Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Płacenie za dziecko na izbie wytrzeźwień

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Płacenie za dziecko na izbie wytrzeźwień

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 z 2  
  • Zosia_Samosia 16 lip 2011, 11:26
    Ostatnio słyszałam czy się przesłyszałam, że rodzice muszą płacić za leczenie pijanego dziecka na ... izbie wytrzeźwień. No wiem, że młodzież pije, ale chyba nie do tego stopnia?
    Cytuj
  • Szaraczek 16 lip 2011, 12:46
    Młodzież teraz pije na umór tylko, że rodzice nie zwracają na to uwagi albo nie mają na to czasu. Kiedyś pijany nastolatek był nie do pomyślenia, a teraz to niestety norma.
    Cytuj
  • IceBerg 16 lip 2011, 15:07
    Ja swoje dziecko będę pilnował, choć pracuję to jednak decydując się na dziecko człowiek bierze na siebie odpowiedzialność.
    Przecież do 18 roku życia to rodzice ponoszą konsekwencje swoich pociech również te finansowe za szkody jakie dziecko wyrządzi.
    Cytuj
  • Anelka 16 lip 2011, 17:15
    Ja coś tam słyszałam na Polsacie news, że od 1 lipca obowiązują nowe zasady no właśnie za płacenie za nietrzeźwych i dotyczy to również dzieci. Tylko to chodzi nie tylko o izbę wytrzeźwień a o całość leczenia.
    Cytuj
  • Zgredzik 16 lip 2011, 17:31
    pijesz i szkodzisz to płać, bez względu na to czy masz 15 lat czy 55 lat.
    Takiemu żal na wakacje, ale ze 400 zł za nockę w otrzeźwialni to nie.
    Jak cie stać na takie "luksusowy" wypoczynek. przebiegły
    Cytuj
  • PaniDomu 16 lip 2011, 20:59
    Te całe zakazy sprzedaży alkoholu nieletnim to pic na wodę. Sprzedają a jak, tym co znają. A ile razy to młodzież prosi jakiegoś menela aby ten kupił ich alkohol? dadzą takiemu na piwo i co nie kupi. On ma gdzieś wychowanie w trzeźwości jak on nawet tego terminu nie zna.
    Cytuj
  • Konsument 17 lip 2011, 0:40
    Młodzież uważa, że piwo to nie alkohol.
    Piją, palą i wyrastają na bandytów. Takich to ja bym kierował do jakiś szkół wojskowych w celu wyrobienia dyscypliny.
    Szkoła też jak widzi problem to odwraca głowę lub rozkłada ręce i mówi... a co my możemy zrobić.
    Pijackie rodziny były zawsze, tylko wcześniej tego nie było tak widać. Władza trzymała ręce na pulsie.
    Przecież teraz szkoła to jeden tygiel mody i rozwiązłości.
    Cytuj
  • Pigulara 17 lip 2011, 7:15
    Nie chodzi o płacenie za izbę wytrzeźwień, choć to może też, ale za lecenie dzieci, które trafiają do szpitala na leczenie po zatruciu alkoholem. Wcześniej za takie procedury płacił szpitalowi NFZ, ale teraz Fundusz ma taką możliwość, aby nie płacić za to i często z tego korzysta. Z tego co wiem nie wszystkie oddziały NFZ odmawiają płacenia, ale w województwie zachodniopomorskim tak.
    Cytuj
  • GazetaCodzienna 17 lip 2011, 10:15
    Płacenie za pijane dziecko uważam za słuszny krok choć może trochę kontrowersyjny.
    Nowy artykuł chyba 33 ustawy o ZOZach przewiduje odpłatność za lecenie pijaków, którzy muszą wydatki pokrywać z własnej kieszeni.
    O ile przy dorosłych osobach to nie mam nic przeciwko, ale w przypadku dzieci, no nie wiem. Może raczej powinna to być jakaś partycypacja w kosztach leczenia uzależniona od wieku dziecka - im mniejsze tym NFZ płaci.
    Cytuj
  • Valdy 17 lip 2011, 13:40
    A tyle się o piciu mówi, są jakieś kampanie przeciwko pijanym kierowcom i nic. Dlatego na świecie uważa się nas za pijaków.
    Nie wiem ile wypija Polak, ale chyba coś koło 11 litrów czystego spirytusu. Ludzie przecież to jest tak ilość że przez cały rok można być na bani.
    Cytuj
1 2 z 2  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum