favore.pl
Favore.plUsługiUsługi pozostałeUsługi ekologia

Woda i ścieki

Szukasz ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań w zakresie pozyskiwania wody pitnej, uzdatniania i oczyszczania? Tu znajdziesz pogotowie kanalizacyjne oraz usługi firm oferujących urządzenia i systemy do filtrowania i zmiękczania wody i zakładających oczyszczalnie ścieków. Zobacz dostępne oferty i wybierz najlepszą dla siebie! rozwiń
KATEGORIE
ZAMIAST SZUKAĆ, NAPISZ CO POTRZEBUJESZ, A FIRMY WYŚLĄ CI SWOJE OFERTY, BYŚ MÓGŁ WYBRAĆ NAJLEPSZĄ

Zastanawiasz się nad ekologicznymi rozwiązaniami dotyczącymi oczyszczania wody? Chcesz założyć przydomową oczyszczalnię ścieków? Wszelkie usługi związane z wodą i ściekami zaproponują Ci nasi specjaliści.

Opisz dokładnie, czy potrzebujesz uzdatniania, pozyskiwania czy oczyszczania wody, jaka oczyszczalnia Cię interesuje itd.

Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
Wysłanie zapytania jest bezpłatne i do niczego Cię nie zobowiązuje
 [rozwiń]
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

1 2 3 4 5 6   z 6  

W jaki sposób oczyścić wodę w sytuacjach niecodziennych - Uzdatnianie wody to kwestia, którą w cywilizowanym życiu zwykły człowiek nie musi się kłopotać. W każdym miejscu istnieją wyspecjalizowane instytucje oraz zakłady, które się tym trudnią. A zwykły człowiek odkręca wodę i zrobione. Ale co robić gdy podczas wakacyjnych podróży czy wycieczek zabraknie nam wody pitnej? Nawet szczotkowanie zębów i spożywanie warzyw umytych w zanieczyszczone wodzie może być groźne. Nie mówiąc już o jej piciu. Trzeba zatem bezwzględnie stosować przy tego typu czynnościach wodę mineralną. Ale na biwaku w głuszy również o nią niełatwo. Trzeba wówczas przefiltrować wodę ze strumienia lub studni. Pod żadnym pozorem nie można spożywać wody wprost z tych miejsc, szczególnie” zwłaszcza jeśli zapuszczamy się w trudno dostępne części Azji lub Ameryki Południowej. Domy tam z pewnością nie zostały podłączone do kanalizacji w powszechny w Europie sposób. Podstawową metodą na pozbycie się z wody groźnych bakterii i pierwotniaków jest jej gotowanie. Jednak musi ono trwać odpowiednio długo- przynajmniej kilkanaście minut. W czasie górskich wypraw na dużych wysokościach obniżone ciśnienie atmosferyczne sprawia że temperatura wrzenia wody obniża się. Dlatego gotowanie wody nawet przez kilkanaście minut bywa nieskuteczne. Kolejną metodą na oczyszczenie wody jest dodanie do niej związków o silnych działaniach utleniających jak np. związki srebra, chloru lub jodu. Można je wsypywać do wody w postaci pastylek albo płynu. Kolejnym sposobem może być filtrowanie wody z zastosowaniem specjalistycznych urządzeń posiadających zestaw filtrów ceramicznych. Ogłoszenia firm, które zajmują się ich sprzedażą bez wątpienia odnajdziesz w Internecie, zatem przed planowanym długim biwakiem warto się w nie zaopatrzyć.

Wybierz kategorię usług

Wybierz lokalizację