Favore.plForumFirma, biuro, reklama

Jak się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Firma, biuro, reklama 1 2 3 z 3  
  • Lilijka 21 lip 2010, 22:59
    Właśnie zostałam zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną jupiiiiiuśmiechuśmiechuśmiech
    Teraz myślę gorączkowo jak się do takiej rozmowy przygotować, słyszałam, że teraz standardem jest np aranżowanie jakichś zadań, które mam jakoś naprędce rozwiązać, przeżyliście coś takiego? Bo już się zaczynam denerwować przymrużenie oka
    Cytuj
  • Mizantrop 28 lip 2010, 9:23
    Przede wszystkim głowa do góry, można sobie pogratulować, że z całego stosu aplikacji wybrano Twoją. To pierwszy sukces. I absolutnie nie można zapomnieć, że liczy się pierwsze wrażenie! Nienaganny ubiór, spojrzenie w oczy przy podawaniu ręki i pewny, ale nie za mocny uścisk, otwarta postawa, bez chowania głowy w ramiona i uciekania wzrokiem. Warto wiedzieć choć trochę o firmie, do której się aplikuje albo przynajmniej branży. Nie dać się sprowokować pytaniami, które z założenia mają być kłopotliwe lub obraźliwe! Chodzi oczywiście o sprawdzenie psychicznych predyspozycji kandydata. To chyba najważniejsze, mam nadzieję, że zdążysz skorzystać z tych rad albo że juz masz tę robotęprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Ferdynand 28 lip 2010, 11:05
    Inni też mogą skorzystać z tych poradprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Raf1975 28 lip 2010, 14:46
    Na pewno pierwsze wrażenie się liczy, ale też to na jakie stanowisko aplikujesz, czy w charakterze specjalisty czy kogoś, kto szybko się uczy i jest elastyczny. Ja mam za sobą parę rozmów,i każda była inna. Raz standardowe pytania, na innej miałem oceniać wizerunek firmy. Na kolejnej szczegółwoe pytania jak sobie radzę z klientem w trudnych sytuacjach...Więc bywają rózne podejścia. Na pierwszej rozmowie pewnie trzeba zmierzyć się z typowymi pytaniami o mocnych i słabych stronach, największe wyzwania itd.
    Cytuj
  • Blueberry28 28 lip 2010, 17:44
    a największym wyzwaniem jest pokazanie swojej indywidualności i zalet w takiej standardowej rozmowieuśmiech
    Cytuj
  • Beetlejuice85 28 lip 2010, 21:03
    Ja raz miałem pytani jak z poradnikauśmiech dlaczego ta firma, jak mogę wykorzystać dotychczasowe doświadczenie z poprzedniej pracy, jak sobie wyobrażam siebie za kilka lat... Zastanawiam się co wnosi tak poprowadzona rozmowa, skoro ma się gotowe, wyuczone odpowiedzi natakie pytania.
    Na pewno warto dodać, jeśłi sie już mówi o słabych stronach, że coś nam sprawia trudność, ale np już nad tym pracujemy i jest coraz lepiejprzymrużenie oka Jakoś trzeba z tego wybrnąć, na pewno się nie skupiać na tych słabych punktach. Trzeba się po prostu jak najlepiej sprzedaćuśmiech
    Cytuj
  • Ferdynand 28 lip 2010, 22:22
    Mnie kiedyż zapytali o sposób spędzania wolnego czasu i jak powiedziałem, że wspinaczka to się zaczęła rozmowa o skałkach, odbre 15minutuśmiech Był luz totalny, chyba za bardzo nawet, bo szukali raczej kogoś uporządkowanego, kto się odnajdzie w rutynie, więc myślę, że nie ma się co cieszyć jak jest zbyt swobodnie. Ale było to najfajniejsze interview w mojej karierze wielki uśmiech
    Cytuj
  • nafnafff 29 lip 2010, 0:52
    Mnie najbardziej stresuje i denerwuje zwyczaj, że sie nie mówi o kasie na takich rozmowach, jakby ludzie tylko dla przyjmeności pracy szukali. Jakoś dziwnym trafem nie wypada poruszać podstawowego tematu, haerowcy odwalają tę robotę w czasie rozmowy telefonicznej, ale i tak sytuacja trochę niezręczna... każdy trochę udaje, że nie myśli o tym, o czym myśliprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Mizantrop 29 lip 2010, 7:18
    Trzeba pamiętać o wielu rzeczach, ale przede wszysktim być sobą. Jak się udaje kogoś kim sie nie jest to i tak wyjdzie prędzej czy później, na ogół jest przecież okres próbny.Nie warto też odpowiadać na oferty, które nas w gruncie rzeczy nie interesują, a potem trudno uzasadnić dlaczego chcemy właśnie tam pracować. Trzeba szanować czas swój i rekrutującego, a o firmie najlepiej byłoby dowiedzieć się czegoświęcej jeszcze przed wysłaniem aplikacji. Pytania nawet jeśli wydają się sztampowe, są opracowane przez fachowców i są bardzo istotne dla pracodawcy. Nie ma co się też do nich sztucznie przygotowywać, bo tu nie o to chodzi.
    Cytuj
  • casia1980 29 lip 2010, 9:00
    Nie zgodzę się, że warto być "po prostu sobą", raczej zastanawiam się jak wygląda profil idealnego kandydata i dopasować do oczekiwań rekrutującego. O firmie warto sięczegoś doweidzieć, by później powiedzieć, że ich priorytety i Wyobrażenia pokrywaj ą się z moimuśmiech.
    Warto także mową ciała pokazać pewność siebie, otawrtość, podtrzymywać kontakt wzrokowy.
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Firma, biuro, reklama - dyskusje na forum
Poprzednia: Staż w UE