Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Jak unieważnić ślub kościelny?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak unieważnić ślub kościelny?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Finanse, prawo, ubezpieczenia 1 2 3 4 5 z 5  
  • Tre30n 25 sty 2011, 19:17
    W sumie to pytam w imieniu kolegi, na szczęście nie swoimuśmiech Czy wiecie jak załatwić tzw rpzwód kościelny? Znaczy on jest rozwiedziony ze swoją byłą żoną, ale to był tylko rozwód cywilny. A teraz ma dziewczynę porządną, chcą się pobrać, ale ta nowa mówi, że jej sam ślub cywilny nie interesuje. Bo jest wierząca i dla niej cywilny to jak życie na kocią łapę. Wie ktoś może jak się do tego zabrać? I czy to w ogóle da się zrobić.
    Cytuj
  • Domatorres 25 sty 2011, 22:08
    To się nie nazywa rozwód, tlyko unieważnienie małżeństwa. A jest jakis konkretny powód? Bo z tego co słyszałem to jest możliwe, ale muszą być jakieś konkretne podstawy.
    Cytuj
  • latynowska8 26 sty 2011, 0:24
    Najlepiej by było porozmawiać z jakimś kumatym księdzem, naświetlić mu powód i niech powie czy to ma sens. Uprzedzam, że cala procedura nie jest przyjemna i może dlugo potrwać, ale jesli sa szanse to na pewno warto.
    Cytuj
  • Tre30n 26 sty 2011, 1:57
    A wiecie co może być tym powodem? W sumie to ja dokładnie nie wiem co tam między nimi zaszło, wiem tylko, że kompletnie się nie dogadywali, w pewnym momencie to już żyli właściwie osobno (przed rozwodem). Dzieci nie mają.
    Cytuj
  • Cloudy 26 sty 2011, 9:57
    To się nie nazywa unieważnienie, tylko stwierdzenei nieważności. Małżeństwo to przysięga, nie można go unieważnić, można natomiast orzec, że z jakichś przyczyn (np zatajona choroba psychiczna, impotencja lub bezpłodność) ta przysięga była nieważna i ten sakrament jest nieważny. Więcej o tym można się dowiedzieć z kodesku prawa kanonicznego: http://archidiecezja.lodz.pl/prawo.html
    Cytuj
  • birata 26 sty 2011, 10:47
    Trzeba zacząć od napisania pozwu do sądu przy kurii. Trzeba chyba do tego mieć opinię proboszcza swojej parafii. Warto też znaleźć sobie dwóch-trzech świadkow, bo będą potrzebni. Aha, ten pozew ma ściśle określoną treść, ale o to trzeba spytać księdza, jak to ma wyglądać.
    Cytuj
  • Tre30n 26 sty 2011, 12:33
    Opinia proboszcza? Ale o kim? O tym kumplu? A rozumiem, że w tym kodeksie są powody, które mogą unieważnić to małżeństwo tak?
    Cytuj
  • birata 26 sty 2011, 14:07
    Opinia na temat tego małżeństwa.
    Cytuj
  • latynowska8 26 sty 2011, 17:36
    Nieprawda, żadna opinia proboszcza nie jest wymagana, natomiast unieważnienie małżeństwa nie oznacza jeszcze z automatu zgody na powtórne zawarcie sakramentalnego małżeństwa. W kodeksie kanonicznym podane są konkretne przyczyny tej nieważności.
    Cytuj
  • zosiasamosia 26 sty 2011, 20:17
    Wejdź sobie na stronę : www.poradniakanoniczna.com.pl tam jest dużo onformacji i przydatne adresy. Albo podrzuć ten adres koledze.
    Cytuj
1 2 3 4 5 z 5  
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum