Favore.plForumCzas wolny, o turystyce i sporcie

Narodowe Siły Rezerwy - co o tym sądzicie

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Narodowe Siły Rezerwy - co o tym sądzicie

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • MamWas 7 lut 2011, 8:56
    Narodowe Siły Rezerwy (NSR) to coś na wzór Gwardii Narodowej w USA. Z zapowiedzi wynikało, że NSR miały mieć 10 tys. osób. Jest ich raptem 3 tys. zł i jakoś nie ma chętnych.
    W śród rezerwistów są ludzie różnych profesji - lekarze, inżynierowie. Zastanawia mnie dlaczego ludzie się do tego nie garną. Może płace są za małe albo wymogi za wysokie.
    Czy jakbyście mieli możliwość przystąpienia do NSR to byście z tego skorzystali?
    Cytuj
  • Andorek 7 lut 2011, 10:53
    Ja tam nie mam czasu na zabawę w wojsko. Pewnie źle to rozreklamowali i skąpią kasy na żołd jeśli taki jest. Widziałem tylko reklamę w TV i muszę przyznać, że dowartościowała mnie jako Polaka. Ten podkład muzyczny, akcja i przedstawiane osoby w spocie robią wrażenie nie powiem. Tylko co z kasą?
    Cytuj
  • ArtHrabia 7 lut 2011, 12:17
    Zapewne chodzi o płacę. Miało być 400 zł za gotowość do podjęcia służby, ale 400 zł * 10 000 osób * 12 miesięcy to jest ok 48 mln zł.
    Nie wiem czy wojsko stać na coś takiego.
    Cytuj
  • DjBram 7 lut 2011, 16:10
    Halo Vietnam tak rozpoczynała się audycja wojenna- genialny firm z Robinem Williamsem. A u nas?
    Te warunki jakie trzeba spełnić to są z sufitu wzięte. Cała oferta jest skierowana do osób posiadających tytuł żołnierza rezerwy i pełniących wcześniej czynną służbę wojskową.
    MON tu przegięło, bo kto za grosze będzie się pchał do w sumie nie wiadomo czego. Ale może się to zmieni, bo nabór od kiedy trwa od lipca 2010, czy sierpnia? Wszystko przed nami.
    Cytuj
  • Jobseeker 7 lut 2011, 18:07
    Ja tam na wojskowego to się nie nadaję. le ty wymogi to jakaś paranoja. Znalzłem listę wymogów jakie powinien spełniać kandydat na żołnierza NSR - jest długa:

    *posiada orzeczenie wojskowej pracowni psychologicznej w zakresie braku przeciwskazań do pełnienia czynnej służby wojskowej;
    *nie był przeznaczony do służby zastępczej;
    *nie był karany za przestępstwo umyślne;
    *posiada wykształcenie co najmniej gimnazjalne przewidziane dla stanowisk przeznaczonych dla szeregowych lub co najmniej średnie *przewidziane dla stanowisk przeznaczonych dla podoficerów albo co najmniej wyższe przewidziane dla stanowisk przeznaczonych dla oficerów;
    *posiada przygotowanie zawodowe oraz kwalifikacje i umiejętności przydatne w służbie wojskowej;
    *zaliczył z oceną pozytywną sprawdzian z wychowania fizycznego zorganizowany przez dowódcę jednostki wojskowej;
    *pełni służbę przygotowawczą i zdał egzamin na jej zakończenie, w przypadku żołnierza rezerwy, który wcześniej nie odbywał czynnej służby wojskowej.

    i dodałbym
    * zaświadczenie potwierdzające, że jest się idiotą. język
    Cytuj
  • Koralgol 7 lut 2011, 18:26
    ??? Jaki minister taki program i takie wyniki. Zero razy zero daje zero.
    Cytuj
  • Kadra5 7 lut 2011, 21:46
    Podstawą powstania zobowiązania w tych Siłach będzie kontrakt, podpisywany z MON na okres od 2 do 6 lat. Odpowiednio wyszkoleni żołnierze rezerwy-ochotnicy otrzymają przydział kryzysowy, który będzie oznaczał zaliczenie ich do Narodowych Sił Rezerwowych i nałoży na nich obowiązek pełnienia określonej formy czynnej służby wojskowej lub dyspozycję do jej pełnienia w razie zaistnienia takiej potrzeby.

    Żołnierze NSR w czasie pokoju będą się szkolić po około 30 dni w roku. Czyli ktoś sobie pracuje w firmie i dostaje wezwanie na ćwiczenia. A kto firmie zrekompensuje brak pracownika? Za mało informacji na ten temat.
    Cytuj
  • ArtHrabia 8 lut 2011, 0:24
    tak jak podałem 48 mln zł. Do tego przecież takiego żołnierza trzeba ubrać itp. To kolejne spore wydatki. Może ktoś coś źle policzył i wyszło jak zwykle.
    Cytuj
  • Mieciozawodowiec 8 lut 2011, 7:17
    I dodatkowe warunki:

    Zawarcie kontraktu może być również uzależnione od posiadania przez żolnierza rezerwy:

    *orzeczenia wojskowej komisji lekarskiej o jego zdolności do pełnienia służby poza granicami państwa;
    *poświadczenia bezpieczeństwa.

    A ile żołnierzy było na misjach zagranicznych. I te durne zapisy, że trzeba złożyć skrócony akt urodzenia???? Po cholerę to się składa, skoro WKU ma nie skrócony akt a cały. Wystarczy poszperać w dokumentacji. Sami sobie stwarzają problemy.
    Cytuj
  • C_ZAK 8 lut 2011, 10:19
    ArtHrabia napisał:Zapewne chodzi o płacę. Miało być 400 zł za gotowość do podjęcia służby, ale 400 zł * 10 000 osób * 12 miesięcy to jest ok 48 mln zł.
    Nie wiem czy wojsko stać na coś takiego.
    Oj chyba nie. Ja słyszałem taką formułkę, że żołnierze NSR będą otrzymywać żołd w wysokości ok. 80 zł brutto dziennie za udział w szkoleniach oraz wszystkie świadczenia przynależne żołnierzom zawodowym.

    80 zł * 30dni* 10000 żołnierzy = 24 mln zł + dodatki.
    Cytuj
1 2 z 2  
Czas wolny, o turystyce i sporcie - dyskusje na forum