Favore.plForumBranża przemysłowa i rzemieślnicy

Klimatyzacja do mieszkania w bloku

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Klimatyzacja do mieszkania w bloku

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • PolMassage 30 kwi 2011, 9:06
    Zbliża się lato i zapewne będzie gorące jak diabli. W mieszkaniu mam strasznie gorąco i zastanawiam się nad montażem klimatyzacji, która chłodziłaby przynajmniej jeden pokój. Czy coś takiego się praktykuje. Rockefelerem nie jestem i nie stać by mnie było na utrzymanie klimy na okrągło. Jaki byłby koszt montażu klimatyzatora?
    Cytuj
  • 007 30 kwi 2011, 11:31
    To nie chodzi o klimatyzację, tylko chłodzenie. Wiele osób myli klimatyzację z chłodzeniem co powoduje, że chcą sobie zafundować rozwiązania rodem z biura. Tymczasem nie trzeba kupować żadnych klimatyzatorów.
    Cytuj
  • Wzornik 30 kwi 2011, 14:08
    Klimatyzacja utrzymuje żądaną temperaturę w pomieszczeniu przez wyznaczony czas. Ponadto to doskonałe rozwiązanie dla alergików, bo klima ma specjalne filtry plazmowe i jonizujące, które eliminują z powietrza bakterie, pyłki i grzyby. A te wiadomo, że powodują stany alergiczne.
    Cytuj
  • 007 30 kwi 2011, 18:00
    Niektóre klimatyzacje dzięki technologii Inverter mogą grzać (!!!) pomieszczenie nawet przy temperaturze panującej na zewnątrz do - 25 stopni Celsjusza. Jednak optymalna różnica temperatur na zewnątrz i wewnątrz klimatyzowanego pomieszczenia nie powinna przekraczać 6 stopni Celsjusza.
    Cytuj
  • LeoZawodowiec 30 kwi 2011, 18:38
    Klimatyzowane biuro w gorące lato to jest to. Ciekawe jakie są rachunki za prąd, bo pewnie nie małe.
    Cytuj
  • PolMassage 30 kwi 2011, 20:00
    A tak w ogóle to na co zwrócić uwagę rozglądając się za klimatyzacją. Widziałem, że w niektórych mieszkaniach wystają takie części z jakby z wiatrakiem i od razu skojarzyło mi się, że to jakaś część klimatyzacji. Tylko nie za bardzo chciałbym niszczyć okna czy jakoś je modyfikować.
    Cytuj
  • V_Miernik 30 kwi 2011, 23:34
    Zawsze należy patrzeć na moc danego urządzenia, bo inaczej to w kaszę dmuchał. Słabe urządzenie nie spełni swojej funkcji a za mocne pociągnie nas za bardzo po kieszeni. Tak naprawdę nikt nigdy tego nie liczył, ale najsłabsze urządzenia ma moc 2,5 kW i spokojnie wystarczy do jednego pokoju. I nie mam na myśli całej instalacji klimatyzacji tylko przenośny klimatyzator.
    Cytuj
  • Fridge 1 maj 2011, 0:51
    No właśnie nie ma sensu montować całej klimy wystarczy zaopatrzyć się w przenośny klimatyzator. Te o mocy 2,5 kW wystarczą do pomieszczenia o powierzchni 12-14 m.kw i wysokości 2,6 m.
    Są też klimatyzatory o mocy 5,5 kW i one nadają się do pomieszczeń i metrażu 45 m.kw, chociaż te nowe mają taką wydajność, że nawet 3 kW nadają się do dużych pomieszczeń.

    Np taki


    Klimatyzator przenośny pokojowy Master AC 1200 E o mocy chłodniczej 3,51 kW
    Zalecana wielkość pomieszczenia [m3] 70
    Zużycie energii podczas chłodzenia [W] 1325 (czyli 1,32 kW)

    Cena 1650 zł.
    Cytuj
  • Wzornik 1 maj 2011, 8:33
    Dobre klimatyzatory ma LG, Samsung ale one są raczej z wyższej półki, natomiast tańsze ACSON, ale z nimi to różne bywa.
    Cytuj
  • 230V 1 maj 2011, 9:48
    Ja raczej bym w pierwszej kolejności polecił klimatyzatory daikin ewentualnie fujitsu bądź mitsubishi. Niektóre modele mają nawet 5 lat gwarancji. Ma to odzwierciedlenie w cenie, ale i tak warto kupić coś droższego i sprawdzonego niż tanie nieznane.
    Cytuj
1 2 3 4 z 4  
Branża przemysłowa i rzemieślnicy - dyskusje na forum