Favore.plForumO rozrywce, imprezach i sztuce

Bezalkoholowe imieniny

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Bezalkoholowe imieniny

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • AAnka 21 lip 2010, 17:16
    Mam takie nietypowe pytanie... Chciałam zrobić niedługo imprezę imieninową, zaprosić znajomych. Myślałam o jakimś grillu, bo pogoda sprzyja. Problem w tym, że mój mąż jakiś czas temu przestał pić - zapisał się do aa, wszystko jest na dobrej drodze. Wiadomo jak wyglądają Polskie imprezy - nie obędzie się bez alkoholu skrzywienie Nie chciałabym za bardzo podnosić tematu abstynencji wśród znajomych, ale nie chcę też go niepotrzebnie wystawiać na taką próbę... Co zrobić? Jak delikatnie dać znajomym do zrozumienia, że impreza będzie bezprocentowa?
    Pomóżcie...
    Cytuj
  • Aurelka 21 lip 2010, 23:06
    Fakt, w Polsce jeszcze dziwne wydaje się organizowanie przyjęcia bez alkoholu. Sama miałam z tym problem, będąc ostatnio na diecie. Nie mogłam pić alkoholu i wzbudzałam dosłownie sensację tym, ze nie piję... strasznie to było krępujące smutny
    Ale spróbowałabym zrobić tak: przygotować jakieś dobre napoje, np coś w rodzaju ponczu w ładnej wazie, Jakieś kolorowe drinki (w necie znajdziesz fajne przepisy), które przykują uwagę gości i może tak się nimi zajmą, że nie będą pytać o alkohol.
    Cytuj
  • dana51 22 lip 2010, 13:40
    Aurelka - wiem coś o tym, bo jestem osobą niepijącą w ogóle. Każda ilość alkoholu sprawia, że automatycznie chce mi się spać, tak więc nie piję wcale. Na każdym spotkaniu z nowymi ludźmi czuję się jak anonimowa alkoholiczka, wszyscy patrzą bardzo podejrzliwie jak odmawiam... Ale nauczyłam się tym nie przejmować.

    Trudno coś radzić, tak naprawdę, może po prostu nie podawaj alkoholu, cokolwiek ludzie sobie pomyślą, najważniejsze jest, że nie będziesz całą imprezę się martwić czy Twój mąż nie popija...
    Cytuj
  • kanikula 22 lip 2010, 15:04
    Też sądzę, że nie powinnaś się przejmować. Ty zapraszasz gości i niejako narzucasz formę imprezy. Dobra zabawa zależy przecież w ogromnej mierze od dobrego towarzystwa, a nie od ilości wypitego alkoholu.
    Pozdrawiam i trzymam kciuki!
    Cytuj
  • antonina50 22 lip 2010, 15:12
    Może postaw na jakieś wymyślne napoje bezalkoholowe? Ja zaserwujesz pyszne drinki bezalkoholowe to wszyscy będą pod wrażeniem i nikt nie będzie narzekał przymrużenie oka Jest cała masa takich pomysłów - poszperaj w internecie!
    Cytuj
  • AntyMaterialistka 22 lip 2010, 16:08
    Ej, bez przesady, ja w ogóle nie piję alkoholu i nie mam z tym problemu żeby nie go podawać w moim domu. Ale rozumiem, że u Was do tej pory było inaczej i po prostu ta zmiana wywola zdziwienie... a to tylko pokazuje jaka okropna presja panuje w naszym społeczeństwie pod tym wzgledem!
    Cytuj
  • Caterina071 11 wrz 2013, 11:48
    Zgadzam się z antonina50 ! Zrezygnuj z alkoholu na rzecz jakiś ładnych, kolorowych napojów bezalkoholowych - będziesz oryginalna a z pewnością gościom się to spodoba. Pamiętaj też, że to Ty jesteś gospodynią i organizujesz to przyjęcie, więc goście, którzy do Was przyjdą powinny zaakceptować Wasze menu od A do Z. A jeśli chcesz znaleźć jakieś fajne [url=http://]przepisy kulinarne[/url] to jest ich cała masa w Internecie. Wystarczy trochę poszukać a z pewnością znajdziesz coś fajnego.
    Cytuj
  • truxax 11 wrz 2013, 12:46
    Ja bym osobiście i tak zrobił imprezę alkoholową. To by była doskonała próba dla Twojego męża z poradzeniem sobie problemu. Wcześniej czy później i tak będzie musiał przed taką sytuacją stanąć, np wesele, znajomego urodziny itp.
    Cytuj
  • 11 wrz 2013, 17:27     (ostatnio zmieniony przez autora 20 wrz 2013, 14:04, w całości zmieniany 1 raz)
    Już pewnie dawno po imprezie, więc mam nadzieję, że odbyło się tak jak Pani zaplanowała czyli bez alkoholu. Mnie osobiści dziwi panujące wśród ogromnej rzeszy Polaków przekonanie, że bez alkoholu nie ma zabawy, toteż wódka na stole musi być.
    Cytuj
O rozrywce, imprezach i sztuce - dyskusje na forum