Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Inwestycja w złoto

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Inwestycja w złoto

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Pesso 25 paź 2017, 0:10
    Jak wiadomo nie każdy ma środki, które pozwolą mu inwestować w nieruchomości, dlatego chciałbym zapytać co z osobami, które mają jakieś mniejsze oszczędności i chciałyby je zainwestować. Dodam, że jestem po 40. i jak wspomniałem posiadam pewne, nieduże oszczędności. Ponieważ nie wiadomo co to będzie za 20 lat, żyjemy w bardzo dynamicznych czasach. Groźba wojny także jest większa niż kilka lat temu. Nie wiadomo czy nasz ZUS nie zbankrutuje do czas mojej emerytury. Zastanawiam się nad przeniesieniem pieniędzy w coś trwałego. Poniewaz na nieruchomość mnie nie stać to jej nie kupię. Poza tym w razie wojny nie zabiorę jej ze sobą. Wybór w tym wypadku jest oczywisty - złoto.
    Obliczyłam że jak przez 20 lat będę odkładała 1/10 uncji to uzbieram na emeryturę 24 uncje. Więc chyba warto takie dodatkowe zabezpieczenie w złocie na emeryturę.
    Trochę już poczytałem na ten temat i jestem zdecydowany. Właściwie to chciałem zapytać tylko czy lepiej kupować sztabki w grę wchodzą 5g, czy monety bulionowe, plus to jak tutaj jest wskazane https://www.mennica.com.pl/produkty-inwestycyjne/poradnik-inwestora-szczegoly/uncja-zlota-ile-kosztuje-ile-ma-gram-wszystko-o-uncji-zlota ile kosztuje sam gram złota, to sztabki 5 g będę mogł kupować 2 na 3 miesiące, natomiast złotą monetę bulionową 1/10 uncji mogę kupić co miesiąc.
    Dzięki za poradę i konstruktywne wypowiedzi.
    Pozdrawiam,
    Cytuj
  • zylek 19 kwi 2018, 15:19
    Również inwestuję w surowce. Złoto lubię najbardziej - duża płynność, duże możliwości zysku.
    Działam w ramach brokera XTB. Wszystko zaczęło się od forexa, ale chciałem podzielić trochę porfel i tak wyszło.
    Surowce mi pasują - od XTB mam dobry panel i narzędzia analityczne, są też webinary.
    Owszem - rynek też wymagał mocnego przygotowania, ale spokojnie - rynek jak rynek.
    Cytuj
  • Ask1985 27 sie 2021, 8:52
    Moim zdaniem złoto zawsze będzie na topie. Jeśli masz większy przypływ gotówki to po co trzymać kasę w banku jak i tak nic z tego nie masz? A wiesz co bank robi z twoimi pieniędzmi? Dlatego kupuje złoto za pośrednictwem Mennicy Skarbowej . Udało mi się już w ten sposób ulokować ponad 40 tysięcy i jestem zadowolony z obsługi.Te środki zarobione możesz potem inaczej zainwestować właśnie w swoją firmę. To jest bardzo pomysł na dłuższy czas
    Cytuj
  • DarekLew 24 wrz 2021, 10:43
    Jak najbardziej mogę się zgodzić i także uważam, że poszukiwania dobrych ofert zakupu metali szlachetnych czyli złota i srebra to polecam sprawdzone mennice jak na przykład mennica skarbowa gdzie możesz liczyć na bardzo dobre ceny, profesjonalne podejście do klienta i jednocześnie szeroka gama produktów monet i sztabek złotych oraz srebrnych uśmiech
    Cytuj
  • Nataleczka1987 29 cze 2022, 16:01
    Można inwestować w złoto, tylko trzeba sie zastanowić jak chcecie inwestować czy mają to być sztabki z mennicy narodowej czy mają być w postaci złota inwestycyjnego coś jak papiery wartościowe etc.
    Cytuj
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum