Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Picie kawy a zdrowie

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Picie kawy a zdrowie

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 3 z 3  
  • hanka100 16 mar 2013, 10:15
    Wszędzie się mówi, że kawa tak naprawdę nie jest zdrowa, że kofeina bardzo źle wpływa na organizm. Przede wszystkim jest uzależniająca. Ale wczoraj obejrzałam taki program, gdzie mówiono wręcz przeciwnie, że kawa jest właśnie zdrowa. Jak to jest naprawdę? Jak Wy się czujecie po wypiciu kawy? Bo ja na przykład czuję się senna.
    Cytuj
  • toster 16 mar 2013, 20:23
    Picie kawy jest zdrowe, w odpowiednich dawkach typu 1 filiżanka dziennie, dobrą kawę nie byle jaką. W takich przypadkach kawa dobrze działa na organizm jeśli już pijemy więcej co jest najczęstsze to kawa przestaje działać, wypłukuje witaminy z organizmu i nie pobudza organizmu a wręcz go osłabia
    Cytuj
  • 17 mar 2013, 8:09
    Kawa jest jak najbardziej okey, ale tak jak powiedział mój poprzednik musi być dobrej jakości i najlepiej bez cukru w racjonalnych ilościach. Zawsze warto pijąc kawę dorzucić do diety minerały najlepiej magnez i potas.
    Cytuj
  • 17 mar 2013, 19:28
    Ja piję codziennie kawę i jeszcze nie zauważyłam jej negatywnego wpływu na organizm.Ale to pewnie dlatego, że biorę dodatkowo magnez. Ale to co twierdzi wiele naukowców to prawda, że kawa wypłukuje witaminy, np magnez skrzywienie warto go uzupełniać żeby potem nie dziwić się, że jesteśmy bez sił lub mamy skurcze. Ja np. stosuje ten i mi pomaga bo nie czuję żadnych niedomagań uśmiech
    Cytuj
  • Elwirra 19 mar 2013, 21:02
    Myślę, że kawa to nie jedyny produkt z którego warto by było zrezygnować, ale jak wiadomo, to raczej mało możliwe :-)
    Kawy sypanej nie lubię, chyba, że z ekspresu, piłam sporo rozpuszczalnej, teraz piję zbożową z mlekiem, bo ogólnie lubię ten smak. Nie piję, żeby się ożywić.
    Cytuj
  • mon1ka123 21 mar 2013, 11:22
    Kawa, tak jak zresztą wszystko inne w nadmierze szkodzi, warto pamiętać o magnezie aby go uzupełniać uśmiech
    Cytuj
  • kalia85 21 mar 2013, 16:55
    oj, gdyby się tak człowiek zastanawiał, to by nic nie jadł i nic nie pił. Ponoć kawa wypłukuje magnez - od liceum piję bardzo dużo kawy (pół litra dziennie to tak spokojnie), więc zawsze brałam magnez jako suplement diety, a kiedy zrobiłam badanie krwi, to okazało się, że mam go za dużo (mimo, że mg brałam zgodnie z zaleceniami dla osób nie nadużywających kawy).

    Zresztą, tak to jest - jedni mówią, że szkodliwe, inni, że nie, a tak naprawdę to pewnie nikt dokładnie nie wie.
    Cytuj
  • VictoriaB 22 mar 2013, 14:22
    Kawa jest szkodliwa, ale tylko w dużej ilości, jedna, czy dwie filiżanki raczej wypić można.
    Cytuj
  • sonique321 25 mar 2013, 12:20
    Nadmiar szkodzi, nawet herbata pita w nadmiarze może zaszkodzić. Aby zachować zdrowie wystarczy ruszyć głową!uśmiech
    Cytuj
  • losia 19 kwi 2015, 16:59     (ostatnio zmieniony przez autora 6 maj 2015, 11:29, w całości zmieniany 1 raz)
    Nadmiar kawy może zaszkodzić kaw przede wszystkim wypłukuje magnez z organizmu. Tak raczej nie jest szkodliwa. Słyszeliście o czymś takim jak pakiety medyczne http://arturwiktor.eu/premium ? Ja właśnie zastanawiam się czy nie zainwestować w coś takiego może wtedy nie miałabym problemu z dostaniem się do lekarza specjalisty.
    Cytuj
1 2 3 z 3  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum