Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Pozwy zbiorowe w sieci?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Pozwy zbiorowe w sieci?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Gregori 26 sie 2011, 11:18
    Nie tak dawno słyszałem o różnych akcjach pozwów zbiorowych w Internecie. Zastanawiam się jaka jest skuteczność takich działań, bo na moje oko to raczej wielki nie wypadł. Nie słyszałem o przypadku, aby jakaś firma została podana do sądu za kantowanie klientów.
    Cytuj
  • Ciekawski 26 sie 2011, 12:23
    a co taki człowiek może zrobić innego? Firmy są bogate, mają prawników i stać je na sądzenie się latami. W pojedynkę to klient może sobie na trąbce zagrać, no chyba że akurat ma pecha i trąbka jest zepsuta a sklep nie chce uznać reklamacji.
    Cytuj
  • DeepSpace 26 sie 2011, 14:02
    To dopiero nowa "dziedzina" i pozwy zbiorowe na razie są w powijakach. Nie wiem, może to przeszkody prawne powodują, że na razie żadnego nie było. Na pewno w kupie są większe szanse na wygraną lub przynajmniej zmuszenie firm do zmiany podejścia do klienta.
    Cytuj
  • Mistrzu21 26 sie 2011, 17:44
    W takich sprawach gdzie naruszone są zbiorowe interesy konsumentów - tak to się chyba zwie - najtrudniej jest pozbierać ludzi pokrzywdzonych w jednej sprawie. Jeden mieszka tu, inny gdzie indziej. Nikt nie ma czasu ani ochoty jeździć po Polsce i spotykać się w celu omówienia pozwu. A tak są specjalne stronki, gdzie ludziska się organizują. I to jest siłą internetu.
    Cytuj
  • BookStore4 26 sie 2011, 19:49
    To jest tak jak z gałązką - jedna jest słaba i łamliwa, ale 200 razem trudno nawet zgiąć o złamaniu nie wspominając.
    Ja póki co nie mam problemów z innymi firmami, ale nie wahałbym się przyłączyć do pozwu, jakby jakiejś przyszło do głowy mnie skubać.
    Cytuj
  • Fazzy 26 sie 2011, 20:53
    Ja słyszałem o serwisach pozwijgo.pl i pozywamy-zbiorowo.pl
    W pierwszym przypadku chodzi o kursy walut (spready) stosowane przez Getin bank , który strasznie łupał klientów, a druga stronka to odpowiedź na oszukiwanie ludzi przez serwis pobieraczek.pl
    Historii nie będę opisywał bo każdy słyszał o pobieraczku.
    Cytuj
  • BigAfera 27 sie 2011, 0:36
    Tu przynajmniej ludzie się organizują czego skutkiem może być pozew. Kiedyś takie zbiórki odbywały się na Facebooku lub powoływanych forach, gdzie jeżdżono po firmie jak tylko się dało. Słusznie czy nie ale stosowanie inwektyw źle o nich świadczyło.
    Procedura pozwu zbiorowego jest trudna i kosztowna to jest mankament tej instytucji prawnej.
    Cytuj
  • paragraf54 27 sie 2011, 7:52
    Powód jest jeden niewypału pozwu zbiorowego. Koszty.
    Aby złożyć pozew musi być min. 10 osób poszkodowanych w tej samej sprawie. Koszt pozwu to 2% wartości roszczenia.
    Łatwo policzyć. Jeśli roszczenie ma wartość 10 mln zł to 2% daje 200 000 zł, czyli na każdego wypada po 20 000 zl.
    Im więcej osób w pozwie tym koszty na głowę są mniejsze, ale i tak jest drogo. Poza tym prawnik może skosić nawet 20% odszkodowania co mocno uszczupla kwoty do wypłaty. A sprawa może ciągnąć się latami.
    Cytuj
  • Gonz0 27 sie 2011, 10:31
    To najlepiej by było jaki jednym z poszkodowanych był sam prawnik, wtedy to on mógłby poprowadzić sprawę i obniżyć koszty.
    Są Ludzie, którym jak się na odcisk nadepnie to gotowi są robić za darmochę, aby tylko się odpłacić pięknym za nadobne.
    Ja nie wiem, masę ludzi kończy studia prawnicze, a usługi są drogie jak nie wiem co no i jest mało tych prawników. Czyżby ich eksport za granicę.
    Cytuj
  • Valdy 27 sie 2011, 13:20
    bo jest coś takiego jak aplikacja i dopiero po niej staje się prawnikiem, A na aplikacje trudno sie dostać. Mamy sporo osób z dyplomem uk. studiów prawniczych które nie zostaną prawnikami. To jakiś nonsens, ale widocznie korporacjom prawniczym to odpowiada.
    Cytuj
1 2 z 2  
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum