Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Potrzebuję pomocy w sprawie spadku, kto pomoże?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Potrzebuję pomocy w sprawie spadku, kto pomoże?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Alicja1980 8 lis 2017, 15:03
    Witajcie. Jest taka sprawa, że zmarła kuzynka mojego taty. Generalnie kobietka nie miała bliższej rodziny, tylko jego i nas w sumie. Niby zostawiła jakiś testament, ale znam podobną sytuację, gdzie niby kazali spadkobiercy testamentowemu szukać innych krewnych, którzy mogliby się dopominać o zachowek. Szczerze mówiąc dla mnie to śmieszne, no ale… Dlatego potrzebowałabym porady kogoś doświadczonego w tych sprawach. Kogoś możecie polecić?
    Cytuj
  • Fisher 9 lis 2017, 10:35
    Zasadniczo rzeczywiście tak to wygląda, to chyba dotyczy dziedziczenia ustawowego. Wydaje mi się, że kiedy krewny nie powola Was, czy tam Twojego taty do całego spadku, to chyba inni mogą też się domagać swojej części. Albo też mogą próbować podważyć testament, wiesz… przez obalenie jego wiarygodności, poczytalności cioci itp.
    Cytuj
  • Alicja1980 9 lis 2017, 15:45
    Rany, to to mnie czekają z tym straszne przeboje skrzywienie Ale jesteś tego pewien? Bo kto wtedy by wchodził w grono spadkobierców?
    Cytuj
  • Fisher 10 lis 2017, 10:51
    Kuzyni, ciocie, zstępni kuzynów… Tak naprawdę każdy, kto jest w jakiś sposób skoligowany z Twoją ciocią, tj., należy do szerokiego rozumienia rodziny Twojej cioci. Więc to mogą być ludzie, których nawet Wy albo i ona nie widzieliście…
    Cytuj
  • Trombocyt 10 lis 2017, 15:55
    No z tym nigdy nie widzeniem to bym nie przesadzał, ale rzeczywiście trzeba sięgać do bardzo odległych krewnych. CZasem jest po prostu lepiej odrzucić taki spadek, bo to jest szarpanina na lata. Ja pamiętam, jak kiedyś mój wujek zmarł, to trzeba było w Kanadzie szukać krewnych, bo tam też powyjeżdżali. Ale jeśli chcesz znać moje zdanie, to najlepiej by było, jakbyś skorzystała z usług jakiegoś prawnika. Ja tam nie czuję się kompetentny, żeby dawać Ci porady, a jednak adwokat, czy radca prawny będzie zawsze wiedział, co powinnaś w danym momencie zrobić.
    Cytuj
  • Alicja1980 13 lis 2017, 11:18
    znasz takiego dobrego prawnika? Bo ja dotychczas nie musiałam korzystać z ich usług.
    Cytuj
  • alexandra_x 13 lis 2017, 15:24
    Ja znam. Mój partner kiedyś korzystał z pomocy jednej pani mecenas z Łodzi. Nazywa się chyba Monika Kitscha-Kwasiborska i o ile wiem, zajmuje się właśnie miedzy innymi sprawami testamentowymi. On akurat miał problem w walce o zachowek po swoim ojcu, bo to druga żona tam wszystko chciała przytulić, to mu pani mecenas powiedziała, co musiałby zrobić. Ostatecznie wywalczył tyle, ile mu się należało, a to myślę wiele mówi o adwokacie.
    Cytuj
  • Alicja1980 14 lis 2017, 11:27
    Brzmi obiecująco, a jakiś adres?
    Cytuj
  • iwona07 25 lip 2018, 18:32
    W Tczewie prawem spadkowym zajmuje się kancelaria mecenasa Cejrowskiego. Ma klientów z całego Trójmiasta, nawet w trudnych sprawach doskonale sobie radzi.
    Cytuj
  • marysia8383 27 lip 2021, 22:37
    Też w Trójmieście mec. Mindykowski specjalizuje się w prawie spadkowym, możesz śmiało podpytać - mistrz negocjacji podobno
    Cytuj
1 2 z 2  
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum