Favore.plForumFirma, biuro, reklama

Czy warto wziąć auto w leasing?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy warto wziąć auto w leasing?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Firma, biuro, reklama 1 2 3 4 5 z 5  
  • Gaik 22 lip 2010, 9:43
    Witam, chciałabym wziąć samochód w leasing, ale się zastanawiam jeszcze i nie wiem np co będzie w momencie gdy skończy się umowa? Będę musiała wykupić auto? Pytanie na jakich warunkach... Dlatego będę wdzięczna jeśli ktoś zechce mi doradzić. Pozdrawiamuśmiech
    Cytuj
  • gelbo 22 lip 2010, 10:12
    Generalnie z "lisingiem" jest tak, że nie zawsze się opłaca. W wielu przypadkach warto zestawić ofertę leasingu z obecną ofertą kredytową banków. Warto także odwiedzić kilku leasingodawców, okazuje się, że dość mocno ze sobą konkurują (osobiście udało mi się zbić prowizję ze 121% Masterlease do 109% Raiffeisen Leasing).

    Jeśli chodzi o wykup auta - w umowie, którą podpisujesz jest jasno określone kiedy i za ile.
    Cytuj
  • Mizantrop 22 lip 2010, 15:13
    Leasing to forma dzierżawienia środków trwałych z opcją wykupu. Po zakończeniu umowy leasingu możesz więc nabyć auto wg określonej z góry wartości końcowej. (powiększonej o vat). Warunki muszą być określone w umowie.
    Cytuj
  • Bandito 25 lip 2010, 21:09
    Nie musisz koniecznie samochodu kupować. Firmy lisingowe oferują teraz tzw. leasing odnawialny, czyli w określonym czasie można wymienić auto na nowe, oszczędzając sobie wielu kłopotów, m.in. związanych z odsprzedażą auta na rynku wtórnym. Mnie się opłaciłouśmiech
    Cytuj
  • ImprovedFinance 7 maj 2012, 9:26
    Leasing czy kredyt na samochód? co bardziej się opłaca? jakie obowiązki spoczywają na leasingobiorcy? Wszystko to znajdziesz na moim blogu:

    Zapraszam
    Cytuj
  • dexter01 17 maj 2012, 19:31     (ostatnio zmieniony przez autora 18 lis 2012, 10:03, w całości zmieniany 1 raz)
    Wadą leasingu jest brak własności (czasem zgoda na wyjazd za granicę firmy leasingującej)

    Dla małej firmy po prostu kredyt gotówkowy jest dobry. Samochodowy kredyt też zły bo właścicielem jest bank ;/
    Cytuj
  • fas24 16 sie 2012, 13:50
    Już lepiej zdecydować się na wynajem samochodów Poznań oferuje dobre ceny. Leasing jest dla ludzi, którzy posiadają dobre dochody.
    Cytuj
  • Kajakarz 26 wrz 2012, 19:43
    fas24 napisał:Już lepiej zdecydować się na wynajem samochodów Poznań oferuje dobre ceny. Leasing jest dla ludzi, którzy posiadają dobre dochody.
    No to już bzdura jakich mało..
    dawno takiej głupoty nie słyszałem.

    Po pierwsze leasing jest dla firm, a nie dla osób prywatnych - a to ważna różnica.
    Po drugie leasing się opłaca, bo jako firma wliczasz raty w koszty i wtedy płacisz mniejszy podatek VAT
    Po trzecie: jak znajdziesz dobrą firmę leasingową albo brokera to ten znajdzie Ci optymalną ofertę leasingu i tylko na tym zyskasz
    Po czwarte: "wynajem samochodów Poznań" to ma się do tematu leasingu jak klej do kota.
    Cytuj
  • 22 paź 2013, 8:26
    Najlepiej w kwestii leasingu skonsultować się i dowiedzieć się wszystkich szczegółów
    Cytuj
  • Kasandra2013 30 paź 2013, 11:13
    Ja jestem zwolennikiem leasingu jest po prostu bardziej opłacalny
    Cytuj
1 2 3 4 5 z 5  
Firma, biuro, reklama - dyskusje na forum