Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Ile kosztuje wykonanie strony internetowej

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Ile kosztuje wykonanie strony internetowej

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Komputery, Internet, telefony 1 2 3 4 z 4  
  • Paweljoz 22 mar 2012, 8:45
    Witam,
    takie pytanie już nie raz się tu pojawiało, ale mnie zastanawia ile może kosztować i ile czasu zajmuje zrobienie strony która funkcjonowała by jak baza danych. Podobnych stron internetowych jest sporo. Moją strona nie zajmowała by się dokładnie tym samym, ale podobnie jak wyżej wspomniane będzie zbierać informacje (nie chcę teraz mówić o szczegółach) i udostępniać zainteresowanym osobom. bardzo proszę o wasze opinie bo niedługo chciałbym ruszyć z projektem i chcę wiedzieć ile będę musiał przeznaczyć pieniędzy i czasu na zrobienie takiej strony.
    Z góry dzięki za informacje.
    Cytuj
  • Paweljoz 22 mar 2012, 14:11
    w woli ścisłości chodzi mi o koszt stworzenia tylko strony internetowej umożliwiającej zbieranie informacji i ich udostępnianie oraz o czas poświęcony na stworzenie takiej strony. zbieraniem danych i oraz zarządzaniem stroną zajmę się sam uśmiech
    Cytuj
  • RiSwww 22 mar 2012, 21:32
    Najlepiej to chyba jak byś się zgłosił do osób projektujących strony i poprosił o wstępną wycenę. Ciężko jest określić ile czasu zajmie to programiście nie znając szczegółów - każda osoba pracuje inaczej i nie da się określić ścisłego terminu. Co do ceny - to jeśli będziesz chciał aby było to profesjonalne to musisz zainwestować w to trochę kasy. Parę tys. myślę, że na pewno... Uważaj tylko na pseudo fachowców którzy robią za "przysłowiową czapkę drobnych" bo nic dobrego z tego nie wyniknie - Uwierz uśmiech
    Cytuj
  • truskawka 22 mar 2012, 22:30
    Powiem podobnie jak poprzednicy - najlepiej zgłosić się do profesjonalistów. Wszystko zależy jaka to to strona, co ma zawierać... Ale jeśli przedstawisz swój pomysł, na pewno dowiesz się jaki będzie koszt wykonania strony.
    Cytuj
  • Paweljoz 23 mar 2012, 0:31
    dzięki za informacje,
    z tego co widzę to tak czy siak będę musiał skorzystać z pomocy osoby/firmy która się na tym zna lepiej bo zależy mi na jakości, nie chcę podawać na razie szczegółów bo w zasadzie to pomysł jest jeszcze "młody", co prawda część środków już udało mi się zebrać jak również mam już bazę która jest potrzebna na początek jednak aby zacząć potrzebuje strony i to w miarę profesjonalnej więc dzięki za pomoc.
    Cytuj
  • swpc 26 mar 2012, 14:16
    Każda firma pewnie inaczej to wyceni, są gotowe skrypty z katalogami stron/firm to wydatek niecałe 200 zł zależy od skryptu, do tego jak ma się różnić graficznie to za grafikę 2x-3x tyle ale może być sporo więcej.
    Cytuj
  • mkrawczykowski 9 cze 2012, 21:57     (ostatnio zmieniony przez autora 11 cze 2014, 13:50, w całości zmieniany 1 raz)
    Ja zawsze klientom odpowiadam na takie pytanie tak samo: najpierw ustalmy, co Pan/Pani potrzebuje (jak najdokładniej), a potem to wycenię.

    Czemu tak?

    Bo cena zależna jest m.in od ilości pracy jaką należy włożyć w projekt. Klienci zwykle nie znają się na tym, więc jak mi klient mówi, że chce np. "prostą stronę", to potem może się okazać, że nad tą prostotą będę miesiąc siedział. ;-)

    Najlepiej ustal czego potrzebujesz, wypisz to w Wodzie, porób schematy obrazkowe. Możęsz porobić screeny z już istniejących rozwiązań.

    I zastanów się czy chcesz to mieć zrobione z gotowca, czy od zera. Z gotowca - masz już dużo zrobione, ale może nie być wszystkiego, co byś potrzebował. Od zera - możesz nawymyślać na ile Ci fantazja pozwala, ale może być drogo.

    Jeśli wystarczy Ci strona z gotowca (niekoniecznie szablonowa, bo szablon można przerobić i dopasować do siebie), zerknij na moją stronę [url=http://kreatorem.pl]Kreatorem.pl[/url]. Od zera też mogę Ci stronę wykonać uśmiech
    Cytuj
  • zylek 29 sie 2012, 13:09
    Podstawowa rada - z takich ofert jak ta nad moim wpisem się nie korzysta. Dobra firma nie będzie miała takiej strony, na darmowym serwerze. Naszą robiła agencja z Łodzi Porównywaliśmy kilka ofert - nie chodziło o najniższe ceny, lecz o jakość. Tutaj portfolio wyglądało ok, propozycja serwisu dla również. W zasadzie poprawki były minimalne, a strona przynosi zyski. Sam nie wiem z czego to do końca wynika, ale najważniejsze, że zarabiamy.
    Cytuj
  • Vicen 12 paź 2012, 9:42
    A czy na pewno potrzebna Ci jest strona? Może wystarczy sama wizytówka firmowa ? To tańsze rozwiązanie dla mniejszych firm, które chcą się promować w internecie
    Cytuj
  • mkrawczykowski 18 lis 2012, 13:07
    Podstawowa rada - takich ofert jak ta dwa wpisy nad moim się nie słucha. Linki do tej firmy znajdziesz na każdym podobnym forum, siedzi pracownik i pisze posty, które mają wyglądać jak polecanie...

    A poza tym zgadzam się z nimi - jeśli ktoś ma stronę na darmowym serwerze, to pewnie zbyt dużego doświadczenia od niego nie można wymagać. Chociaż z drugiej strony - znam wielu młodych gniewnych, którzy może cudów nie tworzą, ale i tak nieźle im wychodzi robienie stron... Może czasem warto się zastanowić uśmiech

    To tak jak z kreatorami stron www - niby każdy spec psioczy, że to beznadziejne, a i tak jest mnóstwo ludzi, którzy skorzystali i są zadowoleni. Pamiętajcie, że każdy zawsze poleca to, co mu jest na rękę. Jak by nie patrzeć, kreatory stron www zabierają komuś zarobek, więc są często tępione. Nie twierdzę, że są idealne (nic nie jest), ale nie ma sensu myślenie zerojedynkowe: albo coś jest bardzo dobre, albo bardzo złe.
    Cytuj
1 2 3 4 z 4  
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum
Następna: Marketing