favore.pl
Doradztwo energetyczne, obniżanie kosztów energii

Doradztwo energetyczne, obniżanie kosztów energii nr 8080

Lokalizacja: Bielsko-Biała (woj. śląskie)

WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
 [rozwiń]
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wawrzyszewska 11 lok. 6.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

INFORMACJE
Kontakt
Michał Skrzypczak
VERT Energy Consulting
Wyślij e-mail
ul. Morskie Oko 7/71
43-316 Bielsko-Biała

tel: 33 816873133 8168731
tel: 604 050350604 050350
fax: (0-32) 757-04-99
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
sb: 10:00-14:00
rozwiń
OPIS USŁUGI
Kilka słów o mnie

Nazywam się Michał Skrzypczak. Specjalizuję się w doradztwie energetycznym dla przedsiębiorstw i instytucji w zakresie szeroko pojętego obniżania kosztów energii.
Swoją działalność prowadzę od roku 1999. W okresie tym wykonałem kilkadziesiąt opracowań o różnym stopniu złożoności, począwszy od analiz techniczno-ekonomicznych, poprzez audyty energetyczne, aż po studia wykonalności dla konkretnych przedsięwzięć inwestycyjnych z zakresu gospodarki energetycznej. Wielokrotnie brałem udział w pracach naukowo-badawczych z zakresu wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Zrealizowałem również w tym czasie wiele wdrożeń. Od roku 1999 jestem audytorem energetycznym, natomiast jako potwierdzenie wysokich kwalifikacji zawodowych w roku 2003 otrzymałem tytuł Wyślij e-mail nadany zgodnie ze standardem Amerykańskiego Stowarzyszenia Energetyków. Jestem członkiem Zrzeszenia Audytorów Energetycznych.Usługi
Nasze usługi zebraliśmy w następujących grupach:

Działania te składają się na nowoczesne i kompleksowe podejście do problemu zużycia energii. Ponadto oferujemy:

Audyty energetyczne i studia wykonalności

Oferujemy Państwu wykonanie wszelkich analiz przedinwestycyjnych związanych z gospodarką energetyczną w Państwa instytucji bądź zakładzie, tj. związanych z kupnem, wytwarzaniem, przesyłaniem oraz wykorzystaniem czynników energetycznych.


Praktycznie każda analiza wykonywana w fazie przedinwestycyjnej (w fazie decyzyjnej) związana jest z powstaniem określonej dokumentacji - opracowania, które określa przedmiot analizy, jej treść, wyniki oraz rekomendacje dalszych działań. W przypadku zagadnień związanych z wytwarzaniem oraz wykorzystaniem energii, podstawową formą takiej dokumentacji jest audyt energetyczny. Inną spotykaną formą jest również studium celowości bądź wykonalności. Znajdziesz u nas pomoc zarówno przy pojedynczych problemach, jak również w bardziej złozonych zagadnieniach o skali całego zakładu bądź grupy obiektów.

Wśród audytów energetycznych można wyróżnić:

 • audyt energetyczny budynku mieszkalnego/usługowego/użyteczności publicznej
 • audyt energetyczny źródła ciepła
 • audyt energetyczny sieci ciepłowniczej
 • audyt energetyczny budynku przemysłowego
 • audyt energetyczny procesu technologicznego
Opomiarowanie i monitoring zużycia czynników energetycznych

Oferujemy Państwu:
 • opomiarowanie zużycia wszelkich czynników energetycznych i mediów (energia elektryczna, paliwa płynne i gazowe, gazy techniczne, woda, ścieki),
 • wdrożenie systemu monitoringu zużycia czynników energetycznych.

Prawidłowe opomiarowanie oraz rejestrowanie zużycia czynników energetycznych jest jednym z podstawowych warunków, które muszą zostać spełnione, jeśli chcemy rozpocząć realizację działań mających na celu oszczędność energii.

Energia odnawialna i odzysk ciepła

Oferujemy Państwu kompleksowe przygotowanie koncepcyjne, opracowanie dokumentacji projektowej oraz realizację w systemie "pod klucz" inwestycji związanych z wykorzystaniem energii odnawialnej i odpadowej w następujących dziedzinach:

 • mała energetyka skojarzona (kogeneracja) w oparciu o silniki spalinowe (moce jednostek cieplno-prądowych od kilkudziesięciu kW do kilku MW)
 • zagospodarowanie zasobów energii geotermalnej
 • zastosowanie sprężarkowych oraz absorpcyjnych pomp ciepła do wykorzystania ciepła niskotemperaturowego
 • odzysk ciepła odpadowego z procesów grzewczych i technologicznych
 • zastosowanie turbin rozprężnych do produkcji energii elektrycznej z procesów rozprężania gazów i pary wodnej


Technologie wykorzystujące źródła energii odnawialnej należą do bardzo kosztownych w stosunku do urządzeń konwencjonalnych. Z drugiej strony ich eksploatacja jest wielokrotnie tańsza, bowiem wykorzystują one częstokroć darmowe zasoby, a jedyne koszty eksploatacji to energia napędowa dla urządzeń oraz koszty ich serwisu. Z tego względu w swojej działalności koncentrujemy się na tych technologiach, które w świetle rzeczywistych warunków techniczno-ekonomicznych w Polsce są realną alternatywą finansową dla wykorzystania paliw konwencjonalnych.

