favore.pl
Marzysz o pięknej podłodze z płytek? Tutaj znajdziesz oferty usług posadzkarskich. Najlepsi fachowcy mogą wykonać dla Ciebie posadzkę z gresu, terakoty, kamienia czy mozaiki. Pomogą Ci również wybrać najlepsze materiały, dotrzeć do najtańszych sklepów i najpiękniejszych wzorów. Zobacz dostępne oferty i wybierz najlepszą dla siebie! rozwiń
KATEGORIE
strony internetowe
ZAMIAST SZUKAĆ, NAPISZ CO POTRZEBUJESZ, A FIRMY WYŚLĄ CI SWOJE OFERTY, BYŚ MÓGŁ WYBRAĆ NAJLEPSZĄ

Potrzebujesz wykonania posadzki miksokretem? A może dobrze byłoby skuć i położyć nową wylewkę betonową? Zastanawiasz się nad posadzką żywiczną? Usług w tym zakresie udzielą Ci nasi profesjonaliści. Doradzą, jakich materiałów użyć i wykonają dla Ciebie prace posadzkarskie - zawsze solidnie i uczciwie.

Opisz dokładnie, jakie usługi dotyczące posadzek i wylewek Cię interesują.

Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
Wysłanie zapytania jest bezpłatne i do niczego Cię nie zobowiązuje
 [rozwiń]
udostępnionych przeze mnie danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz w celu realizacji prawnie uzasadnionych celów Współadministratorów danych. Współadministratorami są Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A, We Net Group S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A oraz We Net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia. [zwiń]

1 2 3 4 5 6   z 60  

Posadzki i wylewki – czyli podstawa każdego wnętrza

Bez fachowej wylewki nie będzie udanej posadzki – wie o tym każdy, kto kiedykolwiek zajmował się układaniem podłóg. O czym jeszcze należy pamiętać i na czym polegają prace przy posadzkach?

Czym się zajmuje posadzkarz?

Posadzkarz to fachowiec, który zajmuje się przygotowywaniem wylewki oraz wykonywaniem podłóg różnego rodzaju. Mogą to być posadzki betonowe, podłogi drewniane, płytki, czy wykładziny. Fachowcy zajmujący się tymi pracami najczęściej znajdują zatrudnienie w firmach budowlano-montażowych lub budowlanoremontowych. Czasem ich zajęcie może mieć również charakter rzemieślniczy. Niekiedy, zwłaszcza w małych firmach remontowych lub budowlanych prace związane z posadzkami i wylewkami wykonuje fachowiec ogólnobudowlany.

Zakres prac posadzkarskich

Wydaje się być oczywistym, że posadzkarz zajmuje się przede wszystkim kompleksowym wykonywaniem posadzek. W skład tych obowiązków wchodzi jednak szereg drobniejszych prac; przygotowawczych, technicznych i wykończeniowych. Kluczową z nich jest przygotowanie oraz wylanie wylewki, która będzie podstawą przyszłej posadzki. Fachowiec musi skrupulatnie przygotować pod nią grunt, wyrównać poziom oraz starannie ułożyć wszelkie elementy, które mają zostać zatopione.

Dopiero gdy podkład w postaci wylewki jest prawidłowo wykonany, można zająć się układaniem właściwej posadzki. Praca ta wygląda różnie w zależności od rodzaju podłogi, jaka ma zostać wykonana, a także jej przeznaczenia i całkowitej powierzchni. Tak czy inaczej, nie jest to praca łatwa i często wiąże się z układaniem skomplikowanych wzorów oraz dokładnym odmierzaniem i przycinaniem elementów podłogowych. Oprócz tego posadzkarz zajmuje się również przygotowywaniem materiałów oraz prac pomocniczych, takich jak; izolacje akustyczne i termiczne, prace wykończeniowe, wykonywanie warstw ochronnych.

Do najczęstszych zleceń, których podejmują się posadzkarze należą takie prace jak: wykonanie posadzki anhydrytowej lub cementowej, wylewki maszynowe, uzupełnienie podłogi betonowej, wylanie wylewki na tarasie, na balkonie, wylewki przemysłowe, wyrównanie podłogi, szlifowanie posadzki, odtworzenie posadzek, wykonanie szlichty, skucie posadzek, wylewek, położenie nowych.

Rodzaje wylewek

Wylewka podłogowa jest swojego rodzaju podkładem pod posadzkę, którą zamierzamy ułożyć. Od tego podłoża będzie zależało to, czy końcowy efekt prac będzie estetyczny, funkcjonalny, trwały i pozbawiony pęknięć. Dobrze przygotowany grunt zapewnia dobre wypoziomowanie oraz wytrzymałość na ciężary. Drugim powodem stosowania wylewek jest krycie przewodów i rur instalacji wodnej, kanalizacyjnej oraz grzewczej. Jaką wylewkę wybrać? To pytanie warto oczywiście zadać fachowcowi, który zajmuje się naszym zleceniem. By posadzka mogła być trwała i estetyczna, wylewka musi być wykonana w odpowiedni sposób.

Wylewka cementowa, tradycyjna – jest to standardowy podkład o grubości na ogół zbliżonej do 6-8cm. Ich trwałość i czas wysychania zależy od składu mieszanki. Tradycyjne wylewki pełną twardość uzyskują nawet dopiero po ok. miesiącu od wylania, natomiast specjalne, szybko schnące zaprawy mogą być w pełni gotowe już nawet po jednym dniu. Wylewka cementowa na ogół nie potrzebuje dodatkowych zbrojeń. Podkład zespolony kurczy się podczas wysychania, dlatego, jeśli jest on wykonywany na dużych powierzchniach, niezbędne są dylatacje, dzięki którym nie powstają później rysy.

Wylewka samopoziomująca – to nowoczesna forma wylewki, która może być cementowa lub anhydrytowa. Wykonuje się je na jastrychu lub wcześniejszym podłożu. Ich główną funkcją jest dokładne wypoziomowanie. W zależności od składu, grubości i rodzaju takiej wylewki, może być ona stosowana jako podkład pod posadzkę drewnianą, żywiczną lub ceramiczną, a także może czasem funkcjonować jako samonośny podkład. Do zalet wylewek samopoziomujących możemy zaliczyć mniej skomplikowany proces wykonywania, stosunkowo szybki czas wiązania oraz to, że nie wymaga ona dodatkowego zbrojenia ani zacierania.

Rodzaje posadzek

Posadzki można kategoryzować ze względu na wiele aspektów. Każdy rodzaj podłoża ze względu na materiał, z którego zostało wykonane może mieć z kolei różne rodzaje z uwagi na odmianę, kształt lub sposób wykonania. Najpopularniejszym i jednocześnie najbardziej ogólnym podziałem posadzek jest jednak kategoryzacja ze względu na sposób układania.

Posadzki spoinowe – czyli takie, na które składa się wiele połączonych ze sobą elementów. Jest to jeden z najpopularniejszych rodzajów posadzek ze względu na często różnorodne i ciekawe wzornictwo. Do posadzek spoinowych możemy zaliczyć podłogi z płyt kamiennych, płytek różnego rodzaju, paneli, desek podłogowych itp.

Posadzki bezspoinowe – czyli jednoelementowe, gdzie podłoga jest jednolita. Mogą to być np. posadzki wykonane z gipsu, gliny, wapna, czy cementu, a także różnego rodzaju wykładziny, linolea oraz inne podłogi z tworzyw sztucznych.

Posadzki żywiczne – które wykonuje się z połączenia różnego rodzaju żywic oraz kruszyw. Ich główną zaletą jest szczelność, duży wybór kolorów oraz odporność na ścieranie. Charakteryzują się również ciekawą estetyką, możliwością uzyskania unikalnych wzorów oraz wysokim połyskiem lub atrakcyjną fakturą.

Posadzki mozaikowe – są podobne do posadzek bezspoinowych, jednak różnią się sposobem układania. W przypadku posadzek mozaikowych proces ten jest często dużo bardziej żmudny, pracochłonny i mniej przewidywalny. Mozaiki często składają się z bardzo drobnych i różnych elementów, które połączone tworzą ciekawy, unikalny obraz. Mogą one przybierać formę od prostszych i bardziej złożonych wzorów geometrycznych, przez wzory powtarzalne, aż po wzory bardzo abstrakcyjne, czy artystyczne.

Posadzki przemysłowe – stosowane są przede wszystkim na dużych powierzchniach, w pomieszczeniach magazynowych, przemysłowych, halach produkcyjnych, chłodniach, centrach logistycznych itp. Posadzka przemysłowa powinna być bardzo wytrzymała, antypoślizgowa, odporna na ścieranie oraz duże obciążenia, gdyż często znajduje się w miejscach narażonych na uszkodzenia mechaniczne i duże zużycie. Dlatego też najczęściej wykonuje się je z betonu lub żelbetonu.

Wybierz kategorię usług

Wybierz lokalizację