favore.pl
Szukasz usług związanych z metalurgią? Potrzebujesz fachowców od metaloplastyki, odlewnictwa lub metaloznawstwa? Chcesz zamówić wyroby hutnicze albo ozdobne przedmioty użytkowe z metalu? Tutaj znajdziesz oferty firm, które specjalizują się w pozyskiwaniu i przetwarzaniu metali i stopów o różnych właściwościach. Zobacz dostępne oferty i wybierz najlepszą dla siebie! rozwiń
KATEGORIE
ZAMIAST SZUKAĆ, NAPISZ CO POTRZEBUJESZ, A FIRMY WYŚLĄ CI SWOJE OFERTY, BYŚ MÓGŁ WYBRAĆ NAJLEPSZĄ

Poszukujesz specjalisty z zakresu metalurgii? A może interesuje Cię metaloplastyka? Chcesz zlecić obróbkę plastyczną przedmiotu? Wszelkie usługi związane z metalami zaproponują Ci nasi specjaliści w branży!

Opisz dokładnie, jakie usługi z zakresu metalurgii Cię interesują .

Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
Wysłanie zapytania jest bezpłatne i do niczego Cię nie zobowiązuje
 [rozwiń]
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

1 2 3 4 5 6   z 10  

Metalurgia to szeroko pojęta nauka o metalach, natomiast przedmiot metalurgiczny zajmuje się kompleksowym obrobieniem danego metalu od surowca do produktu gotowego. Oznacza to, że obejmuje on cały proces od wydobycia na przykład rzadkiej rudy koltanu w Demokratyczniej Republice Konga do stworzenia procesora używanego w najnowszej elektronice w Singapurze.

Jak zostać metalurgiem?

Metalurgia z racji swojej obszerności i wielkości materiały który jest w niej ujęty można studiować w Wyższych Szkołach – najczęściej politechnikach. Przedmiot ten jest od wielu lat perspektywiczny i wydaje się, że będzie jeszcze przez wiele dekad ze względu na zapotrzebowanie zawodu metalurga w gospodarce światowej.

Czym zajmuje się współczesna metalurgia?

Współczesne usługi metalurgiczne skupione są głównie na przerobie metali już wcześniej znanych bądź relatywnie nowych na światowych rynkach. Na przykład toczą stal czarną, tytan, aluminium i wiele innych rud metali. W metalurgii najczęściej spotkamy się z takim sprzętem jak CNC, ogromne prasy hydrauliczne, lasery czy wodne piły ciśnieniowe. Współczesna metalurgia wykorzystywana jest w najnowocześniejszych branżach świata, takich jak informatyka (budowa komputera) czy kosmonautyka.

Przykłady usług metalurgicznych:

-produkcja konstrukcji metalowych i ich części

-kucie, prasowanie, wytłaczanie i walcowanie metali

-obróbka metali i nakładanie powłok na metale

-obróbka mechaniczna elementów metalowych

- produkcja narzędzi

-elementy boksów dla koni

-produkcja bryczek.

W Polsce istnieje wiele zakładów metalurgicznych jako pozostałości po komunizmie. Polska posiada wiele rud metali (np. miedzi w Lubinie) a wielkie huty i zakłady metalurgiczne zajmujące się obróbką tych metali pozostało, często jako nadal działające zakłady, które powstały w ramach wielkiej industrializacji i przetrwały zmiany systemowe w Polsce.

Wybierz kategorię usług

Wybierz lokalizację