Favore.plForumBranża przemysłowa i rzemieślnicy

Czy w Polsce ma powstać elektrownia atomowa

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy w Polsce ma powstać elektrownia atomowa

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Atomowiec 19 mar 2011, 8:53
    Czy w Polsce ma powstać elektrownia atomowa, bo po tych ostatnich wydarzeniach w Japonii wszyscy się odwrócili od atomu. Polska nie leży w strefie zagrożenia trzęsieniem ziemi i nam taki scenariusz raczej nie grozi. Zawsze jest jakieś ryzyko ale na pewno dużo mniejsze niż u Japończyków.
    Proste pytanie. Czy jesteś za budową elektrowni atomowych w Polsce?
    Cytuj
  • 7z9 19 mar 2011, 12:03
    A co Polacy wiedzą o takich elektrowniach? Nic i to jest bariera nie do pokonania.
    Cytuj
  • Cenzorek 19 mar 2011, 14:44
    Ja wiem o tym, że jak coś się rozp... to będziemy pić płyn Lugola, ochyda do kwadratu i na samą myśl o tym już mi się robi niedobrze.
    Cytuj
  • TopGun 19 mar 2011, 16:20
    Chyba jesteśmy jedynym krajem UE który nie ma takiej elektrowni. I chyba nie mamy za bardzo wyboru. To tani sposób wytwarzania energii na masową skalę. Czy ekologiczny??? Gdzieś trzeba przechowywać odpady nuklearne to wiąże się z budową głebokich dziur w ziemi.
    Cytuj
  • ekonomista 19 mar 2011, 17:20
    Budowa takich reaktorów jest ekonomicznie uzasadniona. Nie mówiąc już o strategicznym zabezpieczeniu kraju w dosatwy energii.
    Węgiel kiedyś się skończy, a nasze elektrownie właśnie na nim pracują. Budowa takich elektrowni trwa 5 i więcej lat. Zanim zapadnie decyzja upłynie sporo czasu + czas budowy i wyjdzie nam rok 2025.
    Cytuj
  • MSBulk 19 mar 2011, 19:30
    Jak dotąd nie było w Polsce kampanii informacyjnej o elektrowniach atomowych. Ja takie rozwiązania postrzegam przez pryzmat Czarnobyla i boję się po prostu powtórki. Skażenie terenu zostaje na lata i powoduje choroby jak rak, który i tak nas wybija co roku w tysiącach.
    Cytuj
  • Road66 19 mar 2011, 22:02
    Tylko gdzie taka elektrownia miałaby powstać. Z jednej strony jestem za, ale jakby miała powstać za moimi oknami to zdecydowanie jestem przeciwny. A jak będzie wyciek, to zamiast dostać info o tym państwo jak zwykle będzie nas oszukiwać - nic się nie stało, nie ma zagrożenia, wszystko jest po kontrolą. Znamy to aż za nadto dobrze. Nawet dzisiaj politycy w błahych sprawach kręcą i wciskają nam kit z nadzieją że ciemny lud to kupi.
    Cytuj
  • Atomowiec 19 mar 2011, 23:47
    Tyle się mówi o budowie tylko jakość nie o finansach. To kosztowne inwestycje liczone w dzisiątkach miliardów euro. Ostatecznie to ja za to zapłacę tylko nie wiem ile. Taką informację też chciałbym dostać. Już dzisiaj płacę za prąd jak za zboże.
    Wiem, ze nie za bardzo mamy wybór i atom to nasza szansa. Może jakieś inne rozwiązania wchodzą w grę ale to na krótki dystans.
    Cytuj
  • Wzornik 20 mar 2011, 7:14
    W Japonii padł system chłodzenia reaktora, bo może mało kto wie, ale taka elektrownia nie produkuje prądu dla siebie. W momencie trzęsienia ziemi zostały przerwane dostawy prądu do systemu chłodzenia i ten padł. I dlatego doszło do tych wszystkich problemów.
    A u nas jak wygląda system dostaw prądu to chyba każdy odczuł na własnej skórze.
    Cytuj
  • Hurricane 20 mar 2011, 9:43
    Najprawdopodobną lokalizacją dla atomówki ma być Pomorze, a to są krańce naszego systemu przesyłowego. Jeśli faktycznie taka elektrownia bierze prąd z zewnątrz do zasilania systemu chłodzenia to należy zacząć od budowy linii przesyłowych i systemu zabezpieczenia dostaw prądu.
    Cytuj
1 2 z 2  
Branża przemysłowa i rzemieślnicy - dyskusje na forum