Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Domowe sposoby na zgagę, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Domowe sposoby na zgagę

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • panchita 24 kwi 2011, 18:47
    A moja mama, jak ją dopadnie zgaga, a dzieje się to najczęściej w nocy, to zjada kawałek suchej bułki. Mówi, że jej to blyskawicznie pomaga.
    Cytuj
  • Xanadu70 24 kwi 2011, 20:34
    Mi też pomaga mleko, a jeszcze lepiej jogurt, tylko że nie zawsze jest w domu. A po jakiejś zakrapianej imprezie to już wiem, że zawsze muszę mieć kefir w lodówce, inaczej zgaga murowana!
    Cytuj
  • 8I5I 24 kwi 2011, 23:12
    latynowska8 napisał:Najlepszy sposób na zgagę to zadbać o dietę, unikać tych potraw, które ją wywołują, nie pić zbyt dużo kawy, alkoholu, nie palić, jeść regularnie i nie za dużymi porcjami. A jak mimo tego występuje, to radziłabym iśc do lekarza, bo to może byc refluks, a to trzeba leczyć.
    wybacz, ale to truizm - wiadomo, że najlepiej się zdrowo odżywiać, ale w praktyce nie jest to takie łatweprzymrużenie oka Ja ogólnie uważam, że dobrze się odzywiam, ale wiadomo, zdarza się jakaś impreza z alkoholem, czasem się człowiek skusi na słodkości albo na coś ostrego, w końcu trzeba mieć coś z życia. A ja uwielbiam pikantne potrawy, najlepiej z kuchni indyjskiej, mniam. Tylko że potem muszę niestety swoje odcierpieć, dlatego muszę mieć jakieś środki do walki ze zgagąuśmiech
    Cytuj
  • WitoldEs 24 kwi 2011, 23:34
    Ja miewam zgagę z powodu stresu, juz to dokładnie u siebie zaobserwowałem: jak mam stresujacy okres w pracy, to zaraz zaczyna się okres zgagiskrzywienie Potem jakoś to powoli staram się wyciszać...
    Cytuj
  • becia_koronczarka 25 kwi 2011, 7:05
    Ze zgagą to jest tak, że trzeba te wszystkie dobre rady wypróbować na sobie, bo na każdego działa co innego. Mi też się zdarza zgaga i jak się radziłam mamy to mi polecała zsiadłe mleko - u mnie zero efektu. Ciocia mi kazała pic miętę, ale bylo jeszcze gorzej. A okazało sie, metoda prób i błędów, że u mnie najlepiej skutkuje picie melisy i jedzenie malutkimi porcjami. Wyglada to tak, że po prostu dzielę sobie obiad na pół lub nawet na 3 części i zjadam to z przerwami. I dzięki temu od ponad dwóch lat nie pamiętam żeby mi się przytrafiła zgagauśmiech Polecam wypróbujcie mój sposób.
    Cytuj
  • Eli2010 25 kwi 2011, 10:51
    Ja znam świetny i absolutnie skuteczny sposób-soda oczyszczona. Reaguje z kwasem w żołądku, zobojetnia go i likwiduje zgagę. Bo wywołuje ją własnie nadmiar kwasów.
    Cytuj
  • pacjentka 25 kwi 2011, 11:21
    Ja też bardzo polecam sodę lub proszek do pieczenia - wodorowęglan sodu. Tanie to i zawsze jest w domuprzymrużenie oka
    Cytuj
  • 8I5I 25 kwi 2011, 13:41
    A jak się tego używa? Mozna rozpuścić w wodzie? Tylko pytanie ile tego...
    Cytuj
  • Eli2010 25 kwi 2011, 14:19
    Tak, weź łyżeczkę sody i rozpuść w zimnej wodzie. Przechodzi od razu!
    Cytuj
  • 8I5I 25 kwi 2011, 17:04
    A bardzo to ohydne w smaku? Pewnie jakaś masakraprzymrużenie oka
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum