favore.pl
Zabezpieczenie  przeciw graffiti ANTYGRAFFITI

Zabezpieczenie przeciw graffiti ANTYGRAFFITI nr 88641

Lokalizacja: cała Polska

WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
 [rozwiń]
udostępnionych przeze mnie danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz w celu realizacji prawnie uzasadnionych celów Współadministratorów danych. Współadministratorami są Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A, We Net Group S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A oraz We Net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia. [zwiń]

INFORMACJE
Cena
27 / Sprawdź rabat!
Użytkownik
retnuh ZweryfikowanyFavore.pl potwierdza prawdziwość danych kontaktowych tego wykonawcy
Wyślij zapytanie
Wyświetl wizytówkę
Kontakt
Michał Klawikowski
KLAWIKOWSKI
Wyślij e-mail
Krótka 20
83-000 Pruszcz Gdański

tel: 58 773004858 7730048
tel: 58 763005658 7630056
fax: 58 7730048
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 08:00-16:00
sb: 08:00-14:00
rozwiń
OPIS USŁUGI

Najistotniejszym aspektem i pierwszoplanowym kierunkiem działania systemu AGS® którym wykonujemy usługi jest zabezpieczanie powierzchni przed graffiti.
Działania te mają uzasadnienie w zdecydowanie mniejszych kosztach usuwania zabrudzenia i dają 100% pewność uzyskania tego efektu.

TECHNOLOGIA
Zabezpieczenie powierzchni przed graffiti polega na pokryciu fragmentu np. elewacji (na całej szerokości do wysokości około 3 - 4m) preparatem AGS® , który nakłada się w kilku warstwach (ilość warstw uzależniona od typu powierzchni) metodą natryskową, dzięki czemu uzyskuje się trwałą i prawie niewidoczną, zmywalną powłokę ochronną, która izoluje powierzchnię elewacji od wszelkich zabrudzeń.

OCHRONA
Dzięki tej powłoce zabrudzenie wykonane lakierem w aerozolu-graffiti nie wiąże się w sposób trwały ze strukturą materiału elewacyjnego lecz utrzymuje się na wierzchniej warstwie powłoki ochronnej i usuwane jest w 100%, przy zastosowaniu płukania gorącą wodą (około 90oC) pod ciśnieniem. Po usunięciu graffiti  ponownie nakładmy-odnawiamy warstwę zabezpieczenia (w miejscu przeprowadzonego czyszczenia).

PREPARATY
Preparaty do zabezpieczania przed graffiti AGS®
przeznaczone są do wszystkich typów powierzchni elewacyjnych i innych.
AGS®  jest bezbarwną dyspersją na bazie mikro wosków.

WŁAŚCIWOŚCI
Naturalność mikro wosków, które są podstawowym (wraz z wodą) składnikiem preparatu pozwala na ich stosowanie na każdego typu materiałach bez ryzyka wystąpienia nieprzewidzianych reakcji z podłożem.

Mogą być stosowane do ochrony przed graffiti innych powierzchni niż elewacje jak np. ogrodzenia, mury oporowe, wiadukty, okładziny marmurowe i ceramiczne, elementy z blachy, kosztowne tablice reklamowe, znaki drogowe, wiaty przystankowe, budki telefoniczne itp.
Z uwagi na plastyczne i zmywalne właściwości zabezpieczenia ( przy temperaturze ok. 90o C ) , nie stosuje się go do powierzchni, które podlegają bieżącej bądź okresowej kosmetyce jak np. szkło, powierzchnie wagonów kolejowych, tramwajowych i autobusowych .
Do rozwiązywania problemów z graffiti na tych powierzchniach służą preparaty do chemicznego czyszczenia dostępne w ofercie.

IZOLACJA
Ponadto AGS® można wykorzystać do ochrony hydrofobowej . Ich właściwości "izolacyjne" pozwalają na skuteczną ochronę przed wilgocią . Należy tutaj zwrócić uwagę na ciekawostkę, że pomimo właściwości izolujących, zabezpieczenie w żaden sposób nie redukuje dyfuzji czyli paro przepuszczalności pokrytej nim powierzchni. Jest to wynikiem konstrukcji molekularnej, która ( mówiąc obrazowo) formuje się
w postać odwróconego "lejka" zwróconego swoją szerszą stroną do wnętrza, natomiast węższą do zewnątrz powierzchni.
W związku z powyższym AGS®  mogą być z powodzeniem wykorzystywane do izolacji przed wilgocią na powierzchniach np. północno-zachodnich ścian budynków narażonych na stałe zawilgocenie przez opady deszczu lub też powierzchni mających bezpośredni, stały kontakt z woda jak filary nośne mostów itp.

   

Dlaczego warto zabezpieczać przed graffiti?

1. Preparaty do zabezpieczania AGS®  charakteryzują się następującymi właściwościami:

Są trwałe i skuteczne - Preparaty do zabezpieczenie opatrzone są gwarancją przynajmniej 7 letniej skuteczności i trwałości. Długoletnie doświadczenie producenta systemu AGS® (od 1983r) potwierdza, że w praktyce zachowują one swoje parametry nawet dłużej tj. do kilkunastu lat - przykłady terenowe z Szwecji wykazują, że zabezpieczone nimi budynki w latach 80 tych są nadal chronione, a usuwanie graffiti odbywa się wg. gwarancji systemu.

Są bezpieczne i ekologiczne - posiadają atesty "PZH", Aprobatę techniczną "ITB" ...więcej patrz "CERTYFIKATY" oraz pozytywną opinię Instytutu Ochrony Środowiska. Ich użytkowanie jest bezpieczne przy zachowaniu podstawowych zasad bhp, a proces czyszczenia graffiti odbywa się za pomocą gorącej wody pod ciśnieniem. Powstałe w jego wyniku ścieki nie wymagają utylizacji, lecz mogą zostać odprowadzane bezpośrednio do kanalizacji.

Są niepalne - dlatego mogą być stosowane w pomieszczeniach zamkniętych jak np. tunele metra itp. W razie pożaru nie tworzą trujących oparów.

Izolują materiały elewacyjne (lub inne) od wpływu różnych czynników powodujących ich niszczenie, jak oddziaływanie wilgoci, promieni UV, zabrudzeń komunikacyjnych, atmosferycznych lub będące wynikiem wandalizmu jak GRAFFITI, plakaty itp. Pojęcie "odizolowania" materiału należy rozumieć w ten sposób, że układ molekularny składników preparatu formuje się w postać odwróconego "lejka", dzięki czemu zachowuje on i nie redukuje paro przepuszczalności zabezpieczonej powierzchni, natomiast przenikanie wilgoci z zewnątrz do wewnątrz powierzchni jest zdecydowanie ograniczone. Wszelkie powstałe zabrudzenia nie wiążą się ze strukturą właściwej powierzchni lecz z warstwą zabezpieczenia co umożliwia ich usunięcie. W efekcie wpływa to na opóźnienie procesu niszczenia materiałów pokrytych zabezpieczeniem.

2. Pozwalamy sobie na przytoczenie kilku argumentów przemawiających za korzyściami z zastosowania preparatów AGS® do zabezpieczenia przed graffiti, a mianowicie:

ZABEZPIECZENIE:

· gwarantuje 100% usunięcie graffiti przy użyciu czystej, gorącej wody, przywracając pierwotny stan powierzchni.

· pozwala na "właściwe" i zgodne ze sztuką budowlaną przeprowadzenie prac odczyszczających, które nie wpływają negatywnie na strukturę materiałów z których wykonana jest elewacja lub inna powierzchnia.

· chroni powierzchnię przed naturalnym i nie naturalnym niszczeniem (graffiti), zdecydowanie przedłużając okres jej trwałości, co wpływa na zmniejszenie kosztów eksploatacji obiektu.

· eliminuje niebagatelne koszty przeprowadzenia ponownego remontu na wypadek powstania graffiti.

· eliminuje problem z doborem odpowiedniego koloru farby elewacyjnej dla ujednolicenia mechanicznie "wyczyszczonej", a zazwyczaj uszkodzonej powierzchni.

· jest zdecydowanie mniej kosztowne, niż usuwanie graffiti metodą chemiczną, która pomimo wyższych kosztów wykonania nie gwarantuje zawsze uzyskania zamierzonego efektu i niesie ryzyko uszkodzenia czyszczonej powierzchni.

· stanowi nie znaczny wydatek procentowy w skali całkowitych kosztów remontu lub wzniesienia elewacji. Według danych zaczerpniętych od różnych inwestorów koszt zabezpieczenia podnosi całkowity koszt prac elewacyjnych od ułamku procenta do kilku procent.

· pozwala na szybkie usunięcie graffiti, co wpływa na świadomość grafficiarzy, utwierdzając ich w przekonaniu, że z uwagi na szybkie "zniknięcie" ich dzieła miejsce to nie warte jest "zainteresowania" , gdyż zbyt krótka ekspozycja graffiti nie zachęca do jego ponownego tworzenia.

· rozwiązuje problem nawet w przypadku częstych wizyt "upartych" grafficiarzy, gdyż czyszczenie może odbywać się wielokrotnie, pod warunkiem każdorazowego ponownego zabezpieczania uprzednio czyszczonej powierzchni.

Podsumowując powyższe stwierdzamy, że zabez- pieczenie przed graffiti winno być uwzględniane każdorazowo w projektach restaurowania, bądź wznoszenia nowych elewacji lub innych inwestycji, jako ostatni-finalny etap prac.

W dobie rozprzestrzeniania graffiti kosztowność każdego przedsięwzięcia budowlanego, naznaczonego ryzykiem pojawienia się tego problemu, powinno być poparte troską o zastosowanie skutecznej metody ochrony wzniesionych powierzchni, co pozwoli na ich długie, bezproblemowe użytkowanie, dające poczucie właściwie ulokowanych i nie zmarnowanych pieniędzy.

Wykonanie zabezpieczenie oraz serwisowanie przez Autoryzowanego Wykonawcę Usług AGS gwarantuje odpowiednią jakość powłoki.

Bliższe informacje na stronie Wyślij e-mailZapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz


RABATY
Rabat 10 %
Przy zamówieniu 100 x m²Rabat nr 1
INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA
INFORMACJE
Cena
27 / Sprawdź rabat!
Użytkownik
retnuh ZweryfikowanyFavore.pl potwierdza prawdziwość danych kontaktowych tego wykonawcy
Wyślij zapytanie
Wyświetl wizytówkę
Kontakt
Michał Klawikowski
KLAWIKOWSKI
Wyślij e-mail
Krótka 20
83-000 Pruszcz Gdański

tel: 58 773004858 7730048
tel: 58 763005658 7630056
fax: 58 7730048
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 08:00-16:00
sb: 08:00-14:00
rozwiń
OPINIE O UŻYTKOWNIKU retnuh
Zabezpieczenie przeciw graffiti ANTYGRAFFITI - galeria
Zabezpieczenie przeciw graffiti ANTYGRAFFITI Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4,5 na 5 (liczba ocen: 14)
Poprzednia usługa: Najtańsze okna pcv Grybów firma K7 okna i drzwi !   Następna usługa: Turbosprężarki