favore.pl
Favore.plUsługiUsługi remontowo - budowlaneUsługi administracja, obsługa

Oczyszczanie ścieków, uzdatnianie wody

Jakość wody w Twoim domu pozostawia wiele do życzenia? Tutaj znajdziesz usługi uzdatniania wody i oczyszczania ścieków. Wśród rozwiązań, jakie proponują fachowcy, znajdziesz uzdatnianie, zmiękczanie i dezynfekcję wody, filtrację i odżelazianie. Zobacz dostępne oferty i wybierz najlepszą dla siebie! rozwiń
KATEGORIE
ZAMIAST SZUKAĆ, NAPISZ CO POTRZEBUJESZ, A FIRMY WYŚLĄ CI SWOJE OFERTY, BYŚ MÓGŁ WYBRAĆ NAJLEPSZĄ

Jesteś zainteresowany przydomową oczyszczalnią ścieków? Chcesz uzdatnić wodę? A może potrzebujesz montażu szamba betonowego? Nasi specjaliści zajmą się oczyszczaniem ścieków i uzdatnianiem wody kompleksowo i profesjonalnie.

Opisz dokładnie, jakie usługi z zakresu oczyszczania ścieków i uzdatniania wody Cię interesują.

Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
Wysłanie zapytania jest bezpłatne i do niczego Cię nie zobowiązuje
 [rozwiń]
udostępnionych przeze mnie danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz w celu realizacji prawnie uzasadnionych celów Współadministratorów danych. Współadministratorami są Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A, We Net Group S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A oraz We Net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia. [zwiń]

1 2 3 4 5   z 5  

Oczyszczalnia ścieków

Jest to zbiór urządzeń i przyrządów technicznych do oczyszczania ścieków oraz obiektów pomocniczych, które w głównej mierze są niezbędnych do prawidłowej eksploatacji, konserwacji czy chociażby kontroli. W zależności od rodzaju dopływającej wody możemy wyróżnić miejskie oczyszczalnie ścieków, przemysłowe oczyszczalnie ścieków oraz specjalistyczne oczyszczalnie ścieków. Z kolei na mechaniczne, chemiczne i biologiczne oczyszczalnie ścieków możemy wyróżnić ze względu na rodzaj stosowanej metody oczyszczania ścieków oraz procesy bezpośrednio z nią związane.

Ścieki bytowe

Ścieki z metabolizmu człowieka lub funkcji bytowych z budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej, a także ścieki o podobnym składzie fizykochemicznym z tych budynków.

Ścieki komunalne

Jest to mieszanka ścieków bytowych lub ścieków bytowych z różnymi rodzajami ścieków przemysłowych wraz z wodami opadowymi czy roztopowymi. Odprowadzane są one urządzeniami, które służą do procesowania zadań gminy, głównie w przedziale kanalizacji i oczyszczania ścieków.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Jest ona użytecznym i ekologicznym urządzeniem dla domów położonych w miejscowościach o rozproszonej zabudowie, gdzie nie opłaca się prowadzić zbiorczej kanalizacji domowej. Należy zachęcać jej właścicieli do budowania ich, ze względu na to, że są one długotrwałe i prawie bezobsługowe w użytkowaniu, z rocznymi kosztami eksploatacji kształtowanymi na bardzo niskim poziomie. Najważniejsze na co warto zwrócić uwagę to to, że działają one z bardzo krótkim okresem zwrotu inwestycyjnego, uśrednionym po trzech latach.

Działanie obejmuje wprowadzenie na terenie obiektu, który prowadzi w sobie intensywne, ale naturalne procesy biologiczne. Główny powód takich działań to rozbicie ścieków bytowych na proste i przyjazne dla środowiska związki mineralne, które mogą być odprowadzane do gruntu, ścieków lub rzek bez ich skażenia.

Uzdatnianie wody

Jest to proces polegający na poprawie jakości wody do punktu, w którym można ją wykorzystać w razie potrzeby. Uzdatnianie wody z kranu polega na doprowadzeniu wody do stanu, który jest bezpieczny do picia, a jej smak i zapach są neutralne dla pijącego. Proces uzdatniania wody przemysłowej jest różny. W tym przypadku woda nie musi mieć nienagannego smaku i aromatu, ale musi być jak najbardziej miękka, aby maszyny mające kontakt z taką wodą nie zostały uszkodzone przez osady kamienia kotłowego.

Wybierz kategorię usług

Wybierz lokalizację