favore.pl
Szukasz specjalistów od optoelektroniki? Prowadzisz działalność związaną z pozyskiwaniem, gromadzeniem i przesyłaniem informacji za pomocą wiązek światła? Tu swoje usługi oferują firmy zajmujące się laserami, światłowodami oraz wizualizacją elektroniczną czyli wyświetlaczami i monitorami. Zobacz dostępne oferty i wybierz najlepszą dla siebie! rozwiń
KATEGORIE
ZAMIAST SZUKAĆ, NAPISZ CO POTRZEBUJESZ, A FIRMY WYŚLĄ CI SWOJE OFERTY, BYŚ MÓGŁ WYBRAĆ NAJLEPSZĄ

Szukasz specjalisty od wyświetlaczy LCD lub systemów solarnych? Potrzebujesz usługi związanej z optoelektroniką? Nasi eksperci zajmą się wszystkim! Lasery, wyświetlacze i światłowody nie mają przed nimi tajemnic!

Opisz dokładnie, jakie usługi lub urządzenia optoelektryczne Cię interesują.

Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
Wysłanie zapytania jest bezpłatne i do niczego Cię nie zobowiązuje
 [rozwiń]
udostępnionych przeze mnie danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz w celu realizacji prawnie uzasadnionych celów Współadministratorów danych. Współadministratorami są Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A, We Net Group S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A oraz We Net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia. [zwiń]

1 2   z 2  

Optoelektronika – czym jest, czym się zajmuje, jakie ma właściwości>

Optoelektronika jest to technika systemów i przyrządów, które emitują, modulują, transmitują lub wykrywają światło. Zajmuje się konstrukcją i zastosowaniem urządzeń i aparatów do emisji i detekcji światła. Światło cechuje bardzo wysoka częstotliwość.

Do zadań optoelektroniki należy: pozyskiwanie (poprzez detektory fotoelektryczne), gromadzenie (na laserowych czytnikach CD, DVD), przesyłanie (techniką światłowodową lub przez porty podczerwieni IrDA), przetwarzanie (poprzez komputery optyczne) oraz prezentacja (wszystko co wiąże się z wizualizacją w elektronice, na przykład poprzez monitory CRT, metryce diod LED, wyświetlacze plazmowe, wyświetlacze LCD).

Optoelektronika ma swoje zastosowanie w wielu dziedzinach nauki, między innymi w fizyce ciał stałych, elektronice, medycynie czy chemii. Jest stosowana w wielu rzeczach, na przykład do wzmacniania kontrastowości i jaskrawości obrazu, przekształcania informacji obrazowych z obszaru widma niewidzialnego na widzialne, w telekomunikacji światłowodowej, w czujnikach, do konstrukcji monitorów płaskich.

Właściwości optoelektroniki:

• Możliwość realizacji końcowego sygnału w postaci obrazu,

• Szybkość przesyłania sygnału,

• Bardzo dobra izolacja między kanałami (nośnikiem – fotonem),

• Jednokierunkowość sprzężenia i brak sprzężenia zwrotnego,

• Obciążalność funkcjonalna – modulacja częstotliwości, amplitudy, kierunku fal, jej polaryzacji i fazy drgań),

• Taniość, dostępność, kompatybilność z innymi technologiami,

• Duża dobrość w porównaniu do elektroniki.

Wybierz kategorię usług

Wybierz lokalizację