Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Fundusz czy lokata - co się bardziej opłaca?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Fundusz czy lokata - co się bardziej opłaca?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • szarlottka 18 maj 2014, 22:28
    Nieruchomości rzeczywiście są świetną inwestycja. Jednak nie każdego stać na zakup mieszkania pod wynajem. My z mężem myślimy nad funduszem inwestycyjnym. Nasze córy są coraz większe i myślę, że najwyższy czas zatroszczyć się o ich przyszłość. Dla mnie bardzo ważne jest to by miały dobry start w życiu. A kto im go zapewni jak nie my? Nie wiem tylko w jakim banku założyć ten fundusz. Niby czytałam o tym na forum , ale jest tyle dobrych banków że trudno się zdecydować.
    Cytuj
  • oxytocin 25 maj 2014, 13:58
    Bank pocztowy najlepszą lokatę??? To ten bank to w ogole jeszcze jakąś rację bytu ma??? LOl wielki uśmiech Dobrze wiedzieć. Według mnie lokata jest pewniejsza, mniej ryzykowna, a jeżeli to ma być na firmę, to chyba ryzyko nie jest wskazane?
    Cytuj
  • adamus82 21 lip 2014, 19:56
    Nie wiem zbyt dużo o banku pocztowym ale nie zauważyłem by mieli jakąś konkretną lokatę. Śledzę na bieżąco rankingi lokat i jak na razie najbardziej trafia do mnie oferta skoku wołomin. Do 31 lipca można założyć lokatę na piątkę z oprocentowaniem 5,5%. Wkład minimalny wynosi 10 tysięcy ale wydaje mi się, że to nie dużo. Gdzieś widziałem podobną ofertę ale wpłata min. wynosiła 100 tysięcy:/
    Cytuj
  • zylek 5 sty 2015, 12:10
    Okazja na biurowiec - http://www.jartom.com/nieruchomosci/index.php?szukaj=1&lang_id=15&rodzaj_tr=0&rodzaj_n=hale&rodzaj_h=&rodzaj_t=w&od=&do=&woj=0&numer=3117A&sse=0&x=50&y=12 O ile faktycznie posiadacie środki. Bo JARTOM faktycznie daje możliwości, ten biurowiec powinien przynieść fajne zyski, ale też wymaga umiejętności zbycia tego...
    Cytuj
  • jarzebina 16 lut 2016, 11:03
    Wolę lokaty, zysk może mniejszy, ale za to bez ryzyka straty. Ostatnio założyłam sobie lokatę walentynkową w Idea Banku, czas trwania to 3 miesiące, a oprocentowanie 2,75%
    Cytuj
  • russo 4 mar 2016, 19:25
    Dobra też jest lokata Happy, też w Idea Banku. Założyłem ją sobie. Oferta bardzo dobra - 4% w skali roku; lokata na 3 miesiące.
    Cytuj
  • annammm 16 mar 2016, 13:10     (ostatnio zmieniony przez autora 16 mar 2016, 13:11, w całości zmieniany 1 raz)
    Ostatnio widziałam pojawił się produkt: Ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy (http//pkoubezpieczenia.pl/ufk/#wszystkie) Po pierwsze, forma ubezpieczenia pozwala swobodniej przerzucać pieniądze z funduszu do funduszu bez konieczności płacenia podatku Belki a po drugie dzięki formie ubezpieczenia bardzo łatwo wyznaczyć osobę uposażoną, którą oficjalnie namaścimy do odbioru środków w przypadku naszej śmierci (dzięki temu ominiemy normalną procedurę dziedziczenia). Jest tez to jakaś opcja inwestowania.
    Cytuj
  • Ogryzka 23 mar 2016, 12:24
    Z korzystnych opcji na jakie trafiłam są fundusze Compensy. Ostatnio zaczełam się nimi interesować i chyba się zdecyduję, chociaż muszę jeszcze o nich poczytać.
    Cytuj
  • mrtaszyn 23 mar 2016, 16:33
    Wszystko zależy od stopnia ryzyka. Jak lubisz ryzykować, to możesz wejść w fundusze.
    Cytuj
  • oecompensa 30 mar 2016, 15:15
    Ogryzka napisał:Z korzystnych opcji na jakie trafiłam są fundusze Compensy. Ostatnio zaczełam się nimi interesować i chyba się zdecyduję, chociaż muszę jeszcze o nich poczytać.
    W Compensie można nabyć jednostki ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych w ramach ubezpieczenia na życie.

    Konstrukcja ubezpieczenia z funduszem kapitałowym pozwala na dostosowanie strategii inwestycyjnej do indywidualnych potrzeb i preferencji. W naszej ofercie znajdziesz cztery różne grupy ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych – od bardziej bezpiecznych, z gwarantowanym zyskiem, po bardziej ryzykowne, ale jednocześnie dające szansę na osiągnięcie wyższej stopy zwrotu.

    Decyzje należy rozpatrywać w długiej perspektywie czasu. Sugerujemy regularną kontrolę tego, jak kształtuje się wycena wybranych ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych. W każdej chwili można złożyć polecenie konwersji jednostek czyli przeniesienia środków z jednego funduszu na inny.Wystarczy wskazać te fundusze kapitałowe, których jednostki należy umorzyć, oraz te, na które należy przenieść swoje oszczędności.

    Zachęcamy do kontaktu z naszym Agentem, który w profesjonalny sposób porozmawia o potrzebach ubezpieczeniowych oraz przedstawi ofertę dopasowaną do indywidualnych wymagań. Dane adresowe do naszych Agentów dostępne są na stronie: http://www.compensa.pl/siec-sprzedazy/tabid/64/Default.aspx

    W razie dodatkowych pytań jestem do dyspozycji.

    Pozdrawiam,
    Online Ekspert Compensa
    Cytuj
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum