Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Gdzie najlepiej ulokować pieniądze?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Gdzie najlepiej ulokować pieniądze?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Finanse, prawo, ubezpieczenia 1 2 3 4 5 z 5  
  • Ronjaa 22 lip 2010, 0:41
    Witam, szukam pomysłu na ulokowanie większej sumy pieniędzy (około 100tyś złotych) na rok, może dwa. Póki co oszczędzamy na remont starego domu, więc zależy nam by zyskać jeszcze, ale przede wszystkim bezpiecznie te pieniądze przechować.
    Cytuj
  • Bancroft 22 lip 2010, 7:47
    No jeśli chcesz zamrozic pieniądze i nie liczysz na jakiś mega zysk to chyba najlepsza lokata...
    Cytuj
  • Ronjaa 22 lip 2010, 9:50
    No tak tylko co z podatkiem Belki? żebyśmy nie wyszli jak zablocki na mydle. A możesz jakąs konkretną lokate polecić?
    Cytuj
  • Bancroft 22 lip 2010, 13:27
    Ja mam w Noble, ale korzystałam z Open finance. Jestem zadowolona.
    A o podatku belki poczytaj sobie tu: http://podstawy-inwestowania.pl/podatek-od-lokat-ile-wynosi-jak-liczyc-i-czy-da-sie-go-ominac/ może to Ci ułatwi wybóruśmiech
    Cytuj
  • tomaszkubasik 7 wrz 2010, 20:46
    Są lepsze produkty inwestycyjne i ochronne, również podobne do lokat, pochodzące z zupełnie innych źródeł niż banki i na o wiele korzystniejszych warunkach, a przy tym dające zysk rzędu 12-15% w skali roku. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu uśmiech
    Cytuj
  • frank 8 wrz 2010, 0:08
    tomaszkubasik napisał:Są lepsze produkty inwestycyjne i ochronne, również podobne do lokat, pochodzące z zupełnie innych źródeł niż banki i na o wiele korzystniejszych warunkach, a przy tym dające zysk rzędu 12-15% w skali roku. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu uśmiech
    Czy istnieje możliwość utraty części zainwestowanych funduszy? Jak dużą kwotę należy zainwestować i czy możliwe jest wycofanie funduszy na przykład po 6 miesiącach?
    Cytuj
  • agent007 17 wrz 2010, 13:31
    Inwestuj w rzeczy, które z czasem nabierają wartości, np. w modele kolejowe. Jeśli tylko znasz się na rzeczy, możesz naprawdę na tym zarobić.
    Cytuj
  • tomaszkubasik 17 wrz 2010, 15:09
    frank napisał:
    tomaszkubasik napisał:Są lepsze produkty inwestycyjne i ochronne, również podobne do lokat, pochodzące z zupełnie innych źródeł niż banki i na o wiele korzystniejszych warunkach, a przy tym dające zysk rzędu 12-15% w skali roku. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu uśmiech
    Czy istnieje możliwość utraty części zainwestowanych funduszy? Jak dużą kwotę należy zainwestować i czy możliwe jest wycofanie funduszy na przykład po 6 miesiącach?
    Fundusze to produkty długoterminowe, po pierwsze głównie z uwagi na ten czynnik notują one przeważnie regularny wzrost w czasie, jak duży zależy od tego jak się je dobierze i jaki charakter inwestycji preferuje klient (stabilny czy dynamiczny). Wyselekcjonowane i stabilnie dobrane fundusze w przedziale kilkuletnim notują bez problemu spokojny zysk. Co zmiany funduszy to na rynku klienci mają dostęp do produktów i polis, które co prawda również jako długoterminowe, swoją konstrukcją umożliwiają spokojnie comiesięczną zmianę funduszy na inne, poza tym skład portfela można dobrać bardzo indywidualnie, w którym ogólnie może znajdować się kilka niezależnych funduszy. Jest to tak zwana dywersyfikacja ryzyka, nawet gdy jeden jest zagrożony są w portfelu inne i od całości klient generuje zysk. W długoterminowych polisach wycofywanie zupełne nie polecam z uwagi na opłaty likwidacyjne, ale za to dostępne są częściowe wypłaty kapitału lub wpłaty dodatkowe, przez co program trwa i możliwy jest obrót pieniędzy. Kwoty od których się inwestuje, ja mogę zaoferować produkty już od około 300 zł miesięcznie wzwyż, mogą to być składki miesięczne, trochę inaczej jeśli roczne, górna granica sumy inwestycji nieograniczona w zależności od rodzaju produktu. Więcej informacji udzielam prywatnie, poprzez login można znaleźć moje ogłoszenie w serwisie. Pozdrawiam!
    Cytuj
  • sanduski 17 paź 2010, 18:16
    Witaj, ja polecam inwestycje w siebie. Trzeba trochę się dowiedzieć o instrumentach finansowych zanim się zacznie zarabiać.Nie jest to takie straszne, proponuje poczytać o funduszach inwestycyjnych, gdyż nawet laik potrafi zrozumieć i zastosować praktyczną wiedzę. Prościej już się nie da, gdyż siedzę w tym temacie od 6 lat i trochę znam temat inwestowania.Pozdrawiam i życzę dużych zysków.
    Cytuj
  • tomaszkubasik 19 paź 2010, 11:18
    Fakt, że jeśli ktoś chce i ma czas na naukę zasad funkcjonowania funduszy i tematyki inwestycyjnej to przy odrobinie chęci można to zrozumieć, ale moim zdaniem zawsze warto mieć solidnego i rzetelnego doradcę (konsultanta) biznesowego, który regularnie analizuje sytuację rynkową i służy pomocą w razie wątpliwości. Z drugiej strony do tematów inwestycyjno-oszczędnościowych, czy zabezpieczających można podejść kompleksowo i stworzyć rodzaj "poduszki ochronnej" nie tylko na przyszłość. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia do tematu i realizacji celów jakie chce się osiągnąć. Pozdrawiam!
    Cytuj
1 2 3 4 5 z 5  
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum