favore.pl
Twoje dziecko niedługo rozpocznie edukację w szkole? Chcesz by uczyło się w nieprzypadkowej placówce, najlepiej wyposażonej i przyjaznej dla uczniów? Zobacz oferty szkół podstawowych, które zapraszają w swoje progi prezentując się tutaj. Sprawdź gdzie warto zapisać swoją pociechę. Zobacz dostępne oferty i wybierz najlepszą dla siebie! rozwiń
KATEGORIE
ZAMIAST SZUKAĆ, NAPISZ CO POTRZEBUJESZ, A FIRMY WYŚLĄ CI SWOJE OFERTY, BYŚ MÓGŁ WYBRAĆ NAJLEPSZĄ

Szukasz idealnej szkoły podstawowej dla swojego dziecka? Chcesz by czuło się tam bezpiecznie i mogło rozwinąć skrzydła? Cenisz jakość pomocy naukowych i profesjonalną kadrę nauczycielską? Wśród zebranych u nas szkół na pewno znajdziesz taką, która będzie idealna!

Opisz dokładnie, jakie masz wymagania co do wyboru szkoły podstawowej.

Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
Wysłanie zapytania jest bezpłatne i do niczego Cię nie zobowiązuje
 [rozwiń]
udostępnionych przeze mnie danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz w celu realizacji prawnie uzasadnionych celów Współadministratorów danych. Współadministratorami są Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A, We Net Group S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A oraz We Net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia. [zwiń]

1 2 3 4 5 6   z 6  

Szkoła podstawowa – czym jest, jakie ma etapy, rodzaje szkół podstawowych

Szkoła podstawowa jest pierwszym etapem zorganizowanej edukacji. To właśnie w niej uczniowie poznają podstawową wiedzę na temat funkcjonowania świata.

W Polsce nauka w szkole podstawowej jest obowiązkowa. Dziecko może rozpocząć swoją edukację w wieku 6 albo 7 lat, a czas jego nauki jest podzielony na dwa etapy.

Pierwszy etap przypada na klasy I-III i nazywany jest edukacją wczesnoszkolną. Na tym etapie lekcje prowadzone są zazwyczaj przez jednego nauczyciela, który z reguły jest również wychowawcą klasy. Wyjątkiem mogą być zajęcia z języków obcych lub wychowania fizycznego.

Drugi etap przypada na klasy IV-VIII i oprócz podstawowych przedmiotów takich jak matematyka i język polski dochodzą bardziej zaawansowane przedmioty typu fizyka, biologia, geografia czy też chemia. Dla uczniów znajdujących się na tym etapie dyrektor szkoły może wprowadzić dodatkowe zajęcia edukacyjne, których nie obejmuje program kształcenia.

Na koniec swojej edukacji, uczniowie VIII klas podchodzą do egzaminu ośmioklasisty. Obowiązuje on od roku szkolnego 2018/2019 i nie ma on minimalnego progu zdawalności, co oznacza że nie można go nie zdać. Egzamin ośmioklasisty składa się z 3 przedmiotów: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. W dniu zakończenia roku szkolnego każdy uczeń otrzymuje zaświadczenie o wynikach egzaminu.

Wyróżnia się 3 typy szkół podstawowych:

• Publiczne – prowadzone przez jednostki samorządu terytorialnego, czyli gminy, miasta czy też powiaty,

• Społeczne – podlegają nadzorowi kuratoriów oświaty, natomiast mają pełną decyzyjność w kwestii liczebności klas, atmosfery wychowawczej, kierunków i sposobów nauczania,

• Prywatne – czerpią środki na pokrycie swej działalności przede wszystkim z czesnego.

Wybierz kategorię usług

Wybierz lokalizację