favore.pl
Favore.plUsługiUsługi remontowo - budowlaneUsługi budowlane

Stropy projektowanie, wycena, wykonastwo

Stropy, konstrukcje, naprawy. Chcesz zbudować nową kondygnację i potrzebujesz stropu? Zapoznaj się z naszym portalem i znajdź odpowiednich fachowców. Zobacz dostępne oferty i wybierz najlepszą dla siebie! rozwiń
KATEGORIE
ZAMIAST SZUKAĆ, NAPISZ CO POTRZEBUJESZ, A FIRMY WYŚLĄ CI SWOJE OFERTY, BYŚ MÓGŁ WYBRAĆ NAJLEPSZĄ

Potrzebujesz wykonania nowego stropu? Chcesz wymienić części w stropie? Opisz dokładnie, na czym Ci zależy, a nasi wykonawcy skontaktują się z Tobą!

Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
Wysłanie zapytania jest bezpłatne i do niczego Cię nie zobowiązuje
 [rozwiń]
udostępnionych przeze mnie danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz w celu realizacji prawnie uzasadnionych celów Współadministratorów danych. Współadministratorami są Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A, We Net Group S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A oraz We Net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia. [zwiń]

Stropy

Jest to specjalny poziomy fragment konstrukcyjny, który oddziela sobą kondygnacje na dachu. Znajduje się on pomiędzy sufitem a posadzką dachu.

Istnieje kilka rodzajów stropów. Wybór konkretnego z nich zależy od projektanta konstrukcji i zależy od głównych cech geometrycznych całego budynku. Brane są pod uwagę: kształt, rozpiętość podpór oraz obciążenie, które może na sobie trzymać.

Do najczęściej wybieranych stropów należą:

Strop gęstożebrowy – jest jednym z najczęściej wybieranych rodzajów stropu. Składa się on z ogromnej ilości, blisko ułożonych żeber, które mają za zadanie spełniać funkcje nośną. Mogą być one wykonywane tuż na miejscu budowy, ale również jako prefabrykowane i półprefabrykowane produkty.

Stropy monolityczne – jest to również jeden z najbardziej popularnych rodzajów stropu. Tworzenie ich polega na montażu szalunku oraz podpór już na całej powierzchni. Konstrukcję tą następnie zalewa się w celu utwardzenia mieszanką betonową. Najczęściej stosuje się ten rodzaj przy skomplikowanych kształtach oraz większych obciążeniach.

Strop prefabrykowany – jest wykonany z kilku elementów tj. beton komórkowy, płyt kanałowych, ale także żelbetonowych płyt. Rodzaj ten nie wymaga podpór montażowych.

Strop półprefabrykowany – jest to rodzaj stropu monolitycznego. Za główny element uznaje się zbrojone płyty, na których następnie układa się dodatkowe wzmocnienie i zalewa nadbetonem.

Strop drewniany – jest to jeden z najrzadziej używanych stropów, ze względu na to, że najczęściej występuje on w domkach letniskowych i drewnianych, będących lekką konstrukcją. Przez lekką masę, niestety konstrukcja ta jest dość mocno podatna na ugięcia, co przenosi drgania, ale także dźwięki uderzeniowe.

Wybierz kategorię usług

Wybierz lokalizację