Układy kogeneracyjne w pierwszym rzędzie polecić należy w miejscach, gdzie występuje przynajmniej jeden z poniższych czynników:

 • darmowe bądź tanie paliwo (najczęściej gazowe): biogaz w oczyszczalniach ścieków i na wysypiskach śmieci, gaz z odmetanowania kopalń, gaz ziemny ze złóż lokalnych
 • ciągłe i równomierne zapotrzebowanie na ciepło i energię elektryczną
 • konieczność zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego obiektu

Zasoby geotermalne znajdują się na znacznym obszarze Polski, z czego jednak przeważająca część łatwodostępnych złóż jest niskotemperaturowa. Współpraca ze znanymi jednostkami naukowo-badawczymi w kraju:

 • Laboratorium Geotermalne Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk w Krakowie
 • Zakład Geologii i Geofizyki Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach
pozwala na wspólną realizację kompleksowych przedsięwzięć, obejmujących zarówno zagadnienia pozyskania, jak i wykorzystania ciepła.

Pompy ciepła bardzo dobrze współpracują z niskotemperaturowymi źródłami ciepła odpadowego, pozwalając na wykorzystanie w sposób użyteczny zawartej w nich energii. Z kolei średnio i wysokotemperaturowe źródła ciepła odpadowego za pomocą dostepnych urządzeń można wykorzystać do wspomagania procesów grzewczych i technologicznych.

Do wykorzystania bezpowrotnie traconej energii w wyniku rozprężania gazów wykorzystać można turbiny rozprężne, które produkują energię elektryczną. Każdy zakład, gdzie produkowana jest para, a następnie jest ona rozprężana w zaworach redukcyjnych przed podaniem jej do odbiorników, jest potencjalnym miejscem zastosowania takiej turbiny. Nadaje się ona również do zastosowania w stacjach redukcyjnych gazu ziemnego.

Certyfikaty energetyczne budynków

Na chwilę obecną trwają w Polsce prace legislacyjne, związane z wprowadzeniem systemu certyfikacji energetycznej budynków. Rozpoczęcie funkcjonowania tego systemu dla nowych budynków planowane jest na rok 2008 (budynki modernizowane - 2009). W momencie, gdy zacznie obowiązywać system certyfikacji, zaproponujemy Państwu taką usługę.

Usługi dla oczyszczalni ścieków

Oczyszczalnie ścieków stanowią szczególną grupę wśród naszych klientów. W przypadku oczyszczalni - a zwłaszcza tych obiektów, na których prowadzona jest gospodarka osadowa z fermentacją mezofilową i wytwarzaniem biogazu - znajdują zastosowanie wszystkie nasze usługi, a ich wdrożenie powoduje kompleksowe rozwiązanie wszelkich problemów od strony energetycznego zaopatrzenia obiektów oczyszczalni przy równoczesnej optymalizacji ponoszonych na ten cel kosztów.

Oczyszczalnie ścieków są szczególnymi obiektami w zakresie możliwości wykorzystania lokalnych zasobów energii odnawialnej, a w przypadku gdy wytwarzany jest na nich biogaz, to możliwe a zarazem celowe jest dążenie do osiągnięcia samowystarczalności energetycznej.

Kilkanaście wykonanych projektów technicznych, opracowań oraz analiz techniczno-ekonomicznych dla różnych obiektów pozwalają na stwierdzenie, że dobrze znamy problemy eksploatacyjne w zakresie gospodarki ciepłem, jakie występują na terenie oczyszczalni.

Zapraszam do zapoznania się z naszymi Wyślij e-mail oraz opisem Wyślij e-mail , wdrożonego przez naszą firmę partnerską na terenie oczyszczalni ścieków w Żywcu.


Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz

INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA
INFORMACJE
Kontakt
Michał Skrzypczak
VERT Energy Consulting
Wyślij e-mail
ul. Morskie Oko 7/71
43-316 Bielsko-Biała

tel: 33 816873133 8168731
tel: 604 050350604 050350
fax: (0-32) 757-04-99
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
sb: 10:00-14:00
rozwiń
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
Doradztwo energetyczne, obniżanie kosztów energii - galeria
Doradztwo energetyczne, obniżanie kosztów energii Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4 na 5 (liczba ocen: 6)
Poprzednia usługa: Sprzedaż, trading, outsourcing - ENERGETYKA   Następna usługa: Kompleksowe usługi elektroenergetyczne, Elbląg