Wyślij e-mail wskazuje czasy wykonania poszczególnych instrukcji skryptu PHP.

cdn.

MySQL

Utarło się chyba już, że Wyślij e-mail jest często również specjalistą od MySQL. Więże się to z tym, że obie technologie idealnie do siebie pasują. Tak samo jak PHP, MySQL jest szybkie, wydajne, tym samym idealnie nadaje się do serwisów www.

Wydaje mi się, że z racji prostoty MySQL-a wiele osób nie docenia samego etapu projektowania baz danych, a przecież to tak naprawdę zazwyczaj schemat bazy danych ma kluczowy wpływ na logikę aplikacji. Zmiana nieprzemyślanej struktury bazy danych w konsekwencji może prowadzić do konieczności przebudowy całego programu, ważne jest więc aby na tym etapie nie podejmować pochopnych decyzji.

PostgreSQL

Wśród bezpłatnych systemów baz danych PostgreSQL oferował od dawna funkcje niedostępne dla MySQL, m.in. takie jak:

 • Triggery
 • Widoki
 • Procedury składowane, funkcje

Tym samym stawiał developerów przed trudnym wyborem - wybrać bardziej funkcjonalny, czy też szybszy system RDBMS.

Na szczęście MySQL 5 wspiera już te technologie co w połączeniu z szerszą dostępnością tego systemu baz danych u usługodawców w Polsce czyni go faworytem spośród rozwiązań open source.

SQLite

SQLite to ciekawa alternatywa do przechowywania danych w plikach tekstowych, a niekiedy nawet dla MySQLa i PostgreSQLa. Wyślij e-mail wygląda bardzo obiecująco. Co więcje do obsługi tej bazy danych niepotrzebny jest odzielny proces RDBMS, jednak zerowa skalowalność, niemożliwość połączenia się z taką bazą na innym serwerze czynią to rozwiązanie dość ograniczonym.Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz

INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA
INFORMACJE
Kontakt
Wiktor Walc
Wyślij e-mail
Gdynia
tel: 609 362359609 362359
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
sb: 10:00-14:00
rozwiń
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
Projektowanie PHP, CSS, XML, Javascript, PEAR - galeria
Projektowanie PHP, CSS, XML, Javascript, PEAR Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4,5 na 5 (liczba ocen: 9)
Poprzednia usługa: Systemy zarządzania ERP - wdrożenie, szkolenia   Następna usługa: Tworzenie stron intrenetowych HTML, PHP, JavaScript