Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

E - księgowość czy warto korzystać

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

E - księgowość czy warto korzystać

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Finanse, prawo, ubezpieczenia 1 2 3 4 z 4  
  • Zreformowany 30 sty 2011, 12:05
    Czy warto korzystać z firm świadczących usługi e-księgowości za pośrednictwem internetu. Jakie jest ryzyko takich działań zlecanych. Kto ponosi odpowiedzialność w przypadku złego rozliczenia faktur.?
    Cytuj
  • 7nowela 30 sty 2011, 13:03
    Czy warto? Raczej warto choć nie zawsze.

    Ta forma księgowania jest bardzo korzystna dla osób prowadzących małe przedsiębiorstwa z reguły nawet jedoosobowe. Ponieważ pozwala zminimalizować koszty oraz mieć pełny nadzór nad przychodami i wydatkami w firmie. e-księgowość to sposób na prawidłowe księgowanie operacji gospodarczych, które mają miejsce w firmie. No bo co niby mechanik może wiedzieć o księgowości? A dochody jakoś musi rozliczać. Nie mając najmniejszego pojęcia co i jak szybko zakręci się i skarbówka na karku.
    Cytuj
  • CIT 30 sty 2011, 15:53
    Takie usługi są tylko dobre na najprostszej księgowości. Gdzie indziej to się nie sprawdzi.
    Koszt księgowości on-line to koszty rzędu 100 złotych miesięcznie. Nie tracimy czasu na wypełnianie księgowanie faktur, wystarczy, że prześlemy faktury do biura rachunkowego drogą online. Przed końcem każdego okresu rozliczeniowego dostajemy raport zawierający dane kwotowe podatników oraz składek do zapłaty.
    Cytuj
  • Goldman 30 sty 2011, 19:49
    Korzystanie z takiej księgowości przypomina trochę wystawianie towaru na aukcji . Do dyspozycji klientów jest biuro obsługi udzielające nielimitowanych porad z zakresu księgowości. Podstawowe operacje są bardzo intuicyjne i wspierane przez system multimedialnych prezentacji obrazujących krok po kroku działanie serwisu.

    Użytkownicy serwisu księgowości internetowej otrzymują dostęp do panelu, w którym mogą prowadzić dokumentację, wystawiać faktury i drukować deklaracje podatkowe. Dostęp do tego jest z dowolnego komputera w internecie. Nie ma potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania w komputerze.
    Cytuj
  • ROB77 30 sty 2011, 22:20
    Tylko nalezy wybrać taki serwis, który spełni choćby takie warunki:

    - jego operatorem jest stabilna firma o ugruntowanej pozycji na rynku, będący gwarancją przechowywania wprowadzonych danych przez 5 lat (taki okres nakłada na przedsiębiorców ustawa),
    - system powala na prowadzenie wszystkich operacji księgowych,
    - umożliwia składanie e-deklaracji bez konieczności posiadania drogiego podpisu elektronicznego,
    - do dyspozycji użytkownika jest dział wsparcia technicznego i doradcy merytoryczni.

    Cena nie jest aż tak ważna. Najwazniejsze jest bezpieczeństwo i to że taka firma nie zniknie z rynku za 3 miesiące.
    Cytuj
  • JaPrezes 30 sty 2011, 23:01
    Ale biura rachunkowe mają obowiązkowe OC.

    Szczegółowy zakres ubezpieczenia obowiązkowego, termin powstania obowiązku ubezpieczenia oraz minimalną sumę gwarancyjną, określa obowiązujące od dnia 1 stycznia 2009 r. rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 16 grudnia 2008 r. w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej przedsiębiorców wykonujących działalność z zakresu usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych (opubl. w Dz. U. Nr 234, poz. 1576 z późn. zm.).
    Jeśli nic sie nie zmieniło, to taka suma gwarancyjna wynosi:
    15 000 euro – jeżeli przedmiotem działalności jest wykonywanie działalności usługowej w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych i czynności doradztwa podatkowego;
    10 000 euro – jeżeli przedmiotem działalności jest wyłącznie wykonywanie działalności usługowej w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych;
    5 000 euro – jeżeli przedmiotem działalności jest wyłącznie wykonywanie czynności doradztwa podatkowego.

    Wydaje mi się, że e-księgowy też musi mieć taką polisę, bo to jest bez znaczenia czy działalność prowadzi w biurze czy przez sieć.
    Cytuj
  • Manka 11 gru 2012, 11:35
    Mnie, póki co, internetowa księgowość wydaje się ciekawą opcją. Obecnie testuje, podpatruje i jak na razie luk czy problemów nie widzę. Myślę, że potrzeba matką wynalazku i już niebawem (o ile i urzędy nadążą) nie będzie trzeba wychodzić z domowych pieleszy, aby załatwić wszelkie papierkowe sprawy. Czego sobie i pozostałym forumowiczom życzę.
    Cytuj
  • schabef 13 gru 2012, 14:26
    Ja jednak wolę tradycyjną metodę księgowości, ponieważ taki system zawsze może się zawiesić lub też wykonać coś błędnie.
    Cytuj
  • goodeye 14 sty 2013, 10:43
    Jak najbardziej warto. Oszczędzamy czas i pieniądze. Polecam również spróbować wypełnić tego roczny pit za pomocą aplikacji e-pit.
    Cytuj
  • flavio8 29 kwi 2013, 20:53
    Myślę, że warto. Ja mam niewielką firmę, ewidencjonuję głównie faktury VAT, więc nie widzę powodu, aby jeszcze za to komuś dodatkowo płacić.
    Cytuj
1 2 3 4 z 4  
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum