Favore.plForumCzas wolny, o turystyce i sporcie

Od kiedy dziecko może jeździć na przednim siedzeniu?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Od kiedy dziecko może jeździć na przednim siedzeniu?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Paniusia 17 kwi 2011, 19:43
    Ja w ogóle mam wrażenie, że niektórzy za punkt honoru stawiają sobie, żeby jak njaszybciej wozić dzieci bez fotelika. I jeszcze na przednim siedzeniu... nie bardzo rozumiem co im to daje, moim zdaniem to kompletna lekkomyślność i nieodpowiedzialność. Oczywiście, że dzieci tylko z tyłu i tylko w fotelikach!
    Cytuj
  • nouv88 17 kwi 2011, 21:00
    A ja słyszałam, że można wieźć dziecko z przodu, tylko jeżeli jest poduszka powietrzna, to musi ono być tyłem do kierunku jazdy.
    Cytuj
  • yellowphone 18 kwi 2011, 0:25
    nouv88 napisał:A ja słyszałam, że można wieźć dziecko z przodu, tylko jeżeli jest poduszka powietrzna, to musi ono być tyłem do kierunku jazdy.
    Jeżeli jest poduszka, to absolutnie NIE WOLNO wozić tam małego dziecka! Poduszka powietrzna w razie wypadku wystrzeliwuje z prędkością 300km/h - dxiecko niestety prawdopodobnie by tego nie przeżyłosmutny
    Cytuj
  • D3niCle0 18 kwi 2011, 1:31
    A od jakiego wieku/wagi można zamienić fotelik na taką podkładkę? Bo mój syn się strasznie buntuje ostatnio jak ma jechać w foteliku i nie wiem czy nie lepiej by było jakbyśmy już zmienili...
    Cytuj
  • Farrel 18 kwi 2011, 8:03
    Też wozimy takiego malego "buntownika" co nie lubi za długo jeździć autemprzymrużenie oka My niedługo musimy zmienić fotelik, bo nasz chłopak skończyl rok i już zbliża się do 13 kg wagi, a do takiej jest przewidzialny ten niemowlęcy fotelik. Zastanawiam się tylko czy kupic znowu taki montowany tyłem do kierunku jazdy czy już lepiej żeby przodem jeździł...
    Cytuj
  • nouv88 18 kwi 2011, 9:41
    No to jak będzie jechal przodem to będzie więcej widział i może mniej będzie marudzeniaprzymrużenie oka Moje dzieci drugi fotelik miały juz przodem, przynajmniej je widziałam jak się odwróciłam do tyłu.
    Cytuj
  • D3niCle0 18 kwi 2011, 10:29
    A są w ogóle takie foteliki dla dzieci powyżej 13kg? Ja wszędzie widziałam tylko takie przodem montowane dla wiekszych dzieci. Także my od 14 miesiąca uzywamy fotelika montowanego przodem.
    Cytuj
  • marsjanin 18 kwi 2011, 11:21
    Są foteliki do wożenia tyłem starszych dzieci. Do 18 kg spokojnie mozna kuoić, a dziecko trzeba wozić tyłem jak najdłuzej sie da. Kręgosłup jest tak delikatny, że nawet po zderzeniu z niewielką prędkością może dojść do bardo poważnego uszkodzenia, a nawet rozerwania kęgosłupa.
    Cytuj
  • Farrel 18 kwi 2011, 13:05
    No ja też własnie byłbym za tym żeby jeździł przodem, bo wożąc go sam mógłbym go widzieć i jakos nawiązać kontakt w razie potrzebyprzymrużenie oka Ale też wchodziłem na tą stronę co tu ktos polecał i poczytałem trochę na ten temat... i tera się zastanawiam dalejskrzywienie Chciałbym żeby był bezpieczny, ale z drugiej strony jak ktoś wozi dziecko sam to wie o czym mówię, że trudniej jak się dzieciaka nie widzi...
    Cytuj
  • Labradorka 18 kwi 2011, 17:03
    Ja Wam powiem jedno, mam sąsiada lekarza, który pracuje w pogotowiu i jeździ do wypadków. Mówił mi, że jak będzie miał dziecko to nie kupi żadnego innego fotelika do samochodu tylko taki montowany tyłem do kierunku jazdy i to jak najlepszy! A wie co mówi, bo widział już niejeden wypadek drogowy.
    Cytuj
Czas wolny, o turystyce i sporcie - dyskusje na forum