favore.pl
Favore.plUsługiUsługi remontowo - budowlaneUsługi ogrodnicze

Bramy, kraty, ogrodzenia

Wyznajesz zasadę, że Twój dom to Twa twierdza? Chcesz odpocząć od świata w zaciszu swojej posesji? Funkcjonalne i piękne ogrodzenie wyznaczy teren Twojego azylu. Obejrzyj oferty fachowców, którzy mogą wykonać taki parkan, bramę lub kraty, jakie sobie zamarzysz. Zobacz dostępne oferty i wybierz najlepszą dla siebie! rozwiń
KATEGORIE
ZAMIAST SZUKAĆ, NAPISZ CO POTRZEBUJESZ, A FIRMY WYŚLĄ CI SWOJE OFERTY, BYŚ MÓGŁ WYBRAĆ NAJLEPSZĄ

Wokół Twojego domu nie ma płotu? Brakuje Ci czasu by znaleźć fachowca, który wykona ogrodzenie? U nas znajdziesz go szybko i celnie! Bramy wjazdowe, siatki ogrodzeniowe i ogrodzenia panelowe to dla naszych profesjonalistów codzienność!

Opisz, jakiego ogrodzenia lub bramy potrzebujesz, na kiedy, z jakich materiałów itp.

Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
Wysłanie zapytania jest bezpłatne i do niczego Cię nie zobowiązuje
 [rozwiń]
udostępnionych przeze mnie danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz w celu realizacji prawnie uzasadnionych celów Współadministratorów danych. Współadministratorami są Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A, We Net Group S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A oraz We Net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia. [zwiń]

1 2 3 4 5 6   z 74  

Przepisy prawne a ogrodzenie

Ogrodzenia są prostym wyznacznikiem granic działki lub gruntu. Pozwalają one uniknąć sporów co do wywłaszczenia terenu, jeśli takie ogrodzenie zostało postawione zgodnie z wymiarami przedstawionymi na planach działki. Wydzielają to, co jest nasze i chronią nasz grunt przed bezprawnym wtargnięciem obcych ludzi, wywołują poczucie bezpieczeństwa. Często też osłaniają teren, tak aby móc czuć się swobodnie przebywając na ogrodzie i przykładowo opalając się.

O czym należy pamiętać wybierając ogrodzenie?

To, czy ogrodzenie działki można postawić bez żadnych dodatkowych formalności, zależy głównie od jego wysokości. Po nowelizacji przepisów prawnych nie jest wymagane zgłaszanie w odpowiednim urzędzie takiej czynności, jeśli ogrodzenie nie przekroczy 2,2 metra wysokości. Nie musimy również zgłaszać przebudowy istniejącego już płotu, nawet takiego który oddziela dwie działki sąsiadujące ze sobą lub jest to ogrodzenie od strony ulicy. Ze względów bezpieczeństwa zapisany jest również przepis, że ogrodzenia poniżej 1,8 metra nie mogą mieć niebezpiecznego zakończenia w górnej części konstrukcji. Należy przede wszystkim unikać ostrych szpiców i innych podobnych wykończeń, głównie metalowych i niepłaskich. Przepis ten został stworzony głównie z myślą o zwierzętach, ale też ludziach i ich bezpieczeństwie.

Kwestię sporną w postawieniu ogrodzenia stanowią koszty. W nowym budownictwie, osiedlach szeregowych, bliźniakach i innych budowach z rąk deweloperów, zazwyczaj ogrodzenie jest już gotowe i wliczone w cenę nieruchomości. Problem może się pojawić, jeśli dom stawiamy na zakupionej przez nas działce, a obok buduje się sąsiad. Pytanie, kto ponosi koszty ogrodzenia, które ma dzielić te dwie działki. Prawo nie reguluje dokładnie tej kwestii, ale w myśl litery prawa, sąsiedzi zmuszeni są dojść do porozumienia w kwestii wizualnej ogrodzenia, a koszty ponosi ten, z którego inicjatywy to wyszło. Podsumowując, płaci ta osoba, która potrzebuje tego ogrodzenia do ochrony swojej własności, sąsiad niezainteresowany tym tematem nie ma obowiązku współfinansowania ogrodzenia. Prawo również reguluje kwestię bram wjazdowych i furtek. Muszą się one obowiązkowo znajdować w granicach działki i ich otwieranie lub zamykanie nie może nachodzić na sąsiednią działkę, ponieważ może przeszkadzać. Minimalna szerokość furtki wejściowej to 90 cm dla posiadłości jednorodzinnej, a szerokość bramy wjazdowej nie może być mniejsza niż 2,4 metra.

Wybierz kategorię usług

Wybierz lokalizację