Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Jakie wybrać ubezpieczenie turystyczne

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jakie wybrać ubezpieczenie turystyczne

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Finanse, prawo, ubezpieczenia 1 2 3 4 5 6 7 z 7  
  • K_minok 31 sty 2011, 10:15
    Mam zamiar pojechać na narty za granicą. Tylko nie wiem jakie ubezpieczenie turystyczne kupić. Do tej pory miałam polisę NNW na sporą sumę, ale to podobno za mało aby uniknąć kosztów leczenia w razie jakiego złamania nogi czy ręki.
    To jakie to musi być ubezpieczenia, aby mi mały wypadek nie zrujnował portfela. Na co tam zwrócić uwagę w tym warunkach ubezpieczenia. Nigdy nie miałam wypadku więc należą mi się chyba jakieś zniżki.
    Cytuj
  • C_ZAK 31 sty 2011, 12:55
    Polisa NNW dotyczy w zasadzie tylko wypadków i raczej nie liczyłbym na jakieś wielkie odszkodowanie. Jeśli jest to suma gwarancyjna na 20 tys. zł a za złamanie ręki ubezpieczyciel liczy 5 proc. to wypłaci 1000 zł. Nie jest to aż tak wiele.
    Cytuj
  • Greed 31 sty 2011, 13:15
    Ubezpieczyciel nie musi być znany i promować się w mediach - chodzi o firmę, która na zlecenie TU będzie załatwiać wszelkie sprawy. Najprościej by było znaleźć multiagenta, który przedstawi Ci oferty kilku firm. Wiem, że PZU oferował pakiet "Wojażer" typowo skrojony pod zagraniczne wyyjazdy..
    Cytuj
  • DR_ZYSK 31 sty 2011, 14:14
    Najlepiej mieć pakiet trzech ubezpieczeń: OC, NNW i polisę Kosztów Leczenia (KL).
    Pierwsza przyda się nam gdy wpadniemy na kogoś i zrobimy mu krzywdę lub zniszczymy sprzęt.

    NNW- wiadomo, to dla nas, ale sumy ubezpieczenia musiałyby być jakieś niebotyczne, aby dostać jakieś rozsądne odszkodowanie.

    KL - to zwrot kosztów leczenia naszego, a te te potrafią iść nawet w 1000 czy 2000 euro dziennie.

    Warto czytać co jest w OWU czyli za co ubezpieczyciel płaci.
    Cytuj
  • KrisKross 31 sty 2011, 14:32
    Witam, to ja dorzucę moje 3 grosiki. Gdy będziesz wybierać ofertę zwróć uwagę :

    - na limity odpowiedzialności (np na leczenie dentystyczne, szpitalne), nie tylko na sumę ubezpieczenia = górną granicę odpowiedzialności ubezpieczyciela
    - sposób rozliczania szkody - chodzi mi tu o to, czy na miejscu musisz płacić z własnej kieszeni, a potem poniesione koszty są refundowane, czy robione jest to "bezgotówkowo". NIe muszę mówić, że ten ostatni sposób jest lepszy.
    - nie zapomnij oczywiście o wyłączeniach odpowiedzialności, czyli za co ubezp. nie płaci. A nie płaci np. za skutki spowodowane przewlekła chorobą - ktoś miał udar bo miał chore serce. I takich wyłączeń jest cała masa i tu należy przytaknąć i dokładnie poczytać co kupujemy.
    Cytuj
  • K_minok 31 sty 2011, 16:19
    To jakie oferty proponujecie? Gdzie najlepiej się udać?
    Cytuj
  • MustafaB 31 sty 2011, 18:15
    Kiedy ja jechał na wypad krajowy zdecydowałem się na PZU Bezpieczny Turysta (nie wiem czy to jakiś następca pakietu Wojażer czy nie).
    Standardowe warunki to takie NNW 20 tysiaków, koszty leczenia do 5 tysiaków OC w życiu prywatnym do 50 tysiaków.
    Dosyć słabo wyglądają te warunki zwłaszcza koszty leczenia - 5 tys to zdecydowanie za mało. Ale to warunki standardowe. Za dopłatą pewnie coś więcej oferowali.
    Cytuj
  • NiJaki 31 sty 2011, 21:06
    PZU Bezpieczny Turysta i Wojażer to dwa pakiety. Jeden do wyjazdów krajowych a ten drugi do zagranicznych.

    Znalazłem takie warunki :

    Suma ubezpieczenia uzgadniana jest z ubezpieczającym i może wynosić:
    dla ubezpieczenia kosztów leczenia i assistance od 500 do 100 000 euro
    dla ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków 500 euro, 1 000 euro, 2 000 euro,
    3 000 euro albo 4 000 euro
    dla ubezpieczenia bagażu podróżnego 150 euro, 300 euro, 500 euro albo 1000 euro
    dla ubezpieczenia OC w życiu prywatnym za szkody na osobie 20 000 euro, 50 000 euro, 80 000 euro, 100 000 euro albo 140 000 euro; za szkody rzeczowe suma gwarancyjna wynosi 10 proc. sumy ustalonej za szkody na osobie
    dla ubezpieczenia kosztów odwołania uczestnictwa w zagranicznej imprezie turystycznej albo wcześniejszego z niej powrotu cena imprezy określona w umowie uczestnictwa.

    Koszty leczenia do 100 tys. euro czyli całkiem nieźle, tylko ile to kosztuje? nie mam pojęcia.
    Cytuj
  • FinansowyKrawiec 1 lut 2011, 0:29
    W Ergo Hestia Podróże pełny pakiet pokrywa koszty leczenia do 300 tys. zł a podstawowy do 50 tys. zł
    Cytuj
  • Ciekawski 1 lut 2011, 7:05
    Ze strony Rzecznika ubezpieczonych - bardzo ciekawy tekst.


    Analizując własne potrzeby ubezpieczeniowe trzeba pamiętać o dobrach, które są narażone na uszczerbek w związku z wyjazdem, w tym amatorskim uprawianiem sportów. Z jednej strony to nasze życie i zdrowie, z drugiej zaś nasze środki finansowe. Życie i zdrowie są wartościami, które wyjątkowo trudno przeliczyć na środki pieniężne, tym niemniej w pewnych rodzajach umów ubezpieczenia szacunkowo odnosi się sumę ubezpieczenia (tzn. maksymalny limit, do którego będzie finansowo odpowiadał zakład ubezpieczeń) do tych wartości. Chroniąc natomiast składniki finansowe majątku przed uszczerbkiem musimy zdawać sobie sprawę z szeregu potencjalnych wydatków, jakie mogą powstać po naszej stronie w następstwie wypadku. Mogą to być wydatki jak przykładowo:

    - koszty związane z powypadkowym leczeniem obrażeń ciała, koszty leczenia nagłych zachorowań podczas wyjazdów;

    - koszty związane z transportem medycznym po wypadku lub nagłego zachorowania do kraju w celu dalszego leczenia, lub miejsca zamieszkania;

    - wydatki z którymi musimy się liczyć w związku z przybyciem i towarzyszeniem w trudnych chwilach osób bliskich;

    - wydatki poniesione w związku z przeprowadzoną akcją ratowniczą czy też poszukiwawczą na skutek zaginięcia na morzu czy w górach;

    - koszty pomocy prawnej jeżeli wejdziemy za granicą w konflikt z prawem miejscowym;

    - wydatki na naprawę naszego uszkodzonego sprzętu, czy też koszty związane z koniecznością jego wypożyczania;

    - wydatki na zakup nowego sprzętu, utraconego bagażu lub jego składników na skutek dokonanej na naszą szkodę kradzieży, trwałego ich uszkodzenia lub utraty;

    - inne wydatki związane choćby z utratą dokumentów, pomocą w ich odzyskaniu, pomocą w sytuacjach zagubienia i kradzieży gotówki, kart płatniczych etc.

    http://www.rzu.gov.pl/porady-sezonowe/Ubezpieczenia_turystyczne__482
    Cytuj
1 2 3 4 5 6 7 z 7  
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum